Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bennetek néztek le már azért,...

Bennetek néztek le már azért, mert nincs állásotok?

Figyelt kérdés

Nekem már mondogattak dolgokat, hogy pl. manapság mindenkit felvesznek, engem miért nem, mert biztosan nem is akarnék dolgozni.

Jelenleg itthoni családi gazdaságban dolgozom, foglalkozunk növény-és állattenyésztéssel, igaz, ez nem annyi, hogy eltartson. Mellette alkalmai munkák+orgonálok templomokban. Önkéntes észlelői munkát is végzek a Meteorológiai Szolgálatnak.

Középiskolai szakképzettségem és egyetemi végzettségem van (kertész mindegyik).

Ma is olyan megalázó helyzetbe kerültem, hogy legszívesebben elsüllyedtem volna szégyenemben vagy meghaltam volna, és totál leblokkoltam, semmit nem tudtam mondani...

Nem értem, sokan -tisztelet a kivételnek-miért gondolják, hogy aki állástalan, nincs állandó munkája, az nem is akar dolgozni, pedig sok esetben ez nem így van, pont ellenkezőleg.

Befizettem egy állásszerző programba is a télen, ott pl.elhangzott, hogy átlagosan 14 állásinterjú az a szám, ami után valaki bekerül, tehát bár bizonyos szektorokban tényleg nagy a munkaerőhiány, összességében én azt tapasztalom, nem könnyű elhelyezkedni.

Az állásszerző programban az is elhangzott, hogy a legtöbb állás rejtett, tehát meg sem hirdetik, mert nagyon drága egy hirdetés. Pl. a vezető állásportálon a profession.hu-n egy hirdetés 100 000 Ft felett van, sok munkáltató ezt csak akkor vállalja be, ha már nagyon nem talál jelölteket...



#munkanélküli;álláskereső;állás
2019. júl. 14. 14:23
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*Benneteket
2019. júl. 14. 14:24
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

Szabadúszóként én jól körberöhögném az ilyen prolit aki beszól.



*proletár=másoknak alárendelt, bérből, fizetésből élő személy

2019. júl. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Amikor nem volt, igen. És volt egy alkalom, pár hetr amikor a petdelicatban vagy hol szólt be egy nő, hogy dolgozik mert sokat vásároltam munka után, ezáltal várnia kellett a sorban. Egy férfi is beszólt az utcán, amikor reggel levittem a kutyáimat sétálni, hogy biztos nem dolgozok csak lopom a napot.
2019. júl. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy Mindenkinek köszönöm, aki írt és ír a későbbiekben!
2019. júl. 14. 14:35
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Biztos szóltak már le, de nem hagyott bennem nagy nyomot, és meg se jegyeztem, mert nem érdekelt. Ha meg gyári munkám lenne, akkor azért szólnának le. Ha túl jó munkám lenne, sok pénz, kevés munka, akkor meg irigykednének. Soha semmi nem jó az embereknek, ezért nem is érdekel a véleményük.
2019. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Ó dehogynem. Miután elvégeztem az egyetemet, 2 hónap után kaptam munkát. Brutálisan rossz volt az a hely. Be se akartak jelenteni stb szóval volt gond elég. Onnan elküldtek, majd nem találtam munkát 8 hónapig. Számtalan interjú, önéletrajz beadás, elutasítás. Lelkileg nagyon nehezen viseltem. Persze a kedves rokonoktól folyton azt hallgattam, hogy nem hiszik el, hogy nincs munkám, el kell vállalni bármit, miért nem jelentkezek. Állandóan ez volt a téma. Persze érdekes módon segíteni senki nem akart, csak okoskodni. Beleesett sajnos ebbe a nyár is, emlékszem esténként mennyit sírtam, annyira bántott a dolog. Szerencsére lett munkám, azóta meg az a kérdés állandóan, hogy miért ennyi a fizetésem.

Ne foglalkozz a rosszindulatú emberekkel mert csak lelkileg tönkretesznek. A sok nagyokos is lehet még bármikor munkanélküli.

2019. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem is lustának, nézik azt aki nem dolgozik a megszokott 8-10 órás munkarendben hanem szabadabb munkaköre van.

De az is egy olyan hülye magyar szokás hogyha egy régi ismerőssel összefutok, a helló után csak annyit tud kérdezni hogy mit dolgozok? Ez az egy társalgási témája van az embereknek.

2019. júl. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Most burkolobol van keves.
2019. júl. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A valóságban még nem, itt gyakorin már többször is, pedig még csak egyetemista vagyok az egyik legnehezebb szakon. Itt érdekes módon mindenki már 6 éves kora óta dolgozik, orvosi egyetem mellett dolgozott teljes munkaidőben, 3 gyerek mellett, 12 évesen vett saját lakást és kocsit önerőből és azóta önellátó. A valóság szerintem az, hogy sokakat kihajítottak a szülei érettségi után, kénytelenek voltak egyetem mellett dolgozni annyit, hogy majd' belepusztultak, hogy fussa nekik karjára és albérletre/kolira vagy továbbtanulásra sem volt lehetőségük, hanem egyből dolgozni mentek valami alja, képzettséget nem igénylő munkahelyre és böki a csőrüket, hogy másokkal nem bactak ki ennyire és akár felnőttként is eltartják őket a szüleik, ameddig végeznek a tanulmányaikkal (ami azért nem valami elrugaszkodott dolog, egyetemen az ismerőseim 99%-át a szülei tartják el).
2019. júl. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A rosszindulatú kommentárokat amúgy SOHA ne vedd magadra. Az emberek 80%-ba bele van kódolva,hogy a csakádban megkeresi a leggyengébbet és azt bármiért piszkálja.


Egyik kommentelő is írta, hogy eddig az volt a baj, hogy nem volt munkája, most meg, hogy miért ennyi a fizetése.


Én egyetemista koromban vettem meg az első iPhone-om (részletfizetéssel). A nagyapám megkérdezte, hogy mennyi volt, utána meg piszkált, hogy valljam be, hogy anyámmal fizettettem ki. Állandó téma volt, hogy biztos semmit sem csinálok és mások pénzében fürdök.


A bizonyítványom is fő téma volt, hogy x évben 4,7

6 voltam és egy évvel rá 4,2 és ez micsoda már.


Államdóan figyelték, miket mondok és, ha valamit rosszul tudtam, akkor nyilvánosan inzultáltak vele később, stb.Állandó téma volt a súlyom... sorolhatnám.


A lényeg, hogy az emberek többségébe ez bele van kódolva, szóval nem kell magára vennie senkinek a piszkálást.

2019. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!