Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, ha utálom a...

Mit csináljak, ha utálom a munkám (programozás)?

Figyelt kérdés

Eleinte még szerettem, de mostanában napról-napra jobban utálom. Baromira pepecselős, rengeteg apróságra kell figyelni, rengeteg más rendszer függ a mi programunktól/adatbázisunktól, és ha bármit változtatunk, az másoknál elronthat valami, folyamatosan újabb és újabb technológiák jönnek ki, ráadásul a projekt, amin dolgozom, az is tele van ezeréves botrányos bugos legacy kódokkal.

Komolyan, mostmár a napom fénypontja az, mikor lemegyek esténként futni vagy edzeni, mert akkor van legalább 1-1,5 óra, amíg nem kell semmi ilyesmin agyalni, nem kell gondolkodni, egyszerűen csak azt kell csinálni, amit a személyi edző mond. Álom.

36 évesen nyilván nem reális új szakmát tanulni, és arról az életszínvonalról sem szívesen mondanék le, amit a munkám által meg tudok teremteni magamnak (mert annak ellenére, hogy utálom, egész tűrhetően megy).

Hogy lehetne kibekkelni a következő 30 évet? Csináljam mellette a hobbijaim (futás, edzés, foci, gasztronómia, színház), és tekintsek a munkámra mint egy szükséges rosszra? Nem tudom.


2019. jún. 29. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem késő új szakmát tanulni, inkább, mint szenvedni a jelenlegiben még 30 évig.
2019. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonymousreview60 ***** válasza:
Tanulj új szakmát nyugodtan. Most a villanyszerelőkre nagy kereslet van.
2019. jún. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A legjobban fizető szakma,èn is maradnèk ùgyanùgy ès erőltetnèm.

Hidd el egyik szakma se biztosit ilyen èletszìnvonalat plusz klìmàs kènyelmes iroda.


Projektvezetès nem èrdekelne esetleg?

2019. jún. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egy új szakmában annyi bizonytalanság van, idős is vagyok, és a műszaki dolgokhoz sincs annyira jó érzékem.

Lehet első körben egy munkahelyváltás is segítene valamelyest.

2019. jún. 29. 11:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Az is segìthet de ha van tapasztalatod akkor próbàlkozhatsz Agile Coach(Scrum Master), projekt management,Architecti pozikat.
2019. jún. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én biztos nem hagynam ott, nehogy azt hidd hogy mások olyan szivesen csinaljak a munkajukat. Egy idő utan a legtobben megunjak, szerencsés aki nem! Csomó helyen keresnek programozot, esetleg egy kis kornyezetvaltas jol hatna rad.
2019. jún. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Projektmenedzser? Másik technológia? Másik munkahely?
2019. jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

keress inkább más munkahelyet, más projektet


én is néha elég elavult xar kódokkal dolgozom, mellette vannak zöldmezős projektek ritkán

hobbim a játékfejlesztés, itt meg legtöbb esetben 0-ról építjük fel a dolgokat


nem csak az van amit éppen csinálsz, vannak sokkal jobb lehetőségeid is

persze más szakmát is választhatsz, ha ilyen szintű változást szeretnél

2019. jún. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Menj el programozàs tanàrnak.
2019. jún. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A másik munkahely szerintem is jó ötlet programozáson belül.

Az általad leírtak eléggé úgy hangzik, hogy neked a jelenlegi munkahelyeddel, a jelenlegi teendőkkel van bajod. Ezen változtathat egy új munkahely.

2019. júl. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!