Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit gondoltak a heti 5...

Ti mit gondoltak a heti 5 tesis dologról?

Figyelt kérdés

Én akkor kezdtem épp a 9.-et, amikor bevezették és mivel mindig is rühelltem tesizni, már a 9. előtti nyáron nyavajogtam miatta :D Persze mindenkitől megkaptam, hogy jajj pedig ez milyen egészséges és majd meglátom, milyen jó lesz, hogy nem csak ülünk egész nap...

Azóta ugye már rég le is érettségiztem és még mindig azt gondolom, hogy hülyeség. Kezdjük ott, hogy napi 45 perc alatt, amiből minimum 20 perc "futás", meg melegítés, nem igazán lehet semmi értelmes testmozgást végezni szerintem. Ill. az már csak hab a tortán, hogy amikor valamennyire leizzadtunk a reggeli/délelőtti tesiórán, utáni egész nap úgy ültünk büdösen, minden egyes nap. És hiába volt heti 5 tesink 4 éven át, én a gimi 4 éve alatt konkrétan több, mint 20 kg-ot híztam. Mellesleg sose voltam az a chipsezős, édességezős, gyorséttermekbe járós ember, inkább főtt kajából ettem többet és azért hízhattam meg, vagy talán azért, mert amikor siettem, hogy beérjek a kikúrt 0. órás tesire, nem volt időm itthon reggelizni és kénytelen voltam beszaladni a pékségbe előtte valami péksütiért. Egyébként általánosban talán 3 tesink volt egy héten és azokat is elég sokszor ellógtam, vagy ha részt is vettem rajtuk, amikor csak tehettem, pihentem és beszélgettem, stb., mégis mindig normál testsúlyú voltam...Aztán gimi után okj-n voltam, ahol ugye nem volt szerencsére tesi óránk és simán csak az étkezésemre odafigyelve kevesebb, mint fél év alatt le is adtam kb. 5-6 kg-ot, amiből azóta se híztam vissza egy dekát se, pedig az utóbbi pár hónapban felfüggesztettem ezt a fogyókúrás dolgot.

De amúgy nem csak magamon, hanem a gimis osztálytársaimon is ugyanezt vettem észre, hogy hiába volt minden nap tesink, nagyon sokan kikerekedtek 4 év alatt. Közülük pár emberrel találkoztam utána okj-n és többen is, hozzám hasonlóan, pont akkor fogytak, amikor nem is volt tesi óránk. Még azt se lehet mondani, hogy több szabadidejük volt és biztos kondizni jártak, stb., mert ugyanannyi óránk volt, mint anno gimiben (ha nem több), ill. többen is dolgoztak suli mellett, mert már nem otthon laktak és el kellett tartaniuk magukat, stb...

Szóval valaki megmagyarázná, miért nyomatják még mindig mindenhol ezt a "jajj de jó ez a heti 5 tesi, milyen egészségesek és kisportoltak lesznek tőle a gyerekek!!!" dolgot? Legalábbis én azt látom, hogy ha mondjuk ezen az oldalon felmerül ez a téma, mindenki egyetért abban, hogy ez milyen jó és mennyi értelme van, pedig a saját bőrömön és az osztálytársaim példáján pont az ellenkezőjét tapasztaltam.


2019. aug. 26. 01:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen egyetértek veled.

És én sem értem. Vegyünk 18 éves fiatalokat.

Ha valakinél nem alakult ki ennyi idős korra sport meg mozgás szeretete (amiben a suli nem épp segit) akkor feleslegesen erőltetni neki a heti 5x-i mozgast.

Ellógja, fáj vmije, irat egy igazolast, végigszenvedi.. Tök mind1. De haszna nem lesz.


Ilyenkorra aki akar ugyis sportol.. Aki meg nem azt ugyse tudjak raeroltetni.


Mellette meg igen. Ez tok felesleges és lehet káros is. Heti 3 is sok volt nekem is. De arra azt mondtam oké. Ennyi mozgás kell mert am nem mozgok. Legalabb ott. De h mindennap. Akár súly szempontjabol is amit mintal leget rossz, akár abból h kicsinek ha esetleg nem vonz vkit a sport akkor igy aztan vegleg eltaszitjak.

De hajra

"mindent a gyerekert ha jo neki ha nem".

2019. aug. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én jártam gimibe, akkor ugyan nem volt még ez a heti kötelező 5 tesi, de amikor egyetemen szembesültem azzal, hogy 2 félévre kötelező valamilyen sportot választani, ha diplomát akarsz, na azon kiakadtam...

Sokkal több értelme lenne már általánosban elkezdeni az egészséges életmóddal való foglalkozást, előadásokon, beszélgetéseken keresztül, mint ráerőltetni az emberre a mozgást. Mert amúgy hiába mozog bárki, ha szemetet eszik....csak nyilván ez az olcsóbb és legkönnyebb megoldás.

2019. aug. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Utáltam.Mindig csak fociztunk
2019. aug. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Azt,hogy baromság.

30-40 perc alatt nem lehet érdemi mozgást végezni.


