Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok tanulnak pszichológi...

A tanárok tanulnak pszichológiát? Észre kéne vegyék ha egy diák változik?

Figyelt kérdés
Változás alatt azt értem, hogy pl elkezd magába fordulni, a jegyei rohamosan romlanak, kevésbé aktív órán.
2019. okt. 12. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Mikor én szorongtam telibeszarták a tanárok, sőt csesztettek hogy kevésbé vagyok aktív az órákon.
2019. okt. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

1. A tanárok tanulnak pszichológiát.

2. Ha észre is veszik, hogy a gyerek változik, nekik nincs beleszólások, ez a szülök feladata!

3. Legtöbb esetben ha szólnak a szülönek, akkor az leordítja a tanárt, hogy az ö gyerek "nem hülye" és nem tesz semmit.

2019. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 szépen összefoglalta:


Plusz 1:

4. A tanárok túl vannak terhelve, se ideje, se energiája egyénileg ezekkel foglalkozni. A szülők nagyon nagy többsége pedig nem partner ilyesmiben. A gyerekbe belenevelik, hogy a tanár az ellenség, így magában a tanár is tehetetlen. Szakemberhez nem küldheti, mert olyan a magyar mentalitás...

2019. okt. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Pontosan, ahogy már írták is, legalábbis nekem is erről rossz tapasztalatom van. Sőt, volt hogy rátettek még 1 lapáttal megjegyzésekkel, amik abban a lelkiállapotban eléggé megviseltek.
2019. okt. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Tanultak, de szarnak bele vastagon.
2019. okt. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Elvileg tanulnak, csak nem tudom, minek. Némelyikben annyi pszichológiai érzék sincs, mint egy téglában.
2019. okt. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tanár függő

Általában észre veszik, van amelyik lép is van amelyik nem

Nálunk a tanári közösség nagyon figyel erre még ha nem is szólnak semmit. Nem egyszer tapasztaltam hogy jóval később tettek említést hogy bizony látták hogy gond van s örülnek hogy megoldódott + mindig volt legalább egy akihez fordulhattam

szerintem sokszor azért sem mondanak semmit mert nem akarnak belepofázni a dologba mert tudják hogy úgyis csak ellenállásba ütköznek

2019. okt. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Van kb 200 diákom. Többségükkel heti 3 tanórában (45 perces órák) találkozom. A felének a nevét se tudom így biztosan nem veszem észre azokat amiket leírtál.

Tetszik vagy sem, de a gyereknevelés részben a szülők és részben a tanárok feladata. Az arányokon vitatkozhatunk de most nem tenném.

2019. okt. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 Ha belegondolok abba amit írsz, nem mondom, hogy rendben van, de aránylag érthető. Közelítsük meg máshonnan a témát: Aki 1-1 órát tanít egy diáknak nehezebb erre felfigyelni, gondolom energiája sincs rá, talán kedve sem, viszont egy osztályfőnöktől annyi elvárható lenne, hogy legalább a saját osztályára jobban figyeljen, az azért nem 200 diák.
2019. okt. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!