Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért baj az másnak, hogy...

Miért baj az másnak, hogy végigpuskázva végezném el az egyetemet?

Figyelt kérdés
Másodéves egyetemista vagyok, eddig a 12 tantárgyamból 10-ből puskázva mentem át, a másik kettőből pedig éppcska meglett a kettes. A mostani 6 tantárgyból is ötből puskázva fogok átmenni, egyből bukni fogok, mert kiderült, hogy ez nem egy engedékeny tanár, de most nincs kedvem tanulni. Kis vidéki egyetem, informatikus szak. A diákok kilencven százaléka puskázik az egyetemen, a tanárok nagy része magasról tesz rá. Igazából mi nem tanulunk, hanem összebeszélünk a barátainkkal hogy melyik pdf-et kell letölteni a telefonunkra. Például most is van olyan tantárgyam, amiről azt sem tudom, hogy mit tanulunk, néha el is felejtem, hogy van ilyen tantárgyam. Be se járok, beirattatom magam, nincsen névsorolvasás. Többiek szólnak, hogy zh, bemegyek, kiírom a válaszokat szóról szóra és ennyi, majdnem max pont. Állami támogatottságon vagyok, tehát egy kanyit nem fizetek szerencsére. Nem azért nem tanulok, mert nem érdekel vagy nem szeretem, hanem azért, mert egy lusta dög vagyok és henyélek egész nap meg játszok inkább, mint hogy tanuljak. Vizsgák nincsenek nagyon az egyetemen, mert megajánlott jegyet adnak inkább a tanárok, nem szeretnek vizsgáztatni. Szóval majdnem mindenki ilyen itt, mint én. Ez miért zavarja másokat? Ez csak a én bajom, hogy hiába van egy informatikus diplomám, ha xarok rá a tanulásra. Majd én fogok orra bukni, hogy nem vesznek fel sehova, mert nem tudok programozni semmit sem, pedig már a 3. programozás tantárgyamon leszek túl. Miért kell emiatt szidni?

2019. nov. 28. 18:31
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
54%

Szoval az ilyen tetvek miatt nem jutottam be sehova!

Kosz. En tenyleg akartam tanulni es 2 ponton mulott. Nekem ezert baj!

2019. nov. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
38%
#11: Hát, ha ilyen világtalan lúzerek is több pontot szereztek mint te, akkor inkább magaddal kellene foglalkoznod!
2019. nov. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy pont ide akartál volna jönni, és amikor jelentkeztem még én is tanulni akartam, de amikor a kellős közepén voltam az egyetemnek, akkor változott meg a véleményem :D

Világtalan lúzer... milyen kedves.

2019. nov. 28. 19:23
 14/36 Andizsuzsi ***** válasza:
85%

Tételezzük fel, hogy nem troll a kérdés.

Nem fogsz lediplomázni. Ahhoz ugyanis életedben egy működőképes programot össze kellene rakni és azt megvédeni. Nem fog menni.

2019. nov. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
86%

Hát, én is puskáztam pár tantárgynál; ezért igaz, hogy az egyetemisták javarésze puskázik.


VISZONT


Olyan tárgyaknál, ami kötelező volt, de, amúgy semmi köze volt ahhoz, amit csinálni akartam egyetem után.


Más az, ha pl 1-1 zh-n puskázol meg mas az, ha az összesen..


Plusz, gondolj bele, más széttanulja az agyát munka mellett, kap egy hármast, Te munka nélkül puskazol és kapsz egy hármast.

2019. nov. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
93%

Ja, meg, ahogy írták; Államvizsga.


Hidd el, ott nem tudsz puskázni.


Csomó tételt úgy tanultam meg, hogy előtte már tanultam őket órákon. Kb lehetetlen annyi év után nekiülni és mind megtanulni.


Szakdoga? Kell a tudás is, hogy megírd, majd megvédd. Kb odáig se jutsz el, hogy a konzulens aláírja, hogy leadhatod.

2019. nov. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
17%

"Szoval az ilyen tetvek miatt nem jutottam be sehova!


Kosz. En tenyleg akartam tanulni es 2 ponton mulott. Nekem ezert baj!"


Mit pampogsz hülyegyerek? Informatika szakokon minimum ponthatár szokott lenni az összes vidéki egyetemen.

