Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megfenyegetett, hogy megöl....

Megfenyegetett, hogy megöl. Szerintetek komoly a dolog és forduljak az iskolavezetőséghez, vagy engedjem el?

Figyelt kérdés

Angol-etika szakos tanárnő vagyok egy belvárosi gimnáziumban. Az egyik osztály, ahol angolt tanítok, nagyon problémás. Tizenkettedikesek, de nem érdekli őket semmi, pofátlanok, nem figyelnek, némelyiknek a szája is nagyon nagy. Egyszóval, nem találom velük a közös hangot.

Van egy fiú, aki különösen problémás, és ő buzdítja a rendbontásra a többieket is. Mivel fiatalabb vagyok a többi tanárnál (nem rég múltam 25 éves) ezért sokszor inzultál, vagy kétértelmű szavakat használ. Többször megkértem már, hogy ezt mellőzze, de sajnos nem lehet rá hatni. A múltkor dolgozatot irattam velük, és természetesen nem tanult, ahogy eddig sem tette, így elégtelen lett a dolgozata. Amikor figyelmeztettem, hogy nem jó dolog így kezdeni az évet, és szeretnék majd beszélni a szüleivel, kiborult. Ordítozni kezdett, rácsapott az asztalra, aztán odahajolt és azt mondta, ha még egyszer megfenyegetem a szüleivel, elkap és elvágja a torkomat. Szó szerint vérben forogtak a szemei, iszonyatosan megijedtem, mert habár sosem volt egyszerű eset ilyennek még nem láttam. Azóta csak ezen jár az agyam, hogy vajon csak üres fenyegetés volt, vagy tényleg képes lenne ilyesmire?(Sajnos nem ok nélkül merül ez fel bennem, többször volt már rendőrségi ügye testisértés miatt) Szerintetek mi lenne a helyes megoldás? Hiába vagyok én a tanár, az idősebb, egy 20 éves fiúról van szó, aki magasabb és erősebb nálam. (Igen, bukott már párszor) Mit tegyek?


2019. szept. 14. 15:18
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
83%
Igen, komolyan kell venni. Ahová én jártam, ott a hetvenes-nyolcvanas években megerőszakoltak többen egy tanárnőt.
2019. szept. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
szolj bizony. ez mar nem csak a sulira, hanem a rendorsegre is tartozik. a fenyegetes is buncselekmeny. szoval igen, szolj. mar csak azert is, mert sosem szabad az ilyeneket felvallrol venni, fokeg nem egy balhes srac eseteben. remelem kicsapjak (valoszinuleg igen)
2019. szept. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
17%
Emberkedett egy kicsit nem fog csinálni semmit.Ezért nem fog bántani úgyis le...ja az egészet.Ne lássa rajtad,hogy félsz tőle az a lényege a dolognak.
2019. szept. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
79%
Ha néztél mostanában híradót, akkor tudod hogy komolyan kell venni. Ez már nem emberkedés volt.
2019. szept. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem inkàbb menj el valami normàlis iskolàba tanítani, de komolyan. Ez valami kisegítô iskola lehet, vagy nem tudom.
2019. szept. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
83%
Az nem megoldás. Akkor a következő tnőt nyírja ki. Vagy az iskolatársát. Elejét kell venni a bajnak.
2019. szept. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Még ha csak üres fenyegetőzés lenne is a részéről, én akkor is jelenteném. A halálos fenyegetés se legyen csak "emberkedés" kategória, a szavaknak is van súlya és következménye. (Ebben az esetben pedig, mivel volt már rendőrségi ügye, végképp nem venném félválról.)
2019. szept. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én szólnék, és mindenképpen fel is jelenteném. Akármit mond a vezetőség.

Ez nem játék.

Majd elkap és megerőszakol vagy jól megver.

2019. szept. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 he84 ***** válasza:
100%
Hát ez elég durva. Jobb komolyan venni és mielőbb eljárni az ügyben, ez nem vicc! Pláne hogy már volt korábban rendőrségi ügye.
2019. szept. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Ezt kérdezni sem kell, régen jelentette én volna, most az jön hogy miért vartal ennyit vele?

Ez a baj a magyarokkal, hogy nagyon félnek, én megértelek, de szólni kell. ::((

2019. szept. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!