Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen vizsgaidőszakban...

Egyetemen vizsgaidőszakban szerintetek melyik a jobb módszer, melyik az eredményesebb?

Figyelt kérdés
Aki egy-egy vizsgára hagy magának 1-2 hetet hogy felkészüljön, egy adott vizsgára tanul 1-2 héten keresztül, vagy aki 1-2 nap alatt akar bemagolni egy félévi anyagot és felkészülni a vizsgára? Melyik a jobb és az eredményesebb módszer?
2019. dec. 19. 06:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a hosszabb tanulas valt be es mindent le kellett irnom, hogu be tudjam magolni azokat a nagy mennyisegu anyagokat. Mindig felosztottam valami alapjan napokra, hogy melyik targybol mennyit tanulok es altalaban egyszerre csak egy targyra keszultem mindig.
2019. dec. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyénileg változó, ezt mindenkinek saját magának kell kikísérletezni-megtanulni. Természetesen attól is függ, hogy év közben mennyire tanult.
2019. dec. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 nemaRendőrség ***** válasza:

Ha van rá 1-2 heted vizsgánként mert csak 3 vizsgád van max akkor akár az.

Én szerettem gyorsan letudni, hogy legyen hely esetleges javítóvizsgára, illetve utána szünet van

2019. dec. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az adott személytől, de az adott vizsgától, és az egyes tárgyak kiírt vizsgaidőpontjaitól is függ.

Az én alapelveim:

- soha nem megyek utolsó vizsgaidőpontra először!

- soha nem megyek két egymás utáni nap vizsgázni!

- mivel a szorgalmi időszak vége általában zűrös, ezért egy könnyedebb vizsgával kezdek / vagy olyannal, amiből az utolsó héten úgyis van valamilyen komolyabb számonkérés, hogy 3-4 nap tanulás elég legyen.

- a legnehezebb vizsgámat általában a vizsgaidőszak közepére időzítem (mert a végére már el is fáradok)

- valami könnyebbet hagyok a végére, amiből biztos "könnyedén" átmegyek

Általában 5 napnál több nemigen marad egy vizsgára, ahhoz túl sok van belőlük. Ilyen 2 hét (vagy több) csak nagyon kivételes esetekben, általában szigorlatoknál - és az is csak inkább télen, amikor a két ünnep között is lehet tanulni.

2019. dec. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az, ami számodra a legeredményesebb. Én szeretek utolsó napra halogatni mindent, viszont akkor egész nap kellene tanulni, azt meg nem bírnám. Ha meg túl korán elkezdem, akkor meg elfelejtem a vizsgáig a nagyrészét. Úgyhogy nekem az vált be, hogy a vizsga előtti 4-5 napot szánom rá.
2019. dec. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván az a jó, ha az embernek van elég ideje normálisan felkészülni minden vizsgájára.... Na most ez nem mindig van így, sőt velem még sosem volt ilyen. Nálunk rendre úgy hirdetik meg a vizsgákat, hogy az összes első alkalmat beteszik a vizsgaidőszak első hetére, a második alkalmakat január első hetére, a harmadik alkalmakat pedig a vizsgaidőszak utolsó hetére. Szóval így kb. nincs olyan, hogy mondjuk ne menjek egymás után 2-3 nap vizsgázni, pláne olyan, hogy pl. minden vizsgára hagyjak egy hetet.... Sőt, sokszor egy nap megyek több vizsgára, mert úgy jön ki vagy pl. akik több tárgyat is tanítanak nekünk, ők szeretik mindig egy napra tenni a kettő vizsgát. Szóval én letettem az ilyen jellegű tervezgetésekről, mert nincsen értelme. Úgy jön ki, ahogyan sikerül és megpróbálok annyit készülni, amennyit csak tudok. Általában egy-két nap is elég szokott lenni szerencsére.
2019. dec. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A hosszabb tutira nem segít. Én a legelső vizsgaidőszakomban 1-2 hetet készültem a vizsgára, alaposan, mindent megtanultam és úgy buktam meg, mint a huzat.
2019. dec. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!