Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha csúfolnak...

Mit tegyek ha csúfolnak amilyen városrészben élek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet ez hülyén hangzik de igen csúfolnak amiért Győrben Újvárosban élek,A Kossurh Lajos utca miatt amit a Hős utcához lehet hasonlítani(mindennapi lopások,rendőrök minden nap kijárnak,szemét,cigányok,verekedések stb)...Én nem a Kossuth Lajos utcán élek hanem a normális részén.Ebben a városrészben az Eötvös és a Kossuth iskola ami győr eléggé rossz iskolái,sok agresszív gyerek jár oda de vannak normálisak is,Verekedősek.Én már a 2. iskolámat járom,utolsó évem van(általanos iskola)ezért az iskola váltás nem megoldható.Egy eléggé erős iskolába járok amit nem szeretnék megnevezni,sok a sznob és a gazdag gyerek,mindenki rajtam kívűl Révfaluban,Ménfőcsanakon,Győrújbaráton stb... lakik.Lenéznek,lökdösnek a lépcsőn,újvárosi cigánynak hívnak pedig nagyon fehér a bőrőm,vörös szeplőim és hajam van,fogszabályzóm,családunkban nincsenek cigányok.Szóltam az osztályfőnöknek de ő nem vette komolyan,egyszer rájuk szolt és ennyi.Nagyon rosszul esik hogy folyamatosan lenéznek emiatt visszahúzodó is vagyok,szóltam már nekik normálisan de annyit írtak rá hogy oké.Barátaim sincsenek.2 éve járok oda.Járok külön egyéni foglalkoztatásokra az iskolában és mikor ismerkedtem a tanárral és kérdezte hogy melyik részben élek,válaszoltam rá és megilyedve nézett rám.Most majd phsziologushoz is fogok járni más okok miatt is.Egy bátyám van de ő külföldön él,nincsen unokatestvérem,apukámék elváltak,van pár barátnőm csak nagyon messze pl. Pécs,mert oda költöztek.Mit tehetek?Mit szóljak vissza?



2019. okt. 6. 11:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Családom persze tud erről de azt mondják hogy ne foglalkozzak velük:)
2019. okt. 6. 11:10
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Bírd ki.
2019. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Ha eddig kibírtad, akkor ez az utolsó év is menni fog. Nem a te hibád, dedósok. Kitartás!
2019. okt. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

"azt mondják hogy ne foglalkozzak velük"


És milyen igazuk van!

2019. okt. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó év a pályaválasztás, továbbtanulás miatt ilyen, a sznob szülők telebeszélik a gyerekük fejét :)


Nálunk is ez volt, 7 gyereknek diplomás (gazdag, sznob) szülei voltak, na azok rögtön év elején kiközösítettek mindenkit, és elkezdtek olyanokat mondani a többiekre:

-Nem barátkozunk, mert nem leszek olyan lúzer mint te!

-Egy alkoholista sz..r alak leszel, mert apád is az!

-Én állatorvos leszek, Sanyika munkahelye: Újpesti lapátgyár!

-Te fogsz nálunk turkálni a kukában.

-Cigizel, aztán majd valami fogatlan hajléktalan lesz belőled. (Nálunk nem volt divat, 30-ból 4-en cigiztek, abból 2 cigány.)


Aztán nálunk a tanárok is beszálltak ebbe a játékba (gondolom kaptak pénzt a sznob szülőktől), ekkor már velünk nem is foglalkoztak, mert úgyis bolti eladók árufeltöltők meg kórházi takarítók leszünk... az a 7 gyerek lett a kedvenc, foglalkozások, jó jegyek, és persze azok a választott iskolába jutottak be.


Amúgy én is durva helyen nőttem fel (anyum egyedül nevelt, közös udvar, 12 lakó, több munkanélküli, alkoholista, folyamatos veszekedések, költözések).

Sokszor e-miatt is beszólogattak - én mindig visszaszóltam, hogy: "Apuci pici fiacskája. Olyan életképtelen vagy... Hát, többre fogom vinni mint te!"


Amúgy én pozitívan fogtam fel, mindig örültem, hogy vannak ellenségeim - mire középsuliba kerültem, sokkal talpraesettebb lettem mint a többiek, aztán az életben is jobban boldogulok (a 7 gyerek közül 3 elvégezte az egyetemet, de Ausztriában mosogatnak), nekem meg van egy jól menő vállalkozásom :)


Sokan a tanulást emlegetik, de az életben lányok közül az aranyos és bájos viszi a legtöbbre (család, férj, karrier, minden szempontból), fiúk közül a visszafogott, csendes, magának való (mert lesz egy normális karriere, és egy aranyos lánnyal jön össze).

"nagyon fehér a bőröm, vörös szeplőim és hajam van" - Akkor aranyos és bájos lehetsz, és hidd el, ezzel önmagában többre viheted mint bárki más :)

2019. okt. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!