Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit kéne tennem?

Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

A történet röviden annyi hogy 8 évig jártam karatézni versenyeket is nyertem stb... De abbahagytam mikor édesanyám meghalt 2 éve mert nagyon rosszul érintett (részben én tehetek arról hogy megalt mert éppen első nagy iszogatásom volt és elkellett értem jönnie kocsival amikor autóbalesete lett.) azóta apám elég sokat iszik és szomorú is mindig mérges és rámförmed ha valamit kérdezek. Nem is hibáztatom őt még mindig gyászol. Csak az iskolai problémákat nemtudom egyedül megoldani. például pénteken egy gyerek belémkötött(elég sokszor bántanak) nemszoktam törödni velük de pénteken ezt is kérdezte na és anyukád hogy van? erre én ideges lettem és neki mentem és eltörtem sajnos egy bordáját.Rendőrségi ügy nem lett belőle mert annyi tisztesség volt a gyerekbe hogy azt mondta ő is hogy baleset volt. csak nemtudom hogy ezt is hogyan mondjam el apámnak mert hamarosan megy a levél hogy fegyelmi tárgyalás...

17/Fiú



2019. szept. 16. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs senki más felnőtt a családban, aki kicsit foglalkozna veletek? Nagyik? Szülők testvérei? Nem jó, hogy apukáddal így magatokra maradtatok a fájdalommal, és egymással sem tudtok beszélni.

Jó lenne, ha egy felnőtt javasolná apukádnak, hogy keressetek egy szakembert, és vele beszéljetek a gyászról.

2019. szept. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nincsen nagyszülők meghaltak már. De én már túltettem magam rajta csak az ilyen bestolások meg ha valaki az anyjáról beszél rosszul érint de én már megértettem hogy eltávozott. Apám nem akar hallani a szakemberekről.
2019. szept. 16. 11:54
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi a válaszoakt nem olvastam még csak a kérdést.


Őszinte részvétwem! Ne okold magad Édesanyád balesete miatt először is.


Én a helyedben keresnék az iskolában egy tanárt, akiben megbízol (ofő, igazgató, bármilyen tanár) vagy, ha egyáltalán nincs senki, az iskolapszichológust keresném fel és vele megosztanám. Az, hogy egy felnőtt is jelen van, amikor ezt a hírt megosztod édesapáddal, ad egy kis biztonságérzetet majd. Illetve erőt meríthetnél belőle, hogy a jelenlétében elmond édesapádnak, hogy hogy érzed most magad és, tudod, hogy neki is fáj, de neked is fáj ugyanúgy és még gyerek vagy, szükséged lenne egy kis támogatásra, mert egyedül érzed magad.


És ez tényleg így van - értem, hogy édesapád gyászol, de muszáj lenne erősebbnek lennie, mert az ő feladata, hogy vigyázzon rád.

2019. szept. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!