Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért baj az másnak, hogy...

Miért baj az másnak, hogy végigpuskázva végezném el az egyetemet?

Figyelt kérdés
Másodéves egyetemista vagyok, eddig a 12 tantárgyamból 10-ből puskázva mentem át, a másik kettőből pedig éppcska meglett a kettes. A mostani 6 tantárgyból is ötből puskázva fogok átmenni, egyből bukni fogok, mert kiderült, hogy ez nem egy engedékeny tanár, de most nincs kedvem tanulni. Kis vidéki egyetem, informatikus szak. A diákok kilencven százaléka puskázik az egyetemen, a tanárok nagy része magasról tesz rá. Igazából mi nem tanulunk, hanem összebeszélünk a barátainkkal hogy melyik pdf-et kell letölteni a telefonunkra. Például most is van olyan tantárgyam, amiről azt sem tudom, hogy mit tanulunk, néha el is felejtem, hogy van ilyen tantárgyam. Be se járok, beirattatom magam, nincsen névsorolvasás. Többiek szólnak, hogy zh, bemegyek, kiírom a válaszokat szóról szóra és ennyi, majdnem max pont. Állami támogatottságon vagyok, tehát egy kanyit nem fizetek szerencsére. Nem azért nem tanulok, mert nem érdekel vagy nem szeretem, hanem azért, mert egy lusta dög vagyok és henyélek egész nap meg játszok inkább, mint hogy tanuljak. Vizsgák nincsenek nagyon az egyetemen, mert megajánlott jegyet adnak inkább a tanárok, nem szeretnek vizsgáztatni. Szóval majdnem mindenki ilyen itt, mint én. Ez miért zavarja másokat? Ez csak a én bajom, hogy hiába van egy informatikus diplomám, ha xarok rá a tanulásra. Majd én fogok orra bukni, hogy nem vesznek fel sehova, mert nem tudok programozni semmit sem, pedig már a 3. programozás tantárgyamon leszek túl. Miért kell emiatt szidni?

2019. nov. 28. 18:31
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Na hát igazából 6 tantárgyból 4 meglett, mind a négyet kipuskáztam, egyből le is buktam, de kedves volt a tanár és engedte tovább írni, majd átengedett egy kettessel. Másik kettőből sajnos sikeresen megbuktam. Linux és programozás, ezekből nem segített a puska. Na majd jövőre.
2019. dec. 10. 23:48
 32/36 anonim ***** válasza:

Mert leértékeled a mások által megszerzett ugyanolyan diplomát a leendő munkaadók szemében.


Ha munkahelyi interjún kiderül, hogy sík hülye vagy a szakmádhoz, akkor azért meg fogják jegyezni, hogy melyik intézményből van a papírod. Az intézmény rossz híre terjedni fog, a cégek között is. Más ugyanonnan jövő rosszabb helyzetből indul, bizonyítani kell neki, hogy érti a szakmát, esetleg kezdőként kevesebb fizetés fognak ajánlani, csak azért mert a hozzád hasonlók is ugyanazt a papírt lobogtatják.


Viszont el kellene gondolkoznod azon, hogy miért is vagy egyetemen: a diploma jó és sok helyen alapelvárás, viszont egy szakmai interjún kiderül, hogy mennyire érted a témát.

A papír önmagában nem garancia, hogy valahova fel is vesznek: nem egy informatikus diplomával rendelkező ismerős van, aki szintén tojt az egészre, valahogy végigevickélte és befejezte a képzést, de most gyárban dolgozik, mint betanított munkás.

2019. dec. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező!


Melyik egyetemen engedik meg, hogy puskázz? Csakmert én ilyenről még életemben nem hallottam... Aki puskázott és lebukott azt kapásból kizavarták és megbuktatták. Maximum középiskolában fordulhat elő, hogy lesz*rja az oktató, hogy puskázol, de egyetemen!???

2019. dec. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
67%

Nekem nem baj,neked lesz az amikor majd mehetsz a sorra 150e-ért,vagy mehetsz valami aljamelóra a közszférába talán 20 év múlva eléred egy junior fejlesztő fizuját.


Erre gondolj,hogy elcseszed az életed,ha tanulnál lehet nagypálya,kaviár nagykanállal különben meg a vajaskenyér panelproli élet.


Ezt akarod?

Nem lenne jobb abban a tudatban élni,hogy piacképes szakmád van jól fizetnek és kitárul a világ előtted?


Menj el egy szabolcsi faluba nézd meg hogyan élnek az emberek,50-es évek szintje kb.


Erre vágysz vagy inkább arra,hogy akár Amerikában nagy multinál dolgozz megbecsült szakemberként,megfelelő életszínvonalon?

2019. dec. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
67%

#34 na azért ez se mindenhol igaz, hogy szabolcsi faluban ennyire el vannak maradva...

Én egy Szabolcsi faluban élek de itt a környékünkön minden ház fullra felújított, medence az udvarba, AMG Mercedes, Audi A8, BMW M7, Tesla a ház előtt.... Szinte tiszta Luxus minden...

Valóban van olyan rész ahol úgy van ahogy írtad, de a népesség kb 5-10%-át teszik ki....

2019. dec. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
89%
Azért baj, mert ha így csinálod végig az egyetemet, akkor arra képzed ki magad, hogy hogy legyél egy korrupt szar alak - ami mindenkinek rossz lesz, akivel csak kapcsolatba kerülsz a munkád kapcsán: kollégáknak, ügyfeleknek, mindenkinek. A családodnak is, mert ilyen példát fogsz mutatni a gyerekeidnek is - meg egyébként a jelenlegi családodnak is éghet a képén a bőr, hogy milyen egy kis nímand vagy, miközben más 20 évesen már tisztességes férfiember.
2019. dec. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!