Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy bírjátok ki a sulit? 17/L

Hogy bírjátok ki a sulit? 17/L

Figyelt kérdés

Most megyek 11.be és már most elegem van, csak ha rágondolok is.

Mondanám, hogy nem a tanulással van a bajom, de igen. Olyan szakmát tanulok(szülői nyomásra), ami először csak nem érdekelt, most viszont már hányingerem van tőle.

Annyira utálom tanulni, hogy sírni tudnék, és ezért halogatom, de így már a többi tantárgyat is halogatom. Most nyugtatom magam, hogy a jövő év jobb lesz, csak az érettségi tantárgyakat tanulom, a többiből meg elég egy kettes.

De gondolom nektek is elég nehéz lenne feldolgozni azt, hogy egy kitűnő 8 év után ez van. És ha még a fontosabb tantárgyak ötösök, négyesek is lennének, akkor is ott van, hogy a többi kettes és otthon csak azt kapod, hogy egy semmirekellő sz#r vagy.

Nagyon,nagyon ki voltam készülve az első évemben, ott annyi nyugtatott, hogyha nagyon nem bírom akkor bármikor öngyilkos lehetek.

De már vannak céljaim, és ez így szörnyű, hogy tudom, hogy még 2 évet ki kell bírnom.

Szóval ti hogy bírjátok ezt idegileg? Ennyi stresszt? Pszichológushoz fogok járni jövőre, ez szinte már biztos. De úgy érzem, hogy túl nagy reményeket fűzök hozzá.



2019. júl. 24. 22:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
38%

10: 16 éves korig kell a szülő...

Azt nem tudom, én 8 éves koromtól mért tudtam ezeket a dolgokat magam intézni akkor.

Onnantól egyedül ügyintézek.

2019. júl. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
86%

Kitartás! A pszichológus pedig jó ötlet, biztosan segít. Hidd el, nem te vagy az egyetlen kamasz, akinek szüksége volt rá.


(A többség 17 évesen 11-es, mert általában nem 6 évesen mennek suliba és szeptember előtt 3/4 év van, ami alatt betölthetik a 17. életévüket. Én pl. augusztus 23-án születtem és hálás vagyok, hogy nem kellett 6 évesen mennem. De ismertem olyat, aki szeptemberi születésű szóval még nem töltötte be a 6-ot, amikor iskolás lett.)

2019. júl. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
34%

6: Én elhiszem, de valami oka kell legyen a késedelemnek, ami nem hétköznapi jelenség.

6 évesen iskolakötelessé válsz, 18 évesen érettségizel.

2019. júl. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
65%

"általában nem 6 évesen mennek suliba"

???

2019. júl. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
81%

11 es , igen ismerjük ezt a dumát, már ránk is azt mondtátok hogy katasztrófa mi lesz belőlünk. Há azé csak jutunk valahova :)


A lényeg hogy a lány segítséget kért. Attól nem lesz beljebb ha lebaxod. Inkább valami jót szólj hozzá.

2019. júl. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező kérlek hogy amit most írok, azt olvasd el és tényleg gondolkozz el rajta.


Én bár nem most érettségiztem nem is volt annyira régen. Élénken élnek bennem az undorító iskola napok,a magyar oktatási rendszer rugalmatlansága és a túlterhelése.


Igen igaza van annak aki aztmondja h lesz rosszabb is de ez k*rvára nem válasz semmire. A mostani probléma által okozott stressz ugyan olyan érzés mint ami majd később fog érni tehát igen is hogy komolyan kell ezzel foglalkozni.

A behatások amik téged érnek komolyak. Lány vagy,kamasz vagy valószinű hogy esetleg a szív ügyei is nyomasztanak,és megrázva érzed magad hogy a régi kintünő eredményeit leromlottak.

AKIK pedg azt mondják hogy "költözz el" ,"iratkozz át" stb nem tudom hol a retkes büdös répában élnek.Mintha teljesen független lehetne lenni 18 évesen magyarországon/budapesten amikor egy albérlet ára néha 100ezer forint felett van....qrva okos fotel-szakértők. ( Jó persze lehet így kezdeni az életet csak aránytalanul nehéz)


A LÉNYEG hogy értem hogy min mész keresztül és kérlek fogadd meg a tanácsom: ANNYIT TANULJ AMENNYIT BÍRSZ akkor is ha utálod ,akkor is ha gyűlölöd. Én anno jogásznak mentem érettségi után,tehát az egyetem nekem adott egyfajta biztonságot,viszont nagyon sok ismerősöm vagy nem tudott váltani egyetemet,vagy nem tudott felvételizni egyetemre vagy ami még rosszabb : valaki elment dolgozni érettségi után mert neki "elege volt a tanulásból" majd miután rájött 3-4 évnyi rabszolga munka után hogy valami szakma/képzés nem ártana neki rájött hogy annyi pontja sincs hogy buktacukrozónak vegyék fel egy noname helyre,így munka melett kellett ujraérettségizni.


