Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi legyen? Csak szerintem...

Mi legyen? Csak szerintem illene a mi osztályunknak is adnia valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Végzős vagyok és nemrégiben volt egy megbeszélés a szülőkkel és az osztályfőnökkel az idei év költségeiről (szalagavató, tabló, ballagás, stb). A vita abból lett, hogy melyik tanároknak adjunk majd ajándékot.

Ugyanis minden tanárnak megbeszéltük, hogy adunk valamit, aki tanított minket, kivéve az egyik magyartanárunknak.

Ez a tanár 9-10.-ben tanított bennünket, és hát eléggé megosztó ember volt. Olyan valaki, akit vagy nagyon utál vagy nagyon szeret az ember. Az osztály nagyobb része nem szerette, mert szerintük pofára osztályozott, nem jól magyarázott, rosszindulatú volt. Én viszont nagyon bírtam az óráit, mert én alapból szeretem az irodalmat, jártam versenyekre, tetszett a stílusa. Az osztály szerint én voltam a kedvence, ebből is adódtak konfliktusok.

11.-re leváltották a tanárt, a középszintű és a faktos csoport is egy másik tanárt kapott. Viszont egy barátnőm és én "trükköztünk" egy kicsit, és elértük, hogy abba a sávba legyen a magyarfaktunk, amit ez a tanár tart. Itt értelemszerűen mi voltunk az osztályból csak, a többiek mind A-sok és és B-sek voltak. (Időközben aztán a barátnőm elment a suliból, úgyhogy egyedüli C-s maradtam a csoportban).

Mikor felvetettem, hogy ennek a magyartanárnak is kéne vennünk ajándékot, egyből mindenki leszólt, hogy fú, dehogyis. Pedig szerintem megérdemelné, mert a 2 év alatt míg tanította az egész osztályt, többször elvitt minket színházba, szervezett nekünk kirándulást, amiket mindenki élvezett.

Az A-sok és a B-sek is vesznek neki ajándékot, szerintem bunkóság lenne, ha mi nem adnánk semmit neki.

Ti mit gondoltok? Nálatok hogy volt ez az ajándékozás?



2019. nov. 17. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Mi egyiknek se adtunk semmit. Kb így oldottuk meg.
2019. nov. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Illene.
2019. nov. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Nálatok hogy volt ez az ajándékozás?"

Rengeteg tanárváltásunk volt. És ritka szar tanári karunk. Aki 2 évnél többet kibírt velünk vagy érettségire készített fel az kapott valami reprezentatív vackot. Az ofő, akit 4 éven át kollektívan a pokolba kívántunk, valami bődületesen drága vackot kapott, csak mert. Hogy mi értelme volt, azt ne kérdezd.


"Ti mit gondoltok?"

Én úgy gondolom, hogy a pozitív visszajelzés fontos. Ha te úgy érzed, hogy egy tanárodnak értékes a munkája, sokat tett érted és ezt szeretnéd meghálálni, azt az osztályodtól és kollektív ajándékozástól függetlenül is meg tudod tenni.

2019. nov. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk az ilyen Karácsony meg Húsvét meg ballagás meg Anyám tyúkja úgy lett megoldva, hogy megbeszéltük, kinek adunk és kinek nem és, ha nem értettem egyet a döntéssel, mert pl bár Piri néni csak 10.-ig tanított minket, de tök jófej volt és bírtam, akkor én külön adtam neki valamit (persze nem mindenki előtt, a tanáriba bementem vagy kihivattam és úgy négyszemközt megköszöntem, hogy tanított vagy boldog akármit kívántam neki).

2019. nov. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valószínűleg úgy lesz, hogy majd külön veszek neki ajándékot vagy esetleg az A-sok és B-sek ajándékához társulok.

2019. nov. 18. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!