Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ugyanazzal az autóval kell...

Ugyanazzal az autóval kell majd a forgalmi vizsgát megcsinálni, mint amelyiken tanulunk?

Figyelt kérdés
Az oktatónk lesz majd a vizsgáztatónk, vagy majd másnál kell vizsgázni?

2019. nov. 15. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz az autó? Igen

Húzol egy tételt a vizsgabiztostól.

Az oktatód ugyanúgy becsücsül melléd.

A VB hátra ül amilyan csendes megfigyelő.

Ha ő megszólal az vagy nagyon jót jelent vagy nagyon rosszat.

Mert akkor idő elött vége, azaz nem kell végig menj a kihúzott pályán. Így voltam én is. Ebéd idő volt. Mentem pár utcát megcsináltatta a parkolást meg egy Y megfordulást és mondta, hogy mehetünk vissza a tanpályára.

De van hogy megse szólal.

Vissza értek. Kezet fogtok. 1 vagy 2 nap múlva mehetsz a papirjaiddal a jogsid intézni a hivatalba.

2019. nov. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Általában igen.

Persze lehetnek váratlan helyzetek, pl. lebetegszik az oktatód és egy másik oktatóval vizsgázol, de ez ritka.

2019. nov. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Jó esetben igen, ha esetleg Te vagy más tanuló össze nem csukja az egyik órán, olyanról tudok hogy szervizbe kellett vinni az autót az oktatónak 1 hét kiesés volt mivel nem tudott másikat szerezni.
2019. nov. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen ugyanazzal. Az oktatód melléd ül, a vizsgabiztos hátra. Nem biztos az hogy tételt (útvonalat) kell húznod, pl nekem nem kellett. Nekem úgy volt hogy mindketten beültek a kocsiba, majd mondta a vizsgabiztos, hogy akkor ellenőrizzem le a kocsin amit kell, aztán ha kész vagyok mehetünk. De szerintem nem figyelte hogy mit ellenőrzök, csak dumált végig az oktatóval. Aztán szóltam nekik hogy mindent rendben találtam, indulhatunk (ha jól emlékszem még megkérdezte a vb. hogy milyennek kell lennie a megfelelő gumiknak). Fontos hogy elindulás után kicsivel, ne feledkezz meg a fékpróbáról se, én ezt azzal letudtam hogy kb 15 km/h sebességről viszonylag határozottan megálltam. Ezek után nincs más dolgod mint követni a vb utasításait. Ennyi.
2019. nov. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azt nem tudtam, hogy ilyenkor az oktató és a vizsgabiztos is a kocsiban ül, de végülis logikus.

Köszönöm a válaszokat! :)

2019. nov. 15. 22:53
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Engem annó arra figyelmeztetett az oktató, hogy ha ők ketten beszélgetnek (van ilyen is), akkor abba ne kapcsolódjak be, mert volt, aki úgy hibázott, hogy belekapcsolódott a beszélgetésbe, utána meg nem koncentrált eléggé.

A vizsgabiztosok profik, ha menet közben a focimeccset, az aktuálpolitikát vagy a családi dolgaikat beszélik meg, az véletlenül sem jelenti azt, hogy a vizsgázóra kevésbé figyelnének.

2019. nov. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én ezt már vezetés közben is tapasztaltam, hogy ha közben beszélgetek az oktatóval, akkor azért az eléggé csökkenti a koncentrációmat. Szóval amikor összetett forgalmi szituáció van, akkor nem beszélgetünk. A vizsgán már tétje is van a dolognak, szóval ott sem árt a nagyobb figyelem. :)
2019. nov. 16. 09:27
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Régen nem volt logikus. A hatvanas években még csak a vizsgabiztos ült bent ilyenkor.
2019. nov. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végülis jobb így, hogy most már az oktató is ott ül mellettem, mégiscsak ad egyfajta biztonságérzetet. Vele azért már összeszoktál, ismeritek egymást, stb.
2019. nov. 16. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!