Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy egy tanár...

Miért van az, hogy egy tanár bármit megtehet?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy én múlt héten keddtől-csütörtökig hiányoztam , pénteken már voltam. A többiek kedden irodalomból témazárót írtak, pénteken közli velem a tanár, hogy nekem hétfőn azaz holnap kell bepótolnom a dolgozatot.

Egy betűt nem tanultam rá, gondolkodom, hogy bemenjek e. Most őszintén, ki tanul hétvégen? Beteg voltam, erre a tanárnő egyből közli első nap, hogy megkell írnom következő órán a dolgozatot? Hát a pofám leszakad! Sok tanár van akit kedvelek, de őt rühellem. Pikkel rám, mindig egyest ad, órán is folyton rám szól, hogy maradjak csendben, ne hangoskodjak, meg osztogatja a szaktanárikat meg feleltet már a tökön teli van. Miért hiszi azt, hogy azért mert ő a tanár bármit megtehet?


2019. nov. 17. 21:24
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
18-as vagyok, kedves kolléga, te is hülyének nevezted, úgyhogy ez rád is vonatkozik. A másik meg az, hogy nekem senki ne mondja meg, hogy milyen módszertant használjak az óráimon, és milyen stílusban beszéljek a diákjaimmal.
2019. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nem, nem mondtam és nem is fogom mondani soha. Értő olvasás 1. évfolyam. :)


És de, igenis vonatkoznak rád szabályok és elvárások, ahogy azt te is tudnád, ha valóban pedagógus lennél. :) Ha a pénztáros a Spárban trágár módon minősít, akkor kirúgják. Ugyanez a helyes lépés, ha egy pedagógus trágárul minősít egy gyereket (!!!). A tanár feladata, hogy nevelje és tanítsa a gyermekeket, mindezt példamutató magatartással és egészséges lelki környezetben. Az indulatnak és az egyéni frusztráció gyerekre való kivetítésének nincs helye, kizárólag a pedagógiának és a pszichológiának szabad meghatároznia a pedagógusnak minden egyes szavát/tettét! Ha nem így van, rosszul végzi a munkáját és panaszt lehet tenni ellene. Ha pedig szándékosan, rosszindulatú módon visszaél a hatalmával, azonnal hagyja el a pályát és helyezkedjen el a piacon, ott megmutatjatja, mennyit is ér a szaktudása...

2019. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Bocsánat, most látom, hogy valóban nem te írtad azt. De az én szakmai tudásom ne írd felül!
2019. nov. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!