Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » "Mindbe belekezd, semmit nem...

"Mindbe belekezd, semmit nem fejez be" típuson hogy lehet változtatni?

Figyelt kérdés

Ezt főleg a magánéletemben veszem észre, de biztos a munkámon is meglátszik.

Most egyébként nem dolgozom, de félek is munkát elvállalni, nehogy valamit elrontsak.

És most emiatt tartok.

Ez egyébként úgy merült fel bennem hogy egy ismerősöm panaszkodott egy munkatarsára, hogy mindenkinek problémát csinál, mert semmi sincs befejezve.


Munkában úgy emlékszem akkor volt ilyen, mikor valamit nem igazán tudtam, ezért halogattam.


Itthon most pl felújítás maradt függőben, mert eddig is leszívott az energiámból ez a téma és most egyszerűen nem érdekel. Inkább legyen hetekig romos, mint hogy még több kört kelljen lefolytatnom szerelőkkel és a maradék energiámat is elvegye ez.

Más ami függőben van az olyan amihez önbizalom kéne és még nem mertem belevágni.

Vagy olyan amivel nem nagyon tudom az irányt. (Munka)


Ilyenek mindenki életében vannak, vagy én vagyok problémás?

Hogyan változtassak?


2019. júl. 17. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, a kulcs itt - apró lépések.

Én eléggé dinamikus, lelkiismeretes embernek vallom magam, de van hogy ugyanilyen passzív, már-már predepressziós állapotba kerülök.


Az ilyen bajoknak egyszerűen az a gyökere hogy túl nagy falat a feladat, és "inkább bele se kezdek, mert maga alá temet". Ezekből hosszú távon lesz a depresszió.

A munkahelyen ide-oda kapás kicsit szerintem más téma, lustaság.

A lényeg itt szerintem hogy bontsd le kis lépésekre a dolgokat. Pld. az álláskeresésnél: meg kell csinálni az önéletrajzod, oké, erre adsz magadnak 3-4 napot. Ne gondold tovább hogy ó mi lesz, ha nem lesz jó stb. Nem, kész, ez a feladat, legyen meg 4 nap múlva.

Ha kész, már elvégeztél valamit, és örülhetsz.

Aztán mondjuk lehet az a cél hogy leírod, milyen munkahelyen éreznéd jól magad (beosztás, fizetés, munka típusa stb.) érdemes itt minél reálisabban szemlélni.

Aztán a cél, hogy jelentkezz naponta 3-4 állásra. Megint nem kell túlkgondolni, hogy jaj mi lesz ha nem, mi lesz ha igen.

Ha felhívnak valahonnan, ne gondold túl - koncentrálj arra a telefonbeszélgetésre. Ha interjúra mész, az legyen a feladatod, hogy akkori legjobb tudásod szerint megcsináld, utána kész, ne görcsölj rajta.

Ha felvesznek, mondogasd magadnak, az a feladat, hogy jól betanulj. Minden hétre ki lehet túzni magadnak kis célokat, hogy mit akarsz elérni.

Ezeket vezetheted is, kockás füzetben, telón, postiten, mentalitás szerint, kipipálva ami kész, és ha bepánikolsz, ránézhetsz.


Agyban dől ez el, hidd el, sokan vannak hasonló problémákkal.

2019. júl. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Most ahogy gondolkodtam ezen, eszembe jutott, hogy munkahelyen sokszor azért nincs befejezve valami, mert megváltozott a prioritás. Bejött valami fontosabb dolog. Addig a kevésbé fontosat félre rakom.

Csak borzasztó kínos mikor úgy derül ki, hogy hoppá, az még mindig nincs kész, mikor a főnök rákérdez, vagy éppen meglátja.


Így szoktatok járni? Mit csináltok ilyenkor?

2019. júl. 17. 08:47
 3/7 A kérdező kommentje:
1# köszönöm!!
2019. júl. 17. 08:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyik volt barátnőmmel volt ez. Róla amúgy sokat írkálok gyakorira, lehet már láttad a sztoriját, ha igen, elnézést az ismétlésért.


