Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ciki lenne megkérni a tanárt,...

Ciki lenne megkérni a tanárt, hogy adjon más feladatot, mert félek a többiek előtt beszélni?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista (infó könyvtár) vagyok.

Már évek óta küszködöm mentális problémákkal, jelenleg is nyugtatókon és antidepresszánson élek, nem nehéz kitalálni, hogy a szociális fóbia is az egyik nagy gondom, amit nem igazán sikerül leküzdeni.


Az egyik egyetemi órán a tanár elég lazán veszi az osztályzást, és arra kapjuk a féléves jegyet, hogy előadunk egy 5-10 perces kis topikot, ami a tárgyhoz kapcsolódik. A problémám, hogy abszolút képtelen vagyok rá, hogy az ottani ~50 ember előtt beszéljek és lényegében BÁRMIT megtennék, hogy elkerüljem ezt a helyzetet.


A tanár azt mondta, hogy aki nem jön el aznap, mikor neki kellene előadnia, az valamilyen extrán nehezített feladatot kap, de arra gondoltam, hogy ha előre jelzem neki, hogy nem fogok elmenni és nem fogok előadni akkor talán elnézőbb lesz velem és nem fogja annyira megnehezíteni azt a feladatot. Igazából inkább bevállalnék egy akárhány tételből álló felelést, mint ezt az előadásos dolgot.


Szerintetek gáz lenne ezt így (a fóbiával együtt) leírni e-mailben a tanárnak és kérni, hogy adjon valamilyen más jegyszerzési alternatívát?


2019. szept. 18. 13:37
1 2
 11/12 nemaRendőrség ***** válasza:
51%

Biztos hogy nem engedném meg, és ezt egyetemi tanárként mondom.

Azok akik ilyet csinálunk azért tesszük hogy gyakoroljatok előadni, mert amik államvizsgán szoktak lenni azok katasztrófák.

2019. szept. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
85%

Én is ugyanezen a szakon végeztem és sajnos ugyanezzel a betegséggel küzdök. Nálunk nem voltak elnézőek egyáltalán a tanárok, bár konkrétan nem álltam oda egyik elé sem és mondtam el neki, hogy mi bajom, de azért rajtam nagyon látszik, hogy szorongó vagyok, szóval csak a hülye nem látja.

Nekünk volt külön kötelező kommunikáció kurzusunk, amit minden félévben fel kellett venni, és minden egyes félévben kiselőadást kellett tartani valamilyen témában a többiek előtt. Hát gondolhatod, hogy én is rettegtem tőle. Persze megcsináltam az előadásokat, és el is mondtam, de úgy, hogy leírtam az egész szöveget egy papírra, és szinte onnan olvastam fel az egészet. A tanárnak nem is tetszett, mert előre mondta, hogy felolvasni nem lehet az előadásanyagot, hiszen azért találták ki ezt az órát, hogy gyakoroljuk a mások előtti beszédet.

Többször elhangzott, hogy minél többet csinál ilyet valaki (mármint kiselőadást) annál könnyebb lesz és magabiztosabban csinálja, és később a munka világában is jól fog ez jönni.

Hát ez akkora bullshit, hogy el nem tudom mondani!

Nekem egyáltalán nem volt könnyebb a sokadik kiselőadást sem előadni, mint a legelsőt. Ugyanúgy szorongtam, fájt a hasam, sírtam előtte, nem bírtam aludni, és így tovább. A szóbeli vizsgákon dettó ugyanezt volt. Több tucat vizsgát megcsináltam (két szakra is jártam), de az összesnél majd meg akartam halni a félelemtől, pedig tanultam, tudtam mindent, nem azzal volt a gond, hanem hogy ki kell állni és a tanár is meg a többi vizsgáztató is ott hallgatja majd, amit én mondok. :(

2019. szept. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!