Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy egy tanár...

Miért van az, hogy egy tanár bármit megtehet?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy én múlt héten keddtől-csütörtökig hiányoztam , pénteken már voltam. A többiek kedden irodalomból témazárót írtak, pénteken közli velem a tanár, hogy nekem hétfőn azaz holnap kell bepótolnom a dolgozatot.

Egy betűt nem tanultam rá, gondolkodom, hogy bemenjek e. Most őszintén, ki tanul hétvégen? Beteg voltam, erre a tanárnő egyből közli első nap, hogy megkell írnom következő órán a dolgozatot? Hát a pofám leszakad! Sok tanár van akit kedvelek, de őt rühellem. Pikkel rám, mindig egyest ad, órán is folyton rám szól, hogy maradjak csendben, ne hangoskodjak, meg osztogatja a szaktanárikat meg feleltet már a tökön teli van. Miért hiszi azt, hogy azért mert ő a tanár bármit megtehet?


2019. nov. 17. 21:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Mivel tudtad, hogy kedden a többiek írtak témazárót ezért nem jogos a felháborodásod. A tanár teljesen jogosan íratta meg veled a dolgozatot az első olyan alkalommal amikor megjelentél az iskolában.

Az órán ne beszélj, mert megsérted a többiek tanuláshoz való jogát. Egy dumáló stupid gyerek ne tegye tönkre az órát, ezért a beszélgetés miatti szaktanárikat is jogosnak érzem. Az egyeseidet nem tudom véleményezni, mert kevés az info. Viszont rólad így látatlanban azt tudom mondani, hogy Te se fogsz Magyarországnak Nobel díjat szerezni.

Végül csak két kérdés merül fel bennem: Miért hiszed Te azt, hogy mindent megtehetsz? Nem lenne jobb ha inkább elmennél dolgozni a suliba járás helyett?

2019. nov. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem értettem az olyan mentalitást, mint a tiéd. Először is, kedden volt a tz, ami azt jelenti, hogy elméletileg neked hétfő estére fel kellett volna készülnöd belőle, tehát még szívességet is tett veled a tanár, hogy ne felejts annyit, mintha hetekkel később lenne a pótlás.

Az, hogy te nem tanultál keddre, egyéni szoc. probléma, azért már ne a tanár legyen a hibás.

Másrészt azt se értettem soha, hogy miért jobb hetekkel később megírni, amikor órán már réges-régen máshol jártok, és a végére kb. követhetetlen katyvasz lesz az egész, mert nyilván azt sem teheted meg, hogy a friss órákra nem tanulsz.

Persze nem mondom azt, hogy ő az álomtanár, de ha egy kicsit változtatnál a hozzáállásodon, szerintem vele is csodákat tenne.

Egyszer próbáld meg.

2019. nov. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%
Ellehet menni dolgozni ha nem tetszik
2019. nov. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Témazárót 1 héttel előtte bejelentik,azaz neked már rég tudni kéne az anyagot + kaptál még egy hetet ajándékba.Megérdemled a jegyet.
2019. nov. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
86%
Na, végre egy tanár, aki érti a dolgát. :D Több ilyen kéne.
2019. nov. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen tanár nekem ne dirigáljon

Nyugi, majd a mekis fonokod rosszabb lessz.

azért mert ő a tanár bármit megtehet?

Igazabol a tanarok keze sosem volt ennyire megkotve. Lettel volna diak 20-30 evvel ezelott...

2019. nov. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb baj hogy a diákok nagy része olyan ostoba hülye gyerek mint te. Ha rögtön pénteken akarta volna bepótoltatni akkor még megérteném a felháborodást, így viszont meg kellene köszönni hogy adott felkészülés időt. De amilyen bunkó vagy én még ennyit se adtam volna. Az a baj hogy a taknyos diákok azt hiszik bármit megtehetnek. Csak magadat járatos le ezzel a kérdéssel
2019. nov. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
42%
Én tanár vagyok és a te fajtádat rühellem. Én ilyenkor nemhogy nem adnék neked plusz időt, hanem bevágnám rögtön az egyest a krétába. Ostoba hülye gyerek.
2019. nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A főkérdésre a válasz az, hogy nem, nem tehet meg bármit a tanár, csupán azt, ami a házirendben és a munkaköri leírásában szerepel. Az van feltüntetve a házirendben általában, hogy hány nappal előre kell bejelenteni a témazáró dolgozatot. Számomra, mint leendő tanárnak evidens, hogy ha a tanuló hiányzik, a következő órán pótolja a témazárót, de ezt nyilván a legelső tanórán, az óra szabályainak ismertetésekor tisztáznia kell a pedagógusnak, és akkor a tanuló előre tudja, mire számíthat. :)


Engem általában azzal szoktak vádolni, hogy túlságosan laza vagyok és túlságosan arra bíztatom a diákokat, hogy álljanak ki a jogaikért. No, most úgy érzem, átestünk egy picit a ló túloldalára. Olyan 85%-ig biztos vagyok benne, hogy kamukérdéssel állunk szemben, de ha nem, akkor javaslom értékeld át a helyzetedet.

Nem tudom, hogy te hova jársz, de felénk igenis elvárható, hogy a gyerekek ne hangoskodjanak az órán, pótolják a tz-t és a hétvégi tanulás is természetes. (Off: Sőt, speciel én sokkal jobban szerettem hétvégén tanulni, mint egy hosszú sulinap után. De ez csak egy vélemény, ettől függetlenül bőven volt időd felkészülni, több is, mint a többieknek.)

2019. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
A #18-as kolléga megnyilvánulása pont hogy hozzájárul a rossz diákmentalitáshoz... A pedagógus semmilyen esetben nem vetítheti ki az indulatait egy diákra, pláne nem nevezheti hülyegyereknek; akkor sem, ha rossz napja van, akkor sem, ha felidegesíti! Jó lenne ezt az általános pedagógiai követelményt betartani, az online fórumokon pont úgy, mint a köznevelésben! Ha másként nem tudsz rendet tartani, nem vagy való pedagógusnak! (#19 voltam)
2019. nov. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!