2019. nov. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
89%
Az a baj ezzel, hogy egy idő után az adott egyetem diplomája semmit sem fog érni. A munkáltatók sem hülyék, ha látják, hogy xy egyetemről már az 5. ember jön be úgy állásinterjúra, hogy nem tud semmit, akkor már be sem hívják az onnan érkezőket. Nyilván ez zavarja azokat, akik ott végeznek és komolyan veszik a szakmájukat.
2019. nov. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
96%
Elképesztő, hogy mit keres egy ilyen buta ember bármilyen egyetemen is. A saját eszed által nem sikerült rájönnöd arra, hogy miért ennyire "engedékenyek" a tanáraid, ezért elmagyarázom neked. Azért ilyen "engedékenyek" veled, veletek a tanárok, mert a fizetésük se több, se kevesebb nem attól, hogy nyolcszor vagy huszonnyolcszor jártok-e ki egy szemesztert. Ellenben - és ez tényleg nagyon ledöbbentett, hogy ennyire buta vagy, hogy nem jöttél rá magadtól, - senki mást nem versz át a becstelenségeddel, csak és kizárólag magadat! Azért írom ezt, mert ha meg is kapod a diplomát, sehol nem fogod tudni megállni a helyedet, mert nincs a papír mögött semmi, amit meg fogsz szerezni és töredék idő alatt el fognak hajtani minden munkahelyről, miután kiderül a nem létező tudásod és a becstelen mivoltod, - ugyanis nem fogsz megváltozni addigra sem, ha így folytatod. A "vándorcigány" csak jelenthet neked majd, annyi munkahelyed lesz - és ennek megfelelő lesz a nyugdíjad is, ha egyáltalán megéled.
2019. nov. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
98%

Nem ciki a puskázás, de CSAK AKKOR NEM ha például méteres képleteket skippelsz ki vele, mert levezetni le tudod, csak épp nem lenne idő rá a számonkérésen, de a feladatot meg meg kellene oldani valahogy. A képletet fejből megtanulni meg nincs értelme, hiszen azt bármikor meg tudod nézni, viszont a hogyanokat és miérteket nem. Azt vagy tudod vagy nem.

Azt csak hiszed, hogy jó érzés nulla erőbefektetéssel sikereket elérni. Egy ideig így lesz, de a tényleg jó érzést az adja amikor megdolgoztál érte, és tényleg azt a saját munkádnak mondhatod. Amikor tudod, hogy dobhatnak neked bármilyen labdát, te akkor is meg tudod védeni a munkád mert azt tényleg te csináltad.

Én azért utálom azokat akik pofátlan módon puskáznak, mert eladják hogy tudják az anyagot, de bármit kérdez tőle az ember azonnal se kép se hang. Egy nagy lufi a személyük. Plusz emiatt az én diplomám értéke csökken, hogy valós tudás nélkül végzik el a képzés nagy részét (már ha elvégzik, mert a szakdolgozatnál és államvizsgán jól megszívhatják) és itt megint hangsúlyozom, nem a képletek kinézésével van a bajom. Arra még én is rákényszerülök néha. De ha valaki az elméleti részt nem érti vagy képtelen a gyakorlatba átültetni azt és úgy puskázik ki mindent akkor joggal vagyok mérges.

Pont a műszaki és infós illetve orvosi képzéseken nem szabadna puskázni. Nem azért mert fúj puskázók, hanem mert minősít abban ahogyan a munkához hozzáálsz. Pl: villamosmérnök barátunk végigpuskázta az egyetemet, de elvégezte. Munkahelyen megkérik, hogy ugyan méretezzen már egy transzformátort az új hálózatrészhez, mer' kéne. Leül, kapkod mindenhova mert nem érti, utánanéz valahol aztán megoldja, de nem biztos benne, hogy jól csinálta. Benne van a pakliban hogy az úgy lett szar ahogy van majd első bekapcsoláskor szépen le is ég az egész a fenébe, esetleg még pár ember halálához is vezet. Építészmérnöknél meg összedől a ház. Orvosoknál meg meghal a beteg, mert kipuskázta az anatómiát a sebész.

Na emiatt szidják azokat akik puskáznak. Elméletileg TANULNI mentél az egyetemre. Ha ehhez nincs kedved akkor inkább menj el dolgozni, vagy végezz olyan képzést ami után a munkahelyen 0 felelősség lesz rajtad.

2019. nov. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!