Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinaljak ha a fonokom...

Mit csinaljak ha a fonokom nem enged el szabira mikor elore kikertem?

Figyelt kérdés
Juli vegen megyunk 9 napra nyaralni, kifizettuk mar. De erre a fonokom nem enged el, mert hogy nekem nincs ferjem, gyerekem igy nyaron sajnos nem tud elengedni, esetleg 1 napra. De en meg nem akarom az utazast elbukni, nem keves penz volt. Raadasul januar ota egy szabad napom sem volt, nem vettem ki szabit, betegen is dolgoztam.
2019. júl. 21. 14:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
30%
tanácsoljatokm=tanácsoljatok
2019. júl. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
15%
Nem, nem kell kiadnia ha nem tudja. Közalkalmazottként dolgozom, nálunk is van, hogy annyira megszorulunk emberileg, hogy nem tudunk szabadságra menni. Általában a kifizetés nálunk nem játszik, ilyenkor következő év márciusáig van haladéka a munkáltatónak kiadni az előtte évi szabadságokat.
2019. júl. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
3%

Azért az eleg hihetetlen, hogy szabadnap nélkül dolgoztál január óta. Július van, az év 200 valahanyadik napja. Nyilván nem dolgozol 200 napja egyfolytában...

Nem Köteles kiadni a szabadsagodat, ha indokolnintudja, hogy miert nem tudja, atviheto a kovetkezo evre.

Táppénzre menni nem kellene, mert simán feljeelnt tappenzcsalas miatt.

Megegyszer beszélj vele, hátha megoldja.

2019. júl. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Január óta egyáltalán nem voltál szabadságon, és ilyen magánéleti indokra hivatkozik hogy nincs férjed meg gyereked? Eleve mi köze hozzá? Meg a férj/gyerek illetve kötelező nyári szabadság között mi az összefüggés? Egyáltalán milyen munkahely ez?


Mondj fel azonnal!

2019. júl. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
7 napot köteles a munkavállaló kérése szerint kiadni. A többi szabadság következő évre át nem vihető, pénzben nem megváltható. Magyarán köteles tárgyévben kiadni. Kivétel ez alól az életkor után járó pótszabadság, az átvihető a következő évre.
2019. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
12, de kötelező kiadni, közalkalmazottként persze nem az MT az irányadó
2019. júl. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Kozal. Vagyok igy szombat vasarnap unnepnapok szabadok.
2019. júl. 21. 16:57
 18/22 anonim ***** válasza:

Mielőtt lefoglaltad az utazást, hogyan, mi módon egyeztettél? Főnökkel vagy kollégákkal vagy mindkettővel?


Nálunk (és általában normális munkahelyeken) az a szokás, hogy az együtt dolgozóknak egymás között meg kell egyezniük, hogy mindig maradjon legalább X fő dolgozni. Aztán ebbe vagy beleugatnak fentről/oldalról vagy nem. Ha nem, akkor a legegyszerűbb. :DDD


Mindenképp mondd el neki, hogy befizetett útról van szó, Y Ft kártérítésre tartasz igényt, ha nem adja ki a szabidat. Legyél határozott, mert a főnöki hülyeségnek általában határt szab, ha forintosíthatóan pénzbe kerül a hülyesége.


Ezek után gondolom soha többé nem csinálsz olyan butaságot, hogy betegen bemész dolgozni. Oldja meg a nagyokos főnök, ahogy akarja!


És a helyedben intenzíven böngészni kezdeném az álláshirdetéseket.

Viszont a táppénzcsalásról én is lebeszélnélek.

2019. júl. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
6%

"Kozal. Vagyok igy szombat vasarnap unnepnapok szabadok."


Tehát heti 2 szabadnappal dolgoztál. Ez közel sincs a kérdésedben irt "január óta egy szabadnapom se volt"-nak. Egy munkahét 5 napos, a maradék két nap szabad. Heti 5 napot dolgozol, 2 szabad, neked mindig hétvégére esik, másnak meg soha

2019. júl. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Jogilag elmehetsz. Nem tudom hány százalékával, de te rendelkezel a szabadságodnak, és nem szólhat bele senki. Mivel még nem boltál szabin, ezért ez a lehetőség megvan neked.


Lehet írta már valaki, hogy mi a helyzet ezzel pontosan.


Nyilván a másik oldala a dolognak, hogy ha összeveszel a főnökkel, abból jól nem jöhetsz ki, akármennyire is papolsz a munkajogról...

2019. júl. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!