Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért baj az másnak, hogy...

Miért baj az másnak, hogy végigpuskázva végezném el az egyetemet?

Figyelt kérdés
Másodéves egyetemista vagyok, eddig a 12 tantárgyamból 10-ből puskázva mentem át, a másik kettőből pedig éppcska meglett a kettes. A mostani 6 tantárgyból is ötből puskázva fogok átmenni, egyből bukni fogok, mert kiderült, hogy ez nem egy engedékeny tanár, de most nincs kedvem tanulni. Kis vidéki egyetem, informatikus szak. A diákok kilencven százaléka puskázik az egyetemen, a tanárok nagy része magasról tesz rá. Igazából mi nem tanulunk, hanem összebeszélünk a barátainkkal hogy melyik pdf-et kell letölteni a telefonunkra. Például most is van olyan tantárgyam, amiről azt sem tudom, hogy mit tanulunk, néha el is felejtem, hogy van ilyen tantárgyam. Be se járok, beirattatom magam, nincsen névsorolvasás. Többiek szólnak, hogy zh, bemegyek, kiírom a válaszokat szóról szóra és ennyi, majdnem max pont. Állami támogatottságon vagyok, tehát egy kanyit nem fizetek szerencsére. Nem azért nem tanulok, mert nem érdekel vagy nem szeretem, hanem azért, mert egy lusta dög vagyok és henyélek egész nap meg játszok inkább, mint hogy tanuljak. Vizsgák nincsenek nagyon az egyetemen, mert megajánlott jegyet adnak inkább a tanárok, nem szeretnek vizsgáztatni. Szóval majdnem mindenki ilyen itt, mint én. Ez miért zavarja másokat? Ez csak a én bajom, hogy hiába van egy informatikus diplomám, ha xarok rá a tanulásra. Majd én fogok orra bukni, hogy nem vesznek fel sehova, mert nem tudok programozni semmit sem, pedig már a 3. programozás tantárgyamon leszek túl. Miért kell emiatt szidni?

2019. nov. 28. 18:31
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen mókusok, mint Te T.Kérdező szokták eszméletlen módon megszívni az életet.

Nálunk egyetemen - műszaki szak - kötelező alapozó tárgyakból egy-egy ZH-n annyi és olyan feladatok voltak, ha te ott kezdtél el puskában anyagot keresni akkor tuti nem sikerült.

A felsőbb évfolyamokon meg szakmai tárgyaknál esélyed sem volt, ha nem voltak meg a stabil alapok.


Egyszer a társaság egyik fele "kisírta" a tanárnál, hogy egy A4-es kézzel írt segédletet lehessen használni. Hozzáteszem így sem sikerült a vizsgájuk.

2019. nov. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Én is hasonló beállítottságú vagyok mint te.. Nagyon sokáig egyetem mellett álltam én is, aztán egyszercsak rájöttem, hogy ezzel a szorgalommal ami nekem van soha nem fogom tudni elvégezni, ráadásul segítő szakok érdekelnek, így nyilván ez hatalmas ostobaság lenne, hogy végig puskázom...

Ezért is döntöttem úgy, hogy gimi után OKJ-t végzek, ott nem kell annyit tanulni, inkább gyakorlaton van a hangsúly, azt a kevés anyagot meg meg fogom tudni tanulni,mivel érdekel...


Ha te úgy érzed, hogy megvan a kellő szakmai tudásod ahhoz, hogy a későbbiekben a munkádat felelősségteljesen tudd végezni akkor nyugodtan puskázd végig, nen fog megszakadni a világ 😀

2019. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
57%

Azt ugye tudod,hogy ezt a munkahelyeden nem fogod tudni eljátszani?

Egyből koderül,hogy semmit nem tudsz.

