Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit gondoltak a heti 5...

Ti mit gondoltak a heti 5 tesis dologról?

Figyelt kérdés

Én akkor kezdtem épp a 9.-et, amikor bevezették és mivel mindig is rühelltem tesizni, már a 9. előtti nyáron nyavajogtam miatta :D Persze mindenkitől megkaptam, hogy jajj pedig ez milyen egészséges és majd meglátom, milyen jó lesz, hogy nem csak ülünk egész nap...

Azóta ugye már rég le is érettségiztem és még mindig azt gondolom, hogy hülyeség. Kezdjük ott, hogy napi 45 perc alatt, amiből minimum 20 perc "futás", meg melegítés, nem igazán lehet semmi értelmes testmozgást végezni szerintem. Ill. az már csak hab a tortán, hogy amikor valamennyire leizzadtunk a reggeli/délelőtti tesiórán, utáni egész nap úgy ültünk büdösen, minden egyes nap. És hiába volt heti 5 tesink 4 éven át, én a gimi 4 éve alatt konkrétan több, mint 20 kg-ot híztam. Mellesleg sose voltam az a chipsezős, édességezős, gyorséttermekbe járós ember, inkább főtt kajából ettem többet és azért hízhattam meg, vagy talán azért, mert amikor siettem, hogy beérjek a kikúrt 0. órás tesire, nem volt időm itthon reggelizni és kénytelen voltam beszaladni a pékségbe előtte valami péksütiért. Egyébként általánosban talán 3 tesink volt egy héten és azokat is elég sokszor ellógtam, vagy ha részt is vettem rajtuk, amikor csak tehettem, pihentem és beszélgettem, stb., mégis mindig normál testsúlyú voltam...Aztán gimi után okj-n voltam, ahol ugye nem volt szerencsére tesi óránk és simán csak az étkezésemre odafigyelve kevesebb, mint fél év alatt le is adtam kb. 5-6 kg-ot, amiből azóta se híztam vissza egy dekát se, pedig az utóbbi pár hónapban felfüggesztettem ezt a fogyókúrás dolgot.

De amúgy nem csak magamon, hanem a gimis osztálytársaimon is ugyanezt vettem észre, hogy hiába volt minden nap tesink, nagyon sokan kikerekedtek 4 év alatt. Közülük pár emberrel találkoztam utána okj-n és többen is, hozzám hasonlóan, pont akkor fogytak, amikor nem is volt tesi óránk. Még azt se lehet mondani, hogy több szabadidejük volt és biztos kondizni jártak, stb., mert ugyanannyi óránk volt, mint anno gimiben (ha nem több), ill. többen is dolgoztak suli mellett, mert már nem otthon laktak és el kellett tartaniuk magukat, stb...

Szóval valaki megmagyarázná, miért nyomatják még mindig mindenhol ezt a "jajj de jó ez a heti 5 tesi, milyen egészségesek és kisportoltak lesznek tőle a gyerekek!!!" dolgot? Legalábbis én azt látom, hogy ha mondjuk ezen az oldalon felmerül ez a téma, mindenki egyetért abban, hogy ez milyen jó és mennyi értelme van, pedig a saját bőrömön és az osztálytársaim példáján pont az ellenkezőjét tapasztaltam.


2019. aug. 26. 01:15
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Egyébként páran írták a helyhiányt is, ami nálunk is probléma volt. Alapból olyan pici volt a tornatermünk, hogy egy osztály éppen elfért volna normálisan..Na és egy akkora tornateremben volt, hogy együtt tesizett 3-4 osztály is. Melegebb időben még meg is lehetett oldani, hogy amíg a gyerekek egy része bent van, addig a többieket kiviszik az udvarra focizni meg kosarazni, de télen ugye ez nem volt lehetséges és szó szerint egymás orrában meg szájában tesiztünk, mert csak így lehetett megoldani, hogy minden osztálynak meglegyen a heti 5 kis tesiórácskája...Mielőtt bevezették ezt a f4szságot, legalább arról gondoskodhattak volna, hogy legyen egyáltalán hely a megvalósításra -.-"

2019. aug. 28. 12:26
 22/22 anonim ***** válasza:

Külföldön általánosban úgy nézett ki, hogy volt egy egyen tornaruhánk. Egyenruhában jártunk és, amikor tesink volt, akkor aznap nem az egyenruhába kellett bemennünk, hanem az egyentornaruhában.


A tesi általában az utolsó vagy az utolsóelőtti óra volt, de ott is volt egy "fél" tesióra, ami egykor Magyarországon, hogy, egy héten az egyik csoport az osztályból valami órán ült, a másik meg kiment tesizni. Az a tesióra nem az ország nyelvén ment, hanem angolul, ennyi volt a különbség a többi órán illetve annyi, hogy nem volt megterhelő, mint a sima tesi, ergo nem leizzadva bűzölögtünk nap végéig. Inkább ilyenek voltak, hogy angol vesikét tanítottak és arra ugróköteleztünk, stb.


Szóval magára az órára nem kellett átöltözni.


A tesin sportokat tanítottak.


Az ottani gimnáziumban úgy nézett ki, hogy át kellett öltözni tesire, tehát egyenruhában bementünk és bevittük az egyen tornaruhát.


Óra elején lementünk az öltözőhöz (A tanár jött értünk) és átöltöztünk. Utána kimentünk, futottunk, tanított a tanár, minden trimeszterben mást, de részletesen, nem az a "itt a labda, játszattok" jellegű volt. Aztán óra vége előtt elegendő idővel szépen visszaküldtek minket az öltözőbe, ahol kötelező volt zuhanyozni (a tanár le is vont a trimeszteres jegyedből, ha ezt elbliccelted notóriusan) és kicsöngőre végeztünk is.


Az órák rendszerint fárasztóak voltak, mintha edzésre járnál el, tényleg megadta a mozgást, ami kell egy gyereknek és nem izzadtan kellett mennünk a következő órára.


Később ez változott és már azt hiszem ötödiktől volt kötelező a fürdés (mivel a gimnáziumot elköltöztették és ezért a fiú és lányöltöző ott maradt üresen).

2019. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!