Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért vannak ilyen tanárok?

Miért vannak ilyen tanárok?

Figyelt kérdés

Kegyetlenek megütik egyes diákokat csak azèrt mert nem ott nyitotta ki a könyvét.

Mi jogon teheti meg?



#diák #tanára
2020. febr. 1. 00:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Megüti??

Ez melyik iskola?

Ha jól tudom a kommunizmus óta nincsen fizikai bántalmazással járó nevelés.

Nincs is hozzá joga. Neki annyi a dolga, hogy leadja az anyagot aztán viszontlátásra. Ha pedig a diák nem viselkedik akkor maximum bevág egy szaktanári figyelmeztetést. Egyébként én engedélyeztetném azt az iskolálnak, hogy ha a tanuló példátlan magatartásával zavarja az órát akkor megmondhassa neki, hogy "legyen szíves álljon fel aztán hagyja el a termet". Egyetemen már csak ennyiből áll a fegyelmezés, elemi és középsuliba is így kellene.

2020. febr. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
4%
És a diák mi jogon teheti meg amikor megüti a tanárt? :/ Sajnos egyik sem helyes, bár a tanár részéről csak akkor nem, ha nem jogos. Azért van egy-két gyerek amelyik megérdemli, igaz lehet hogy a szülő dolga lenne. Bár mostanában inkább a szülők is a tanárt ütik... szomorú
2020. febr. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kedves#2

És nekem mi közöm hozzá ha diák üti meg a tanàrját? Nem az a téma tudsz olvasni?

2020. febr. 1. 00:44
 4/16 A kérdező kommentje:
Kedves#1 az egy általános iskola
2020. febr. 1. 00:46
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
kettes vagyok. bocsi hogy írtam :) bunkó..
2020. febr. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Bocs nemakartam, de utálom ha valaki nem ismeri a történetet, és hülyeséget írogat, tanár se egy szent írtam hogy ők nélkül ütötte meg, mert a könyvét nem azon az oldalon nyitotta ki.
2020. febr. 1. 01:01
 7/16 Micimacko67 ***** válasza:
79%

Kérdező, meséld már el légy szíves a teljes "történetet"...

Csak azért kérem, mer így odaböffentett két mondatból nehéz véleményt alkotni...

2020. febr. 1. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy a mai helyzetet ismerem, már egy kokiért rohannátok az igazgatóhoz, a tanár pedig meg lenne hurcolva.


Abban viszont tényleg igazad van, hogy a tanárnak nincs joga megütni a gyereket. Sajnos.

2020. febr. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Elvétve akad olyan tanár aki megüti a diákokat, amivel nem értek egyet.


Viszont azt sokkal nagyobb bűnnek tartom ha valaki kiír egy kérdést és semmiféle konkrétumot nem ír hozzá. Hogyan ütötte meg a tanár az elsős kisgyereket a kérdező szerint. Nem mindegy hogy pofon volt vagy egy vállveregetés. Ha a gyerek epilepsziás roham közben nem nyította ki a könyvet és a tanár próbálta lefogni és úgy csattant el a pofon, akkor más elbíráás alá esik. Ugyanez igaz ha a gyerek elájul (természetesen nem nyítja ki a könyvet) és ekkor a tanár próbálja magáhoztéríteni.

Na ezért tartom bunkóságnak egy adott történetből egy dolognak a kiemelését. Talán az a pofon inkább a kérdezőnek járna.

2020. febr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nos a történet röviden

A tanár azt mondta nyissátok ki a könyvet 27oldalin a tanár látta hogy nem ott van kinyit a odament és tiszta erejével 3-4 szer is fejbebaszta

2020. febr. 1. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!