Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak ha provokatív...

Mit csináljak ha provokatív áldozat vagyok?

Figyelt kérdés

Egész konkrétan erre a szövegre gondolok itt: [link]

Magamtól soha nem állnék bele másokba, kifejezetten kerülöm a konfliktusokat, de személyiségre elég hiperaktív, figyelemzavaros, magyarázó vagyok. Tudom, hogy sokszor idegesítek másokat, de sokat teszek azért, hogy ez ne legyen így, és fáj, amit ezért kapok a suliban :( A neten piszkálnak engem is, meg még két embert az osztályból, és jelentgetem a dolgokat, de sajnos nem megyek vele sokra, mert ettől csak még inkább vérszemet kapnak a bullyingot végző osztálytársaim. Az fáj a legjobban, hogy tudom, hogy már megint az osztály hierarchia alján vagyok, szerencsétlen, és igazán senki sem bír, de nagyon azt érzem, hogy nem szolgáltam rá erre :( Világéletemben basztattak mindenhol, egész egyszerűen áldozat személyiség vagyok, és nagyon bánt, ha arra gondolok, mindig ez lesz. Soha nem akartam rosszat másoknak, sok karitatív dologban vettem részt, és mégis ez van. Az a baj, hogy csak legyintenem kéne az egészre, de annyira szorongok a legkisebb verbális agresszió jelére is, és arra, hogy bármit írnak ki, azt az egész osztály látja, hogy nem igazán vagyok képes kezelni ezt.


2020. febr. 1. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a rossz hirem van, hogy ez nem csak suliban lesz igy, hanem majd munkahelyen, családban, bármilyen apró élethelyzetben megpróbálnak majd ledominálni, ha megérzik rajtad a gyengeséget.

Sajnos senki sem fog ezen segiteni, maximum ideiglenesen, adott csoportban. De ahogy te is irtad, mindenhol ez volt veled.


A megoldás viszont ott hever előtted: győzd le a félelmed és állj ki magadért. Szólj vissza kétszer olyan durván. Állj bele a bully arcába. 100%, hogy van gyenge pontja, és ha osztálytársad, akkor szinte biztos, hogy te is tudsz róla. Ne félj, nincs mit veszitened.


Én sosem voltam bully és engem sem cseszegettek soha, de láttam ezer példát életemben rá. Mindig az volt az áldozat, aki HAGYTA, HOGY ÁLDOZAT LEGYEN. Fizikai erőtől teljesen függetlenül. Elég egyszer-kétszer visszaszólni/visszaütni, esetleg kezdeményezni egy konfliktust és többet nem mernek csesztetni, mivel pont a bully-k félnek a LEGJOBBAN attól, hogy valaki esetleg felismeri hogy mekkora kamuk valójában és esetleg valaki publikusan megalázza őket azzal, hogy rámegy a félelmeikre.

2020. febr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Mindennek van jó oldala is. Legalább nem vagy a 3.lehetőség.
2020. febr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyébként menj el valamilyen küzdősport edzésre rendszeresen. 1 év alatt olyan kiállásod lesz, illetve olyan önbizalmad attól, hogy 100-ból 99 embert bármikor a kiskutyáddá tudnál tenni, hogy már eleve a kiállásod miatt nem állna beléd senki a suliban, sem máshol.
2020. febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!