Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet tenni abban a...

Mit lehet tenni abban a helyzetben ha egy hallgato es tanara egyutt vannak? Etikus-e?

Figyelt kérdés
Ez csak spekulacio egyelore, de kb az egesz csoport egyetert abban, hogy az egyik gyakorlati tanarunk egyutt van egy lannyal a csoportunkbol. A lany 21, a tanar urat nem tudom megtippelni, negyvenes evei elejen lehet. Onnan gondoljuk, hogy rendszeresen latjuk oket egyutt cigizni, ora elott-utan is beszelgetnek folyton. Ma meg elkaptunk egy olyan mondatot, hogy “ha raersz majd felveszunk ott”, tehat oran kivul is talalkoznak. Elorebocsajtom, hogy en nem itelem el a dolgot, csak nem szeretnem, hogy amig mi kemenyen megkuzdunk a pontokert, konkretan mar vert izzadva, addig ez a csaj siman megkapja a jo jegyet emiatt az affer miatt. Mert ez igy baromira nem etikus. Beszeltuk egy ket csoporttarssal, hogy lehet kene tenni valamit, beszelni a lannyal vagy ilyesmit. Nem vagyok rosszindulatu, ne gondoljatok. Tobbeknek is szurja a szemet a dolog. Csak egyenlo banasmodot szeretnenk, nem elfogult osztalyozast.
2019. nov. 14. 20:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Maximálisan egyetértek veled kérdező. Ez így nem fair.

Ha tesztek ellene akár visszafelé is elsülhet. Lehet, hogy utána vért izzadva sem lesznek meg a kellő pontok.


Plusz ezt majd te is tapasztalni fogod, hogy ez az életben mindenhol így megy.

Mindig van valaki akinek könnyebb és kivételeznek vele.

Az egyenlő bánásmód csak egy illúzió.

2019. nov. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
En nem szeretnek tenni semmi olyat, amivel bajt okozhatok nekik, mert egyebkent joindulatu tanarrol van szo, meg a csaj is normalis, (csak kicsit bekepzelt) tehat nem akarok szarkavaro lenni. Csak zavar minket, hogy ha esetleg emiatt jobb jegyet kap/tobb pontot, az nagyon igazsagtalan.
2019. nov. 14. 21:03
 13/22 anonim ***** válasza:
Az miért zavar téged?
2019. nov. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%
Nem, nem etikátlan attól, hogy nektek ez nem tetszik. Tanulni kell és akkor ti is átmentek a vizsgán, nem más életével foglalkozni.
2019. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
62%

"ööö, de ebből csak az irigység beszél, hogy nehogy már másnak könnyebb legyen."

És miért is probléma, ha valakinek nem tetszik, hogy más könnyebben kap meg egy jegyet? (feltéve, ha ez történik, mert egyelőre nem tudjuk.) Nem azt akarja, hogy rosszabb legyen a csajnak, csak azt, hogy ugyanolyan esélyekkel induljon. Létezik jogos irigység is, tudod, szóval nem mindig célravezető a "gyorsan leírom azt a szót, hogy irigy, és köteles meghunyászkodni" módszer :)

2019. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"Nem azt akarja, hogy rosszabb legyen a csajnak, csak azt, hogy ugyanolyan esélyekkel induljon."


Ha tanul, akkor ugyanannyi eséllyel indul. Ha még többet tanul, akkor előnnyel indul. Attól, hogy valaki jár egy tanárral, miért az az alap, hogy akkor kivételez is vele? Nem egy ilyen volt már nálunk egyetemen, nem elsőéves kis lúzerek jártak a tanárral, ez tény, de sosem kivételeztek velük, ha nem ismernénk magánban is őket, nem is lehetne észrevenni, hogy járnak.

Attól, hogy id.ióta smileykat írogattok minden mondat végére, még nem lesz igazatok. Ennyi idő alatt, amíg ezen pampogtok, tanulnátok, már nem bukdácsolnátok

2019. nov. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Az oktatótól, tanártól mindig elvárt a korrektség. Nézd meg, hány iskolában van olyan, hogy a tanított osztályban ott ül a saját gyereke is.

Egyetemen meg végképp nem csinálnak belőle ügyet. A gyakorlatot meg amúgy is sokszor elég fiatalka emberek tartják. A miénk egy kisebb kar volt, és pont olyan ember tartotta a labort (és javította a jegyzőkönyveket), aki amúgy "civilben" jó haverunk volt a koliban.

2019. nov. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Most elárulok neked egy titkot.

Az egyetem lényege az, hogy TE minél több szakmai tudást szedjék fel, erre törekedj! Soha senkit nem fog érdekelni, hogy Te vagy ez a lány egy random tárgyból hanyast szerzett!

Tanulj, menj szakmai gyakorlatra, építs kapcsolatokat, és ne azon rúgózz, hogy egy random csaj egy random tárgyból jobb jegyet fog kapni, ez annyira kisstílű!

2019. nov. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mellettem meg kismillió alkalommal puskáztak, programtervező informatikus szakon.

Így igazságtalanul jobb jegyet kaptak? Igen!

Most kezdjem el beárulni őket? Minek?

Nekem az volt a fontos, hogy minél több tudást felszedjek, ez sikerült is, most van egy jól fizető állásom, és boldog vagyok. Hol érdekeljen engem, hogy ki milyen módon szerez illetéktelen előnyt mindenféle random vizsgákon?

2019. nov. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Szabadbölcsészet-erkölcskritika szakon nem tud több tudást felszedni.
2019. nov. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!