Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minek tanulnak az emberek...

Minek tanulnak az emberek mérnöknek, mikor nagyon szarul keresnek?

Figyelt kérdés
Egy vegyészmérnököt körberöhögnek a nettó 150-es fizujával. Egy építkezésen is az építésvezető keresi sokszor a legkevesebbet, egy segédmunkás nettó 1500-as órabérrel dolgozik csak. A gépészek nettó 300-as fizujától sem fognak hanyatt esni a Gold Digger csajok. Egy kezdő villamosmérnök a nettó 240-es fizujával sem fog belefulladni a pénzbe. Egy kezdő közlekedésmérnököt sem fenyeget a pénzbefulladás veszélye.
2019. júl. 23. 11:54
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Én azért tanultam mérnöknek, mert könnyen megy a matek, az algoritmus elmélet és elemző típus vagyok, aki összetett rendszereket könnyen átlát és észre veszi bennük a fejlesztésre alkalmas területet.

Ilyen hozzáállással elkergettek volna a pékbe segédmukásként.

2019. júl. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Hol keres nettó 150-et a vegyészmérnök? Nálunk többszörösét.

Én pl a négyszeresét viszem haza pesten.

2019. júl. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Pesten kívül van munka mérnöknek?
2019. júl. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
53%

23-as, ez igen ostoba kérdés volt.


Győr pl. valóságos eldorádója a villamos- és autógépész-mérnököknek. Én ezt ismerem, de aki máshol lakik, biztos tud arról is mondani valamit.

Persze, aki azt képzeli, hogy csak Budaörstől Gödöllőig, Szentendrétől Érdig létezik civilizált élet ebben az országban, és azon túl már nyereg alatt puhítják a húst, annak kár bármit is mondanunk.

2019. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
Felesleges ostobázni. Állások 30% pösti a szakmámban.60% meg külföldi. Vidéken alig van állás...
2019. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Miért nem azt kérdezitek Győr és Pest helyett, hogy a Hortobágyon van-e mérnöki munka?


"Te pedig mérnökként 50 évesen még abszolút aktív életet élhetsz, jó szellemi és fizikai állapotban, továbbra is hétfőtől péntekig nap közben végzett munkával, jó kilátásokkal idős korodra."


Ez sem igaz, mert egyik ismerősöm hajtós mérnök volt, aki Ceglédről Pestre járt minden nap, 46 évesen szívroham vitte el a stressz miatt. Túlhajszolta magát és nagyon jól keresett. Egy segédmunkás/szaki soha nem stresszel, leszar mindent, de az igaz, hogy fizikailag tönkremegy.

2019. júl. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Van igazsag abban, amit az utolso irt. Szellemi munka is nagyon stresszes tud lenni, attol meg, hogy jobban megfizetik, ugyan úgy kepesek bizonyos munkahelyen a 200%-os teljesitmenyt elvarni az emberrol es a szart is kihajtani beloluk.


Fizikailag "nem megterhelo", de a sziv megerzi a sok stresszt.

2019. júl. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Építőmérnökként dolgozom. És igen, a segédmunkások az ország jobb részein ( Alföld meg hasonlók most nem érdekelnek) meg kapják az 1400-1500 Ft-ot per óra. Gépkezelők, sofőrök dettó. Szakiknak 2000 ezer a díjuk kb. Anno amikor kezdtem én kevesebbet kerestem nàluk ez is igaz. Három év után értem utol őket. Segédmunkás lét nem vonz, de egy szakma, az építőiparban jelenleg simán van olyan értékes mint egy mérnök papír. Pláne, hogy az értelmesebbje 3-5 év után már saját vállalkozásban számláz horror összegeket.
2019. júl. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
A 150 ezres vegyészmérnöki fizetés kamu volt, vagy miért nem válaszoltad meg hol van?
2019. júl. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Mernokkent en se a szakmaban dolgozom, elmentem allamhoz dolgozni, mert sajna jobban fizet 50-60 ezerrel. Most neztem a hiradot, orban azt mondta h nem szamit a penz, nekem igenis szamit.
2019. júl. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!