2019. nov. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
43%
#23: Mit nem tud eljászani? Ír majd egy puskát, beviszi a munkahelyére és ugyan úgy megoldja a feladatot mint ahogy eddig is tette.
2019. nov. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyon sokáig teljesen elítéltem azokat a hallgatótársaimat, akik puskáztak bárhol is, mert én jó kislányként, aki a gimiben évfolyamelső volt, a hozott szorgalmammal mindig beültem minden előadásra és megatnultam mindent. Ahogy tapasztaltabb lettem így az egyetemen, egyre jobban láttam, hogy az egyetem bizony már nem az iskolapad, ahol ha Mari néni nem mond el valamit, a diákság ki van akadva, és azt a kérdést nem lehet figyelembe venni...Hanem bizony sokszor a tanári oldal sem fer, a dolgozatok olyankor nem az órai anyagot fedik le, hanem nagyon is gonoszak, nagyon nehezek, és becsületesen nem lehet belük jó jegyet írni. Nem tudom, kinek jó ez...Ja és a másik, hogy egyetemre azért jön az ember, hogy a szakmájában jó legyen, mégis még mindig a 40-50 évvel ezelőtti állapotok uralkodnak sokszor; régi könyvek, régi módszerek, rengeteg magolás. Egyes fiatalabb tanárjaink belátják, hogy a jövő már nem abból áll, hogy fejből kellene tudnunk minden képletet, hanem alkalmazni kellene tudni. Mégis az idős tanárok többsége még mindig elvárja, hogy értelmetlenül bemagoljuk ezeket az elavult dolgokat. Minek? A való élet úgyis az, hogy ott az internet, a telefon, és abból mindent ki lehet nézni.

Szóval: így, hogy se nem a tanárság, se nem az oktatási rendszer nem tökéletes, így teljesen elnézhető az, ha az értelmetlen, logikátlan dolgokat nem tanulod meg, mert minek. Vagy mert másra fontosabb tanulni.

De ha mindig puskázol végig, és soha semmi értelmes nem ragad rád, akkor tényleg feleslegesen vagy ott, ahol vagy. Pl nálunk sokan, harmadéves VEGYÉSZMÉRNÖKKÉNT nem tudnak normálisan tömegkoncentrációt számolni. Gimiben tudtak, elsőben tudtak, amikor szintfelmérő volt, közben is kellett, de harmadévre elfelejtették. Hogyan???

2019. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, de ez így egy értelmetlen színjáték. Az egyetem főiskola lényege pont az lenne, hogy olyan tudást sajátítsunk el, amit a való életben saját magunk és mások hasznára tudunk fordítani, illetve megélni belőle. Annak mi értelme, hogy az adófizetők pénzén végigpuskázza mindenki az egyetemet?
2019. nov. 30. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
81%

"Ír majd egy puskát, beviszi a munkahelyére és ugyan úgy megoldja a feladatot mint ahogy eddig is tette." (remélem csak irónia, de manapság már nem lehet tudni)

Biztosan tolerálni fogja a munkahelye, ha egy kiskocsinyi puskát húz maga után minden nap, vagy egy egyeztetésen ahol azonnali válaszok kellenek elkezd hebegni, hogy 1 pillanat megkeresem a puskámban.

Bocs, büfészakon ez lehet elmegy, de ott ahol a döntéseinek tétje (anyagi, időbeli) van, ott nem fogják ezt engedni.

2019. nov. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
50%
Engem nem zavar. Orvosin, mérnökin és hasonlókon puskázni, na ott gáz lenne. De ezeken meg úgysem lehet. Az meg hogy nincs a diplomád mögött tudás, az a te bajod, informatikusi állásnál úgyis kiderül, ha nem értesz a dologhoz. Engem nem zavar, a te életed. Akkor azok már zavaróbbak, akik nyalizásból beárulnak a tanárnál vagy hasonlók, az már igazán óvoda kategória, de itt maximum a saját lehetőségedet szarod el. Az kár csak, hogy államin vagy, megkaphatta volna valaki olyan a helyed, aki tényleg tanulni akar. :/
2019. dec. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Orvosin is rengeteg a magolandó, szakmához nem kapcsolódó, elméleti apróbetűs rész, amivel életedben sehol nem fogsz találkozni, nemhogy még az orvoslásban.
2019. dec. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Szörnyűnek találom, hogy annyi nagyon jó, logikus válasz alacsony százalékon áll. Ez elszomorít, mert azt jelenti, hogy a válaszolók többsége a puskázót dicsőíti.

Én 54 éve kaptam az oklevelemet. Ha hiszitek, ha nem - nálunk puskázni sosem lehetett, mert egyszerűen lehetetlen volt!!! Nem is próbálkoztunk. (Ez külföldön volt.)

Ha 10 szemesztert átpuskázik is a kérdező, de az államvizsgán ez lehetetlen lesz neki. A leendő munkahelyén pedig (fentebb is megírták) nem várják meg, amíg a puskáját elkészíti és felolvassa. Ott azonnali válasz, azonnali döntés (és jó döntés!!!) kell.

Nagyon jól összefoglalta a mondandóját - mások jó válasza mellett - a 20. válaszoló.

2019. dec. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!