Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen, kollegistaként...

Egyetemen, kollegistaként mennyire szükséges hogy laptopja legyen az embernek?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen pletyka hogy egyetemen laptopról tanulnak meg ilyesmi.

Idén felvettek egyetemre és a szüleim az ellenkezésem ellenére vettek egy nagyon drága laptopot,aminek semmi értelme nem volt.Elég lett volna valami régi használt szutyok,úgyis max excel táblára meg netezésre használtam volna,ahhoz meg minek csúcstechnológiás laptop?

De megvan már 2 hónapja de összesen 1x kapcsoltam be.Kollégiumba se viszem már el.Egyetemen jegyzetelek,füzetből tanulok.

Itthon meg ugyan úgy a régi,10 éves Windows XP-s asztali gépet használom,mert azt már megszoktam.

A laptop csak áll.Szóval azon gondolkodom most hogy el kéne adnom azt a laptopot és akkor tudnék venni magamnak edzőfelszerelést.



2019. szept. 28. 03:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb laptopon tanulni, mivel én kolis voltam és hurcoltam magammal haza és vissza, könnyebb volt hogy mindig kéznél van a tananyag. Lapokra jegyzeteltem az előadásokon, az anyagokat a laptopra mentettem le. Nézd, várj még az eladással. Két hónap még semmi, az első hónapokban én sem nagyon használtam, viszont vizsgaidőszakban és TDK pályamunka/szakdoga írásnál nagyon jól jött. Én nem adnám el, főleg hogy ajándék volt. Edzős cuccot majd veszel máskor. :D
2019. szept. 28. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Jo neked. Igaz, több mint tíz éves párral..a gépem, és csak xp megy el rajtad de - bár nem vagyok ilyen alkat-ott tartok, hogy szétrúgom, pedig csak netezni használom, utalásokra,és filmet tölteni, de lassan lehetetlen..akármekkora filmet le se szedhetek... Marha jó
2019. szept. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűbb laptopon jegyzetelni, rendszerezni a dolgokat. A jegyzet is olvasható, nem úgy mint a kézírás. Sokszor sietni kell az írással, mert nem vár a tanár...olyan gyorsan írva nem lesz szép, olvasható szöveg.

Nálunk van közös e-mail cím, sok tanár átküldi az órai anyagot pdf formátumban.

2019. szept. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nekem 14 évvel ezelőtt is volt gépem egyetemen, azon dolgoztam ki a beadandókat, aztán a diplomamunkáimat is. Ha laptopom lett volna, könnyebben jegyzeteltem volna könyvtárban, nem kellett volna annyi könyvet elhozni, cipelni. A laptoppal időt spóroltam volna, de a gép is nagyon jó volt.
2019. szept. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan lesznek olyan beadandók az egyetemen amit gép nélkül nem igazán tudsz megcsinálni. És nem mindig reális opció hogy majd hétvégén hazamész és ott megcsinálod a gépen. Szerintem emiatt ha kolis vagy akkor jól jön a laptop mindenképp.


Nekem is van laptopom pedig én pesti vagyok és itthon az asztali gépen tanulok legtöbbször. De ha van 1-2 óra amire jól jön ha beviszem, akkor nem állok ott úgy hogy nincsen. Az más kérdés hogy az én laptopom az 150 ezres ami nagyon olcsónak számít.


Neked is valószínűleg elég lett volna egy olcsóbb darab, ezen előre kellett volna gondolkozni. Felnőtt emberként megmondhattad volna a szüleidnek, hogy köszönöd szépen de vegyenek csak egy olcsóbb laptopot, a maradék pénzt meg tartsák meg, vagy ha nagyon ragaszkodnak hozzá akkor vegyenek még neked valamit amire tényleg szükséged van.


Ha el is adod, én mindenképp vennék egy másikat helyette, így maradna is pénzed és lenne egy laptopod amit szükség esetén tudnál használni.

2019. szept. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Én nem tudok gépen tanulni.A pdf-eket is inkább lejegyzetelem vagy kinyomtatom itthon
2019. szept. 28. 11:01
 7/21 A kérdező kommentje:
Edzőfelszerelésre meg szükség van
2019. szept. 28. 11:01
 8/21 anonim ***** válasza:
Hogyan adod be a géppel írott (word) dolgozataidat? Azon kell megírni. Egy 180e laptop pedig nem szamít húdeszupernek, az enyém került annyiba 8 éve.
2019. szept. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ha meg annyira szükségesa laptop akkor veszek helyette valami régi használtat 60 ezerért..

Ahhoz hogy néhanapján összedobjak egy ppt beadandót,nincs szükség 220 ezres laptopra..

Ha már annyira pénzz akarnak költeni legalább azt vennék figyelembe,hogy én mit akarok.Edzőcuccot pl nem kapom meg.El kell menni dolgozni és saját pénzből megvenni...Pedig ha lehetett volna venni egy olcsó laptopot és abból bőven kijött volna az edzőfelszerelés is,de nem...

2019. szept. 28. 11:12
 10/21 A kérdező kommentje:
Hát itthon asztali gépen megírom.Én jobban szeretem kézzel,palírra írni.Én már csak ilyen régimódi vagyok
2019. szept. 28. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!