Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minek tanulnak az emberek...

Minek tanulnak az emberek mérnöknek, mikor nagyon szarul keresnek?

Figyelt kérdés
Egy vegyészmérnököt körberöhögnek a nettó 150-es fizujával. Egy építkezésen is az építésvezető keresi sokszor a legkevesebbet, egy segédmunkás nettó 1500-as órabérrel dolgozik csak. A gépészek nettó 300-as fizujától sem fognak hanyatt esni a Gold Digger csajok. Egy kezdő villamosmérnök a nettó 240-es fizujával sem fog belefulladni a pénzbe. Egy kezdő közlekedésmérnököt sem fenyeget a pénzbefulladás veszélye.
2019. júl. 23. 11:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
10%

Te valószínűleg más bolygón élsz, vagy ilyesmi, mert amit írsz, annak köze nincs a valósághoz.


Főleg a segédmunkás, aki összetenné a két szép kezecskéjét a bruttó (!!!) 800-ért, nagyon örülne, ha igazad lenne, de nincs.

2019. júl. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Nálunk 1500-at kap egy sima segédmunkás. És még így sem találni segédmunkást (normálisat, aki nem csöves és nem alkoholista)
2019. júl. 23. 12:00
 3/30 A kérdező kommentje:

"összetenné a két szép kezecskéjét a bruttó (!!!) 800-ért"'


Te hol élsz, 1998-ban?

2019. júl. 23. 12:01
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
Először is vannak olyan emberek, akik számára nem a pénz az egyetlen szempont pályaválasztásnál. A másik, hogy sokféle mérnök van. Vannak közöttük, akik szerényebben keresnek, mások meg nagyon jól. A harmadik, hogy a kezdőfizetés szépen emelkedik, ha gyakorlatot szerez az illető. A segédmunkás 50 évesen is ugyanannyit fog keresni, ha egyáltalán képes lesz még dolgozni. A negyedik, hogy a segédmunkerek általában feketén kapják a bérüket, azaz nem számíthatnak sem betegszabadságra, sem normál szabira, sem nyugdíjra. Mérnököknél ez nem jellemző.
2019. júl. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
83%
Azért, mert vannak olyanok akiknek ez az igénye. Mármint a TUDÁS!
2019. júl. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Nem, jól tudja a kérdező. Budapesten egy segédmunkás se emeli meg a kezét 1500ft/óra alatt, vidéken ha nem nyaralóövezet, 1000ft + benzinköltség.

Abban viszont téved, hogy egy nívós építésvezető nem keresi manapság hülyére magát, nálunk magánberuházásokon havi félmilliónál kezdődik a fizujuk, bejelentve, kiegészítve illegális számlázással ha ért hozzá. Egy állami beruházáson ennek a duplája is előfordul.

2019. júl. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%

Nagyfaterom havi 900 ezret keres gépészmèrnökkènt Nèmetben, igaz 30 éve kint van.

Nálunk egy segédmunkás egyébként, nettó 1000 forintot kap órànkènt, én ez alatt még nem láttam hirdetést sem, de én is csináltam, szóval tudom. Akkor 1500/óra, ha van végzettséged is.

2019. júl. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
76%
Ismét ,,Egy senkiházi, aluliskolázott vagyok, lenézem a diplomást" típusú kérdést láthatunk.
2019. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%

Hát nem tudom.

Apám mérnök, és kifejezetten jól keres.

2019. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

"Ismét ,,Egy senkiházi, aluliskolázott vagyok, lenézem a diplomást" típusú kérdést láthatunk."


Mérnök vagyok...

2019. júl. 23. 12:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!