Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen állást vállaltok el?...

Milyen állást vállaltok el? Ezt elvállalnátok?

Figyelt kérdés
Elvállalnátok olyat ami közel van, jó a fizetés, az önéletrajzotokban tűrhetően mutat és nem tetszik maga a munka?
2019. júl. 19. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne más lehetőségem, és etetni kéne a gyerekeket, akkor mindenképp. Ha már legalább 2-3 hónapja keresek munkát, és kezdenek kifogyni a tartalékaim, akkor is. Ha egyik tényező sem áll fenn, vagyis nem vagyok rászorulva, hogy elvállaljam, akkor nem. Informatikus vagyok, és nagy valószínűséggel találok olyan munkát is, ami elegendően közel van, jó a fizetés, tűrhetően mutat az önéletrajzomban és még tetszik is.


Ami mégis kritikus lehet, az a "közel van". Ha már gyerekeim lennének, lehet, hogy mégis megérné elvállalni pár évre egy közelebbi munkát, ami nem tetszik, praktikus okokból. Nem mindegy, hogy 10 perces kör a munkahely-óvoda-iskola-haza, vagy egyórás. Ha már önjáróak a gyerekek, akkor már valószínűleg nem ér annyit, kivéve, ha nagycsaládról, 4-5 gyerekről van szó.

2019. júl. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy rá vagyok-e szorulva.

Ha rá, akkor igen.

Ha nem, akkor viszont az elsődleges, hogy a munka elnyerje tetszésem és emellé azonos vagy jobb körülményeket nyújtson a jelenleginél. Öreg vagyok én már bohócnak.

2019. júl. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És addig elvállalnátok, amíg nem találtok jobbat? 2-6 hónapra?


Nekem van tartalékom, de nem akarom elkölteni. Szóval 1-2 hónap múlva valamit már el kéne vállalni.

Ilyen jól sosem kerestem, mint ezzel keresnék, de a munka csak mem tetszik.

2019. júl. 19. 17:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi az hogy? Ideiglenesen, és ha találok jobbat átnyergelek? Még szép!

Ezen ne is mereng. Nem baj ha nem tetszik, ha nem kell sokáig elviselni. Legalább addig is van valami és vannak azért előnyök is.

2019. júl. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Addig míg nincs jobb, igen
2019. júl. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet én is ígyfogok járni. Max pár hónapra ,vagy ameddig nem lesz jobb....
2019. júl. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor igen. Persze nem mindegy, hogy olyan munka, amit undorítónak találok erkölcsileg (pl. nem szívesen lennék biztosítási ügynök, akinek az a munkája, hogy olyan pénzügyi termékeket sózzon rá emberekre, ami abszolút nem éri meg nekik), vagy csak simán nem érdekes (tizenkettő-egytucat vállalati adminisztrációs rendszer fejlesztése). Előbbi esetben inkább felélem a tartalékot, amíg ezt biztonságosan megtehetem, az utóbbit simán elvállalnám, amíg nincs jobb. A fizikailag undorító munka (pl. csirkebelezés) nem lenne gond, az a második kategória, azzal együtt is, hogy biztos rosszabbul fizet. Sőt, inkább beleznék csirkét, mint lennék ügynök.
2019. júl. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!