Neki az okozta, hogy aktív ember volt alapjáraton, akinek az energiája le volt szívva és lelileg ki volt borulva. Így történt, hogy, ha hirtelen lett egy kis energiája, beleugrott, elkezdte csinálni, aztán az úgy is maradt.


A szobájának a falán a festménye félig lett kész. Rendszerint otthagyott minden szakkört vagy tanfolyamot, amibe belekezdet a fősulit is tervezte otthagyni.


Mindet nagy lelkesedéssel kezdte, de aztán szépen elkezdte mondogatni, hogy pontosan miért is nem jó, hogy ezt csináélja és abba is hagyta.


Nem lehetséges ez? Hogy igazából le vagy terhelve és hirtelen felindulásból (amikor hirtelen lesz energiád) kezdesz bele dolgokba?


A félbehagyott munkák - szerintem ott simán a megoldás, hogy nem hagyod félbe vagy kis emlékeztetőket hagysz színes papírokon az asztalon, hogy ezzel dolgoztam épp és itt hagytam abba.


nekem is van néha, hogy dologozok valamin, aztán bejön egy másik sürgős ügy, így kicsit jegelem azt,a min dolgoztam és, mikor a sürgőset befejeztem szépen nézem a következő munkát és 1-2 óra múlva ugrik be, hogy amit félbehagytam azt be se fejeztem végül. Ezek az emlékeztetők sokat segítenek ilyenkor.

2019. júl. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem ez van nálam. Sőt nálam nem igazán szokott nagy lelkesedés lenni. Többnyire muszájból kezdek bele dolgokba.

Lehet ezért nem akar haladni.

(Bár ha már csinálom szokott tetszeni)


Nyelvet beszélni kell, vezetni tudni kell, ha elakadásunk van meg kell oldani, ha sz.ar kedvünk van tenni kell ellene, ha nincs munka keresni kell, ha kapni egy céges feladatot meg kell csinálni, ha elromlott valami szerelő kell hozzá.


Tulajdonképpen az egész életem egy nagy muszáj.

2019. júl. 17. 10:02
 6/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Ez az "életem egy nagy muszáj"-t nagyon átérzem!

Elmúlt kb fél évem erről szólt. Szerveztem az esküvőinket (kettő volt, férjem külföldiként csak az egyikben tudott igazán segíteni), egy borzalmas melóban kellett helyt állni, mellette az egészségem is tropára ment, mozogni kellett, diétázni, családdal, munkahelyen jópofizni, macska lebetegedett, stb. semmi örömöm nem volt.


Csinálj valamit ami kikapcsol, minimum kétnaponta. Várd azt a momentumot a napban amikor végre azt csinálhatod. Ha nem égető szükséglet valami, halaszd el kicsit (mint ezt a felújítós dolgot). Mozdulj ki kicsit, sétálni, programokra.

Mi pár hete vettünk egy kis szerény autót, mióta hétvégén eljárkálunk, az engem nagyon feltöltött a sok benn gubózás után. Emellett végre megint kézbe vettem egy könyvet és elmélyülve tudok olvasni egy kijelölt kis zugban.

Találj olyat ami feltölt, amit szívesen csinálsz, élj annak pár hétig, gondolj erre még a melóban is. :)


A feladatokba bele-belekapáshoz annyit, hogy irodai környezetben sok eszköz áll rendelkezésre hogy ezeket nyomon kövesd, postitek, outlook emlékeztetők (levelet bejelölni vagy naptárban), excel... Én projekt menedzser vagyok, de néha nekem is elsikkad pár dolog, ez bizonyos terheltség mellett azért normális.

2019. júl. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6#

Köszi, szuper vagy. Imádom olvasni amiket írsz. Ha esetleg lenne kedved levelezni, ne habozz.


A feladatokat nem felejtem el, csak félreteszem (lehet hogy 1-2 hétre is), mert addig mást csinálok.

2019. júl. 17. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!