Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bennetek néztek le már azért,...

Bennetek néztek le már azért, mert nincs állásotok?

Figyelt kérdés

Nekem már mondogattak dolgokat, hogy pl. manapság mindenkit felvesznek, engem miért nem, mert biztosan nem is akarnék dolgozni.

Jelenleg itthoni családi gazdaságban dolgozom, foglalkozunk növény-és állattenyésztéssel, igaz, ez nem annyi, hogy eltartson. Mellette alkalmai munkák+orgonálok templomokban. Önkéntes észlelői munkát is végzek a Meteorológiai Szolgálatnak.

Középiskolai szakképzettségem és egyetemi végzettségem van (kertész mindegyik).

Ma is olyan megalázó helyzetbe kerültem, hogy legszívesebben elsüllyedtem volna szégyenemben vagy meghaltam volna, és totál leblokkoltam, semmit nem tudtam mondani...

Nem értem, sokan -tisztelet a kivételnek-miért gondolják, hogy aki állástalan, nincs állandó munkája, az nem is akar dolgozni, pedig sok esetben ez nem így van, pont ellenkezőleg.

Befizettem egy állásszerző programba is a télen, ott pl.elhangzott, hogy átlagosan 14 állásinterjú az a szám, ami után valaki bekerül, tehát bár bizonyos szektorokban tényleg nagy a munkaerőhiány, összességében én azt tapasztalom, nem könnyű elhelyezkedni.

Az állásszerző programban az is elhangzott, hogy a legtöbb állás rejtett, tehát meg sem hirdetik, mert nagyon drága egy hirdetés. Pl. a vezető állásportálon a profession.hu-n egy hirdetés 100 000 Ft felett van, sok munkáltató ezt csak akkor vállalja be, ha már nagyon nem talál jelölteket...



#munkanélküli;álláskereső;állás
2019. júl. 14. 14:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Aki nincs / vagy rágen járt ilyen cipőben, nem tud együttérezni. Ha pedig viszonylag szabad vagy munkát illetően, kifejezetten bosszantja a 8-12 órában monoton munkavégzőket. Nem kell foglalkozni velük.
2019. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%
#11: Ez is milyen igaz. Én hétfőtől péntekig dolgozok 8 órában, van egy ismerősöm aki húsfeldolgozóban dolgozik, neki sokszor van túlóra, 2 hetente szombaton is mennie kell. Sokszor írja nekem, hogy de jó világom van, hogy szombaton van időm programokra. Most tehetek erről? Mindig mindenki beleköt valamibe.
2019. júl. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
65%
Igen. Utána, amikor találtam, meséltem egy ismerősnek, hogy hol, erre azt kérdezte, hogy "közelebb nem találtál? " Utána váltottam, olyanra, ami nem fizikai munka volt (ez jóval közelebb is volt), erre megkaptam, hogy "de jó dolgom van, hogy csak a gép előtt ülök". Na, ekkor jutottam el arra a pontra, hogy lesz.rom, ki mit mond!
2019. júl. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
84%

A nullázásotok ellenére is ez az igazság, amit írtam elsőként, szám szerint #2 válaszként.



A munka az egy lehetőség több közül. Egy céleszköz a pénz előteremtésére.


De! Ezt nem csak munkaviszony keretében lehet megoldani, hétfőtől péntekig lehajtott fejjel napi bejárással.


Az aki annyira szűk látókörű, hogy csak ezt tartja elfogadhatónak, na pont az az a teremtmény, akinek a véleménye nem oszt nem szoroz. "Megszólnak?" "Le lustáznak?" Ki nem szarja le? Soha nem fogom az életvitelemet még egy picit sem úgy alakítani, hogy megfeleljek konvencionális emberek értékrendjének. Nyugodtan porbapontozhattok, de ez akkor is így van és működik.

2019. júl. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm a sok hozzászólást!Olvasva a kommenteket, akkor számíthatok -fogalmazzunk így -csípős megjegyzésekre akkor is, ha ismét elhelyezkedem.

De azért igyekszem megfogadni, amit írtatok, úgy sokkal könnyebb lesz.

Alapból kicsit lelkizős típus vagyok, de tényleg nem szabad mindent mellre szívni, mert az nem jó dolog...

2019. júl. 14. 18:43
 16/16 Tim Ravel ***** válasza:
45%
Ne keress munkát,ne dolgozz! Dolgozzon a pénzed teérted ,ne te dolgozz a pénzért! ( Én így csinálom,, és soha nem szólt le még senki,sőt úgy érzem felnéznek rám inkább!)Felejtsd el, hogy munka,vagy munkahely! Az csak is a 99,98 százalék vesztes nek való, a buta embereknek!
2019. júl. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!