Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megfenyegetett, hogy megöl....

Megfenyegetett, hogy megöl. Szerintetek komoly a dolog és forduljak az iskolavezetőséghez, vagy engedjem el?

Figyelt kérdés

Angol-etika szakos tanárnő vagyok egy belvárosi gimnáziumban. Az egyik osztály, ahol angolt tanítok, nagyon problémás. Tizenkettedikesek, de nem érdekli őket semmi, pofátlanok, nem figyelnek, némelyiknek a szája is nagyon nagy. Egyszóval, nem találom velük a közös hangot.

Van egy fiú, aki különösen problémás, és ő buzdítja a rendbontásra a többieket is. Mivel fiatalabb vagyok a többi tanárnál (nem rég múltam 25 éves) ezért sokszor inzultál, vagy kétértelmű szavakat használ. Többször megkértem már, hogy ezt mellőzze, de sajnos nem lehet rá hatni. A múltkor dolgozatot irattam velük, és természetesen nem tanult, ahogy eddig sem tette, így elégtelen lett a dolgozata. Amikor figyelmeztettem, hogy nem jó dolog így kezdeni az évet, és szeretnék majd beszélni a szüleivel, kiborult. Ordítozni kezdett, rácsapott az asztalra, aztán odahajolt és azt mondta, ha még egyszer megfenyegetem a szüleivel, elkap és elvágja a torkomat. Szó szerint vérben forogtak a szemei, iszonyatosan megijedtem, mert habár sosem volt egyszerű eset ilyennek még nem láttam. Azóta csak ezen jár az agyam, hogy vajon csak üres fenyegetés volt, vagy tényleg képes lenne ilyesmire?(Sajnos nem ok nélkül merül ez fel bennem, többször volt már rendőrségi ügye testisértés miatt) Szerintetek mi lenne a helyes megoldás? Hiába vagyok én a tanár, az idősebb, egy 20 éves fiúról van szó, aki magasabb és erősebb nálam. (Igen, bukott már párszor) Mit tegyek?


2019. szept. 14. 15:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%
Fel kell jelenteni. Felnőtt ember esetében nem kell a szüleivel beszélni szertintem.
2019. szept. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
5%
Biztos nem volt valami gond a stílusoddal?
2019. szept. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
12 te egy tipikus példája vagy az itteni válaszadók többségének, mert rossz indulatú, vagy, és csak az áldozathibáztatás megy nektek. És hogy ne offoljak, csatlakozom az előttem szólókhoz, mindenképp jelentsd fel, mivel 12-es, ezért már biztos betöltötte a 18-at, így nem kell a szüleinek szólnod, nyugodtan jelentsd fel életveszélyes fenyegetés miatt, majd hagydd ott azt a sulit, keress egy másikat, hogy semmiképp se legyen esélye bosszút állnia rajtad.
2019. szept. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%
Szerinted nem lehet hogy a diák az áldozat? Ki tudja,lehet hogy megalázta vagy mocskosul beszélt vele.
2019. szept. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

14

De akkor se fenyegethet meg senkit se, azzal, hogy elvágja a torkát

2019. szept. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 he84 ***** válasza:
Manapság némelyik diák eléggé szemtelen és azt hiszi, hogy komolyabb baj nélkül visszabeszélhet a tanárnak, vagy viccből bosszanthatja. Még ha a tanár javasolt is neki balamit, vagy ha okkal beszélne a szüleivel, nem tehet ilyet akkor se egy diák. Így hát nagy eséllyel nem a diák az áldozat.
2019. szept. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
53%
15.Vannak esetek amikor nehéz megállni,néha olyan emberek kerülnek a tanári pályára akik nem oda valóak.
2019. szept. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

15

Ez is igaz, de attól függetlenül a srác a hibás, mert senkit sem fenyegethetnek meg, akkor se ha igaza van, mert akkor ez az ő szegénységi bizonyítványa.

2019. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
53%
Néha nehéz megállni szó nélkül.
2019. szept. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolavezetés, a rendőrség, és a szülei bevonásával intézném az ügyet. Az igazgató helyében - példastatuálás végett- úgy vágnám ki az iskolából, hogy a lába sem érné a földet.

Be kell törni ezt a vadmalacot, mert Don Corleonénak érzi magát, és azt hiszi, mindent megtehet...

2019. szept. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!