Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy bírjátok ki a sulit? 17/L

Hogy bírjátok ki a sulit? 17/L

Figyelt kérdés

Most megyek 11.be és már most elegem van, csak ha rágondolok is.

Mondanám, hogy nem a tanulással van a bajom, de igen. Olyan szakmát tanulok(szülői nyomásra), ami először csak nem érdekelt, most viszont már hányingerem van tőle.

Annyira utálom tanulni, hogy sírni tudnék, és ezért halogatom, de így már a többi tantárgyat is halogatom. Most nyugtatom magam, hogy a jövő év jobb lesz, csak az érettségi tantárgyakat tanulom, a többiből meg elég egy kettes.

De gondolom nektek is elég nehéz lenne feldolgozni azt, hogy egy kitűnő 8 év után ez van. És ha még a fontosabb tantárgyak ötösök, négyesek is lennének, akkor is ott van, hogy a többi kettes és otthon csak azt kapod, hogy egy semmirekellő sz#r vagy.

Nagyon,nagyon ki voltam készülve az első évemben, ott annyi nyugtatott, hogyha nagyon nem bírom akkor bármikor öngyilkos lehetek.

De már vannak céljaim, és ez így szörnyű, hogy tudom, hogy még 2 évet ki kell bírnom.

Szóval ti hogy bírjátok ezt idegileg? Ennyi stresszt? Pszichológushoz fogok járni jövőre, ez szinte már biztos. De úgy érzem, hogy túl nagy reményeket fűzök hozzá.



2019. júl. 24. 22:35
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
70%

2 éve érettségiztem, imádtam a sulimat, már visszasírom minden percét.

Jó tanáraim voltak, normális osztálytársaim, barátaim. (Akik mai napig is azok)


Ha az iskola alapvetően nem rossz, azaz nem piszkálnak és bántanak, akkor szerintem kibírható.

Vigyél rendszert a tanulásba, ne egyszerre tanulj, hanem apránként. Ha jól értettem, akkor szakgimis vagy. A szakmai tárgyakat ne külön kezeld, vedd egybe. (Én is szakgimis voltam) - Ezalatt azt értem, hogy ne úgy gondolj rájuk, hogy egy-egy tantárgy, hanem egy nagy egészként kezeld. Az egyik előbb-utóbb kelleni fog a másikhoz, és így egymást kiegészítik. Az érettségi tárgyakra próbálj úgy tekinteni, hogy minden, amit órán tanultok, kelleni fog majd az írásbelihez és/vagy a szóbelihez. A törit ne magold, tanuld meg használni a kronológia nélküli atlaszt, mert az is sokat tud mutatni. A magyarban figyelj az alapvető költői képekre, ezekre tanulj meg egy-egy példát, és sokkal könnyebb lesz. Pl én sokáig nem tudtam, mi az a metafora, de megjegyeztem, hogy "Elváltak egymástól, mint ágtól a levél, /Mindkettejük szíve lett puszta, hideg tél"

- Az első sor hasonlat, a második sor metafora, és ezt már rá tudtam húzni a többi versre is. Egyszerű összefüggéseket kell átlátni, pl ha sok metafora van egymás után, az máris allegórikus képnek számít. Ezeket egyszer tanultam meg, teljesen más szakirányon tanulok az egyetemen, mégis ma is tudom az ilyen dolgokat.

Matekból a gyakorlás sokat segíthet, oszd be az idődet a tanulásra, ne egy nap, vagy egy hétvége alatt akarj felkészülni a tzre.

A nyelvre pedig próbálj passzív módon is tanulni, filmezz, sorozatozz, halgass zenét az adott nyelven, figyelve a szövegre.

A többi tárgyra is tematikusan tanulj, de ezekre szakíthatsz kevesebb időt is, én pp se tanultam olyan sokat a bioszra, mert nem kellett a szakmámhoz, sem az egyetemhez. Minden órán figyeltem, a lényeg megmaradt, a tzre pedig ezesetben bőven elég volt egy-két nap.


Rendszerezd az órán kapott jegyzeteidet, vegyél mappákat, színes tollakat, kiemelőket, post it-eket, engem ezek is ösztönöznek még most is, az eyetemen 😂

Instán vannak ilyen tanulós oldalak, azok is jól tudnak motiválni, pl a waytostudy oldalt nagyon tudom ajánlani.


Sok sikert kívánok a tanévhez 😊

2019. júl. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, *hallgass
2019. júl. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
A saját választásod, hogy ebben a suliban csinálod-e végig a következő két évet, vagy egy másikban. Érdemes meggondolni.
2019. júl. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Anno sok volt kicsit a gimi, de azért elvoltam. Az átlagom általában 4,6 volt (úgy, hogy széttanultam az agyam), de azért egy kicsit ment le az évek alatt talán 4,2-re.


Rögtön külföld után persze nem így volt,e elkezdtema az első gimit és megbuktam 4 tárgyból, nem pótvizsgázhattam.


De utána átmentem egy másik helyre, 0. osztályba, hogy bepótoljam azt, ami kimaradt külföld miatt, aztán meg szépen haladtam.


Ami nem tetszett, hogy kvázi minden időm elment a tanulásra. Hazaértem, megebédeltem, aztán megírtam gyorsan a leckét, ha volt és máris magoltam. Persze minden tárgynál a tanár azt hitte, hogy az ő tantárgya a fontosabb, úgyhogy rengeteg tanulnivalóm volt.


Ezért szeretem jobban a munkát. Itt bejövök x órára elmegyek y órakkor és vége. Nncs az, hogy járnék egyet szombaton a jó időben, de anulnom kell. Nincs az, hogy munka után még bifláznom kéne. Akármi van, nem liheg a nyakamba anyám, hogy ez miért csak így sikerült, miért nézek rá a FB-ra, ahelyett hogy tanulnék (Ja a másik kedvencem volt, amikor több órányi tanulás után felnyitottam a FB-ot, hogy pihenjek és abban a pillanatban törte rám anyám az ajtót és kezdett el izélgetni, hogy csak gépezek tanulás HELYETT).

2019. júl. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!