Tipikus komcsi gondolkodás mód,csak papíron le legyen tudva,meg el lehessen mondani,hogy mozognak a gyerekek.


Közben meg túlóratörvény szavaznak meg,a felnőtt lakosság kicsi része sportol.

Képmutatás.

2019. aug. 26. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
100%
Még szerencse,hogy olyan helyen élek ahol heti 1-2 van:)).
2019. aug. 26. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem a tesi órák hasznosságát.


Azért kell, hogy egy diák egészségesebb legyen fizikailag és lelkileg - fel kellett kellnem korábban, mert a plusz tesi órákat nulladikra tették, tehát kevesebbet aludhattam. Csináltak pár készség gyakorlatot, ami vagy mentvagy nem, aztán üvöltözött a tanár, hogy mert lusta vagy és otthon miért nem gyakorolsz. Aztán fogott és betett valami játékra, amit élvezett, aki jó volt benne és gyomorgörccsel játszotta, aki béna volt, mert a tanár a gyerekeket nem lett volna képes az egészséges csapatjátékra tanítani.


Én a tesin belül kijelölnék sportágakat, mint az egyetemen és nem tesire járna a gyerek, hanem minden héten lennének időpontokban edzések; mindenki arra menne el, amire jelentkezett. Így pl tollasozhat, aki akar, más röpizhet, a harmadik kondizhat, stb. Sokkal hasznosabb.


Vagy, ha már csak tesit akarnak, akkor ne osztályozzák. H járt a tanulnó, vitt felszerelést, akkor "Teljesítette" és kész.

2019. aug. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is akkor kezdtem a középiskolát amikor te, és nekem sincs pozitív tapasztalatom.

Nálunk meg sem tudták oldani a heti 5 alkalmat, végig csak három volt, a maradék kettőt az iskola keretei között szervezett délutáni foglalkozásokon, vagy sulin kívül

2019. aug. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

#7-es vagyok, véletlen küldtem el, szóval folytatnám:

a másik lehetőség pedig sulin kívüli magán úton való pótlás, természetesen saját költségre.

Sok esetben pedig a megtartott tesi sem ért semmit, mert 3-4 osztály nem fért el a csarnokban/teremben így voltak alkalmak amikor a folyosón bonyolítottuk le az órákat.

Mondjuk az esetek többségében a melegítés után foci volt, vagy röplabda, amit utáltunk páran így nem kell ecsetelnem, hogy mennyire vettük komolyan.


Egyébként annyiban vagyok hálás ennek az egésznek, hogy emiatt kezdtem kondizni, ami az egyetlen mozgásforma amit tudok élvezni (jó bringázni és úszni is szeretek, de kevésbé).


Egyébként nekünk is volt nulladik órában, ami után nekünk sem volt lehetőség zuhanyzásra, egyrészt senki nem használta volna a zuhanyzókat, mert nem voltak elég tiszták, másrészt pedig időnk sem lett volna, mert arra volt elég a szünet, hogy átöltözz és menj a kövi órára.

2019. aug. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a gimibe kezdetben utáltam de aztán kaptunk egy jófej tanárt akivel 1 évbe kb 2-3szor futottunk a többi órán meg azt csináltunk amit megszavazott az osztály szóval szerencsém volt.
2019. aug. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lenne rossz kezdeményezés, ha normálisan lenne megvalósítva. A legtöbb tornatanár szadista állat, a Kádár korszak óta ugyanazt tanítja, ugyanúgy. Mindenki tudna olyan sportot találni, amit szeret és szívesen csinál, sikereket ér el benne, de a sok felesleges, viszont kötelező hülyeséggel (szekrényugrás, kötélmászás, több 10perc futás, mindenféle labdajáték kötelező jelleggel, gyűrű, 100db felülés, stb stb) megutáltatják az emberrel magát a mozgást. Én is gyűlöltem a tesiórát gimnáziumban, mert míg a fiúk egész órán focizhattak (ami nekik nyilván szórakozás volt), a lányoknak kb 20 perc bemelegítés volt, utána valami szadista feladat, amihez épp a tanárnak kedve volt. Ha nekünk "szabad foglalkozás" volt, az azt jelentette, hogy lehetett röplabdázni vagy futni az óra hátralévő részében. Le volt sz@rva, ha valaki utál röplabdázni és futni, de mondjuk szívesen tollasozna vagy kondizna, csak ez a két lehetőség volt, mert a többi tornaterem és az udvar is fullon volt az egy időben tesiző 3-4 osztállyal. Egyetemen felüdülés volt, hogy olyan sportra járhattam, amit szívesen csináltam, valami ilyesmi módon kellene megvalósítani a középiskolás tesizést is a kötelező gyakorlatok erőltetése helyett. Egy kövér gyerek lehet, hogy szívesebben járna mondjuk jógára vagy tollasozna, röplabdázna, de megpecsételik az egész életét azzal a szégyennel, hogy az egész osztály és a tanár is rajta röhög, mert nem tud felmászni a kötélre vagy 2 kör futástól kifullad.
2019. aug. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!