Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a véleményed, mit gondolsz...

Mi a véleményed, mit gondolsz a fiatal tanárokról?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy mit gondoltok szakmailag vagy emberileg, akár tulajdonságra a fiatalabb, max. 30 éves tanárokról. Légyszíves pozitív vagy negatív példákat is írjatok a tapasztalataitokról, szakkal együtt és érdekelne a válaszadók neme, kora is!

2019. aug. 8. 22:21
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
98%

Nekem volt általánosban egy 30 körüli férfi tanárom, törit tanított. Mindenki imádta, nekem személyes kedvencem volt, öröm volt az óráin ülni.

Gimiben tavaly megkaptunk utolsó 2 évre, szintén törire egy huszonéves, de harminchoz közelebbi nőt, és szöges ellentéte az előbb említett csodatanárnak. Egy igazi banya.:D

Ez pedig a két véglet. Nem lehet általánosítani a 30-as tanárok esetében sem, hisz ugyanazon szakon is ennyire különbözőek.

2019. aug. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
76%
Befolyásolható
2019. aug. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
96%

Volt egy beszédhibás magyartanárom :D

30 éves volt, tapasztalat nulla.

Az anyagot viszont nagyon jól leadta, kedvenc tanárom volt, aki beszélgetett vele, az tudta hogy nagyon aranyos, segítőkész fickó.

Ám csak 1 évig tanított az iskolában, mert nem bírta elviselni a gyerekek magatartását és hogy nem tisztelik (szeméttel dobálták órán, meg csúnyán beszéltek vele).


Nagyon sajnáltam. Utána 1 évig még beszélgettem vele facebookon, aztán megszakadt a kapcsolat vele.


Cserébe kikaptunk kövi éven egy 40-50 közötti perverz és szexista, nem vicces vicceket mesélő tanárt.

-.-'


23/N

2019. aug. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
96%

Volt egy osztályfőnököm, akinek az első osztályába tartoztam, meg szerintem egyben az utolsóba is. Egy igazi tapló ripacs volt, aki nem volt képes tegezni a saját osztályát, mivel ő tanár, mi meg csak diákok, meg sem próbált velünk szót érteni, nem állt ki értünk, osztálykirándulás szóba sem jöhetett... Szerencsére 1 év után még az iskolából is lelépett, ez volt benne az egyetlen pozitívum. Egyébként történelem szakos volt papíron, de szerintem valójában csak erőszakos.


De volt ellenpélda is, aki bár csak helyettesíteni jött be, imádtuk, és ma is imádják a diákjai. Frissen jött az egyetemről, talán 5 évvel sem volt idősebb mint mi (akkor voltunk 13. osztályosok), épp ezért úgy viselkedett, mintha az osztály tagja lett volna, nem játszotta az eszét, és szót lehetett vele érteni, sőt, még azt is elfogadta, ha valamiben többet tudott nála a diák. Egyébként angol szakos tanár.


A korom és a nemem lényegtelen, mivel ezek már nem friss tapasztalatok, ráadásul mindkét tanár nő volt, tehát elfogultsággal sem vagyok vádolható egyik vagy másik nem felé.

2019. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
92%
Minden tanár fiatalon kezdi.
2019. aug. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
94%
Gimiben is volt és most az egyetemen is van több fiatal tanárom. Gimiben borzasztóan utáltam őket, mert a nagy részük kb. úgy viselkedett, mint valami ezer éves, kiégett vaskalapos hárpia. Tapasztalatlanok voltak, nem tudtak tanítani, nem tudtak motiválni, nem tudtak fegyelmezni, nem tudtak kommunikálni a diákokkal. Nagyon magasan hordták az orrukat, kb. rájuk nézni nem lehetett diákként. Segítséget kérni vagy bármit kérdezni pedig pláne nem. Nem is akartak nekünk semmiben sem segíteni, kb. az ment, hogy felolvasták a tankönyvet és akkor tanuld meg magad. Nagyon utálatosak is voltak, mindenkit fenyegettek mindennel meg így megbuktatlak, úgy megbuktatlak, azt élvezték, hogy rossz jegyeket osztogathatnak. Sokakban volt egy ilyen "na majd most én megmutatom", "most visszaadom nekik" érzés, hogy most akkor ő főnök és jól megszívathat. Egyetemen pedig nagyon szeretem a fiatal tanáraimat, mert velük tök jól ki lehet jönni, nem olyan megközelíthetetlenek, nagyon segítőkészek, tegeződnek stb. és ők még azt sem felejtették el, hogy ők is voltak diákok és ezt figyelembe is veszik a munkájuk során.
2019. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
94%

Gimiben volt egy huszonéves angoltanárom, 2 évvel előttem érkezett a suliba mint pályakezdő.

Nagyon jól tudott angolul, türelmes volt, ezredszerre is elmagyarázott bármit, emberileg is normális volt, mert tőle kérdezni a diák. Viszont utolsó évben totál ellinkeskedte a mi csoportunkat, nem tartotta meg az órát, folyton ígérgetett segítséget nyelvvizsgával, érettségivel kapcsolatban, de kb sosem tartotta be a szavát és emiatt az én szememben teljesen hiteltelenné vált. Sajnálom egyébként, hogy ez lett a vége, mert tuti történt valami a környezetében, látszott rajta, hogy milyen feszült volt meg rosszkedvű, pedig ez előtte egyáltalán nem volt rá jellemző.

2019. aug. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim válasza:
91%
Nekem volt egy 30 körüli férfi matek tanárom, akit az utcáról szedtek. Nem volt a legjobb tanár. Az egyik angol tanárnő 25 körül lehetett. Keményen számon kérte az anyagot, de normális volt. Az egyik magyar tanár a suliban (engem nem tanított) iszonyatosan jól tanított és még kedves is volt.
2019. aug. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalon még valóban befolyásolható. Nem egy fiatal szaktanárral volt dolgom és hát voltak jelenetek.

Az se volt ritka náluk, hogy még kissé bizonytalanok voltak és az osztály stéberjéhez fordultak olykor megerősítésért.

Vagy hogy a tanítási és/vagy fegyelmezési módszereik nem voltak a leghasznosabbak.

Emberileg mindegyik más volt, volt akit szerettünk és volt, akit halálra szívattunk. Volt, akiből igazgató lett a végén.

Mindenkinek el kell kezdenie valahol, de csak okosan! A gyerekeknél kegyetlenebb és könyörtelenebb népség kevés van! Volt olyan tanárunk, aki sírva ment ki... De hát no. Valahogy össze kell szedni a tekintélyre valót, azt meg kudarcok előzik meg.

Felnőve persze beláttuk sokan, mekkora szemetek voltunk néha.

2019. aug. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem többet humorizálnak, kicsit lazábbak, könnyebb hangulatú órákat tartanak, emiatt hamarabb átmehet hangzavarba az óra. Ilyenkor mindig csúnyán néznek, és ordítanak egyet, amitől aztán csend lesz, és megy tovább az egész. Szerintem fontos nekik, hogy kedveljék őket, és talán még ők is kedvelik a diákokat. Mi bírtuk a fiatal tanárainkat.


De egyet megjegyeznék, olyan jó lett volna, ha az iskolámban a tanárok tudtak is volna tanítani, és nem kellett volna mindenkinek magántanárt fogadnia angolból, matekból, és programozásból!!! Különben megbuktunk volna! Az ilyeneknek hogy lehet állása? Engem rég kirúgnának, ha nem értenék a munkámhoz!!!

2019. szept. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!