Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mennyire elfogadha...

Riskusz kérdése:

Szerintetek mennyire elfogadható ha egyetemen a vizsgáztató a vizsga eredménye alapján minősít mint embert?

Figyelt kérdés

Orvosi egyetemre járok és ma voltam vizsgázni. Húztem egy viszonylag nehéz tételt és annyira izgultam hogy két izomnak az inát összekevertem a boka tájékán. Egyénként is ideges volt már a vizsgáztató (ez nem mentség hogy összekevertem) és elkezdte fogni a fejét majd a szomszéd asztalnál a vizsgáztatónak mondta hogy ez úgy jött el vizsgázni hogy nem tanult. Aztán odafordult hozzám és kicsit hangosabban elkezdte mondani hogy mit képzelek magamról hogy felkészületlenül eljövök vizsgázni, hogyan lehet ilyen lustán hozzáállni az orvosi egyetemhez és ha másodszorra sem tudtam rendesen felkészülni akkor nem vagyok elég okos az orvosihoz és menjek inkább más szakra. Majd megbuktatott.

Félreértés ne essék nem gondolom hogy az ő hibája volt hogy megbuktam és nem magamat akarom mentegetni. Valóban másodszorra voltam szigorlatozni anatómiából mert elsőre nem sikerült.

Csak kicsit rosszul esett hogy így buktatott meg. Szóval érdekelne hogy egy ilyen szituáció szerintetek mennyire elfogadható? Mással is volt már hasonló?



2020. jan. 28. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az anatómia az egyik legnehezebb :) a legtöbb orvosis barátom többször próbálta meg.

Ráadásul van olyan orvos ismerősöm, aki jelenleg szeretett szakember, és mesélte, hogy az egyik vizsgáztatója elhordta mindennek, amikor megbukott valamiből.

Ne add fel, ez csak egy vizsgáztató. :)

2020. jan. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz az anatómia, igaz én csak egy részét tanultam (gyógymasszőrként, nyilván nem olyan részletességgel mint orvosin és csak egy bizonyos részét), de be voltam parázva rendesen, ha olyan tételt húzok ki, ahol nagyon sokminden van... :-( mondjuk a neurológia még nehezebb volt. :-(

Hasonló szituációba sokan kerülnek, amikor például a vizsgáztató valami egyszerűt kérdez, de olyan furmányosan teszi fel a kérdést, hogy azt lehet gondolni: "ő most valami nagyon bonyolultat kérdez", aztán felhördül: "ja hát ha ilyen egyszerűt se tud, akkor..." stb...

Nagyon sajnálom, hogy ilyen tapasztalatot szereztél, bízom benne, hogy a következő vizsga majd jól fog sikerülni.

2020. jan. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, más egyetemeken hogy van, de nálunk is voltak bizonyos oktatók anatómián, akik személyeskedéssel, indokolatlan szivatással próbálták elhitetni magukkal, hogy mennyire fontos a munkájuk. Simán csak le kell szarni őket, nem ismernek, nem tudják, hogy miért sikerült úgy a felkészülés, ahogy (engem pl volt, hogy elhordtak mindennek, amikor azért nem tudtam jól teljesiteni, mert pár nappal a vizsga előtt halt meg egy közeli ismerősöm). Sajnos néhány intézet valahogy vonzza magához a bunkókat. Amikor épp optimista kedvemben vagyok, akkor úgy gondolom, hogy még előnyünre is válik, hogy ilyen tahókkal is megismerkedünk az egyetem alatt, mert a betegek között is biztosan lesz, aki megéri a pénzét, legalább akkor már lesz valamennyi tapasztalatunk abban, hogy hogyan lehet kezelni az ilyen helyzeteket. Ne aggódj amiatt, hogy nem sikerült, ha odateszed magad, akkor következő alkalommal biztosan menni fog.
2020. jan. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

”ha másodszorra sem tudtam rendesen felkészülni akkor nem vagyok elég okos az orvosihoz”


Tyűbasszameg...Ha minden ember az ő logikáját követné, akkor ezen a Földön nem lenne orvos!

Saját frusztraciojat vezette le, ne foglalkozz vele. Ez van, szar napja volt.



Nyugi, fel a fejjel!

Egy medikus.

2020. jan. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem elfogadható, ahogy beszélt veled, de nem tudsz vele mit csinálni, ne vedd komolyan és engedd el. Amúgy is butaság ilyet mondani... Akkor felkéne adni, mert éppen nem sikerült valami, vagy mire gondolnak ezek ilyenkor? Honnan tudná már, hogy abban a pillanatban miért nem tudtál teljesíteni, nem a világvége, tanuló vagy még, nem orvos.

Nekem szerencsére még nem szóltak be ennyire, de pl nem egy tárgyamat buktam, volt amit többször is, mert mentális problémám van, de ettől még mindig itt vagyok és valamennyire haladok is. Nyilván van eszem is hozzá, de senkinek nincs köze, hogy miért bukok meg egyik pillanatban, másikban pedig egy nehéz tárgy sikerül elsőre, ha épp jobb időszakom van. Már nem is foglalkozom azzal, hogy mit gondolhat egy-egy tanár.

Ne keserítsen el, vannak ilyen tanárok, csak az idegesség kicsit elragadta úgy látszik.

2020. jan. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az abszolvált 10 szemeszter alatt hallottunk magunkról még különbeket is. Marha kellemetlen, ha az emberre kíváncsi a vizsgáztató még továbbra is, de ez van. Fel a fejjel, előre!

Velem is megtörtént, hogy elmentem felkészületlenül (a vizsgáztató elvárta, hogy elmenjünk, mondván, ennyire tisztelnünk kell őt). Szóval elmentem, jó tételt húztam, átmentem. Más alkalommal perfekt tudtam az anyagot, azaz hogy mégsem, mert egy apróságon megfogott és elküldött.

Egyikre sem volt szükségem az életben.

2020. jan. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, végzett orvosként az a véleményem, hogy magasból sz.rd le őket. :-) Az elméleti intézetekben dolgozóknak semmi erkölcsi alapjuk nincs az ilyen kijelentésekhez, mert az oktatáson kívül ami kutatást végeznek az az esetek 95 százalékában csak idő és pénzkidobás. Beteget pedig egy-két kivételtől eltekintve soha nem látnak, SENKIT nem lennének képesek meggyógyítani. Innentől fogva ne ők akarják már megmondani ki való orvosira és ki nem. Az inakat kifejezett részletességgel tudják az ortopédusok meg a traumások és ennyi. Mindenki más egyszerűen elfelejti az ilyen szintű tudást, nemes egyszerűséggel azért, mert nem használja. Neuroanatómia ráadásul extra vicces, még a neurológusok is bevallják, hogy a felét sem tudják annak, amit az anatómusok neuroanatból kérnek. Egy csomó felesleges önkényes tudás. Szerencsére a klinikai tárgyak már jobbak, ott tényleg olyan dolgokat kérdeznek amiket valóban használunk.
2020. jan. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igyekszem nem foglalkozni az ilyesfajta kritikával. De azért vannak emberek akiknek a kritikáját elfogadom hogy minél jobb orvos válhasson belőlem.
2020. febr. 1. 01:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!