A LÉNYEG: a tanulásra való idő MINDIG bepótolja magát!! MINDIG. ÉS ezért aztmondom: hogy akármennyire rossz a helyzet akármennyire is kilátástalan adj bele 150%ot és a lehető legtöbb pontot érd el.Ne elégedj meg a 2essel,mert a minimalista hozzáállás konzervál! Nem a szüleid miatt tedd ezt meg hanem magad miatt. ÉS azért hogy akárhova sodor az élet LEGYEN LEHETŐSÉGED VÁLASZTANI vagy VÁLTANI!


Tehát ez nyújtson neked menedéket hogy tudd hogy van vége,ahol ott a célod és ha jó teljesítesz AKKOR MÁR LESZ LEHETŐSÉGED VÁLASZTANI,nem kényszerű lesz mint a középsuli. és igyekezz olyan emberekkel időt tölteni akik szeretnek.


A pszichologushoz pedig jótanács: ha őszinte,nyitott vagy mersz beszélni olyan elnyomott gondolataidtól amitől esetleg még magad is undorodsz/félsz akkor tud segíteni.SOKAT. Ha nem vagy nyitott és 1000%osan őszinte nem ér semmit.


Remélem elolvastad.

2019. júl. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mostanában kicsit, mintha "felpörgött volna" az idő. Még most volt Karácsony, tehát nem feltétlenül kell olyan sokat várni. Meg még előző amit írt kommentet; a költözés kapcsán, nem rögtön, de amint lehet, minél hamarabb, arra lehet gondolni simán,nem? :) Meg egyébként most már fáradt vagyok, de szerintem én az előző komimban írtam a költözésről. Nem kell így rögtön így "Huss!" Csak amint reális lehetőség adódik. Meg már nem tudom, miket írtam még az előző kommentemben, most nem olvasom vissza.
2019. júl. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
89%

Habár én nem voltam ennyire megreccsenve tőle, de ismerős az érzés. 2007-ben felvételiztem, szüleimmel jól átnéztük az iskolalehetőségeket, találtunk egyet ahol volt 1 év nyelvi előkészítő + 4 év leginkább informatikára fókuszálás. Erre a nyelvi előkészítő év végén bejön egy tanár, közli velünk, hogy szerezzünk be ilyen-olyan eszközöket mert jövőre kezdődnek akkor a gépészeti alapok (gyakorlat, mechanika, anyagismeret, géprajz, stb). Mi meg csak így néztünk, hogy de itt senki nem arra jelentkezett. Erre annyi volt a válasz, hogy 26-ból 26-an fogalmunk sincs arról, hogy miről beszélünk, aztán utána 4 évig mi is kettesekkel vergődtük végig azokat a tárgyakat, és minden tanár végig csak pislogott, hogy miért nem érdekel ott senkit, és folytatódott az, hogy minket néztek hülyének (meg a szülőket is), hogy minek jelentkeztünk oda.


Elég húzós volt, nehéz is volt, nem is érdekelt minket. Hát, ahány ember, annyiféleképp oldották meg. Volt aki csak tűrte, volt aki elkezdett valamit sportolni, hogy levezesse a stressz, páran meg elkezdtünk piálni (jó szar megoldás volt, de elviselhetőbbé tette azt a 4 évet).


A lényeg, hogy ne hagyd el magad. Ne úgy fogd fel, hogy még 2 évig kell szenvedned, hanem, hogy már csak 2 év van hátra, tanuld jól az érettségi tárgyakat, legyenek jó év végi és érettségi eredményeid, aztán utána azt csinálsz, oda mész és azt tanulsz ahova és amit akarsz. Az életed legnagyobb része még előtted van, és ha teszel érte akkor nem lesz olyan rossz mint most.

2019. júl. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanebben a helyzetben voltam 2 évvel ezelőtt.A szakmát amit tanultam nagyon utáltam és minél hamarabb megakartam szabadulni tőle. Aztán találtam egy szakot az egyetemen ami tetszett. Mikor eldöntöttem hogy oda jelentkezek, mégnagyobb teher lett a szakma, de végig csak arra gondoltam hogy ha ezt a 2 évet elvégzem akkor utána azt tanulhatom amit szeretek.és sikerült. Ne azon gondolkodj hogy milyen rossz lesz a következő 2 év hanem hogy utána szabad vagy. A célok eléréséhez mindig meg kell dolgozni.
2019. júl. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Sajnos kiskorúként nem sok lehetőséged van, de 18 évesen mindenképp olyan helyre menj továbbtanulni, amit TE szeretsz, és nem a szüleid!
2019. júl. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!