Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért provokatív ha azt...

Miért provokatív ha azt mondtam a főnöknek azért nem megyek szombaton túlórázni mert a maszek melómmal 3x annyit keresek egy nap?

Figyelt kérdés

A főnök ki van akadva provokátornak nevezett pedig full őszinte voltam. Szombatonként extra túlóra van ami ugye nem kötelező de ismerjük a szitut erősen ajánlott.

Én sose maradok. A főnök rákérdezett miért nem.

Én őszintén megmondtam azért nem mert eredeti szakmám szobafestő és mivel máskor nem érek rá így hétvégén szombat-vas vállalok maszek melókat. És ezzel a maszek melóval 1 nap alatt legalább 3x annyit keresek mint amit ő túlórával együtt is adna.

Van hogy 1 nap akár 50-80.000-et is, ami nem 3x hanem 5x annyi mint az itteni napi bér.

Ezt így tisztán és őszintén elmondtam neki.

Erre kiakadt. De nem értem mégis milyen választ. Nyilván oka van annak hogy szombatra sose maradok ott. Pl az hogy másutt sokkal jobban keresek így nem áll érdekemben itt maradni.

Mit kell ezen kiakadni?


2020. jan. 19. 21:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
nemtom
2020. jan. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Munkaügyis troll alert.
2020. jan. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Te is okos ember lehetsz, ha ennyivel többet fizet, és nem főállásban csinálod!
2020. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
23%

Mert egy tipikus magyar főnök. Az ő szemükben semmi más nem létezik, csak a saját profitjuk. Az én főnököm is ilyen. Van nálunk egy srác, aki dolgozik egy másik cégnek is. Ott nem fixidős a munkája, hanem ha előjönnek bizonyos munkák, akkor a rendes melója után vagy hétvégén bemegy. A főnököt ez zavarja, mert így nem tudja nálunk túlóráztatni és próbálta pár módszerrel kitúrni onnét. Nem jött össze neki...

Volt olyan, aki azért nem ment be, mert hétvégén vitték neki a fát és felvágta, behordta. A főnök neki is előadta, hogy csináltassa meg mással, minek ő csinálja és hasonlók.

2020. jan. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

"Az ő szemükben semmi más nem létezik, csak a saját profitjuk."

Akkor meg annál inkább megérthetné hogy én is ugyanígy vagyok a magam szintjén. Engem se érdekel semmi más csak az ÉN profitom.


Őt az övé engem az enyém. Annál inkább érthetné a szitut.

2020. jan. 20. 07:54
 6/23 A kérdező kommentje:
Vagy csak neki szabad így gondolkodni másnak nem?
2020. jan. 20. 07:55
 7/23 anonim ***** válasza:
Azon akad ki amin akar! Vélemény szabadságot az alaptörvény biztosítja neki is!
2020. jan. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%
Ez most olyan dolog, hogy ha a főnöknek kijelented, hogy teneked senki sem parancsol, meg hogy a te életed nemcsak a munkahely körül forog, vannak ám szabaidőd programjaid is, egyértelmű, hogy provokálni fogja. Még ha ezek a dolgok így igazak, és erkölcsösek is, nem ajánlott a főnök szemébe mondani őket. Ne szólj szám, nem fáj fejem, meg nem vész állásom.
2020. jan. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
szabaidőd=szabadidős
2020. jan. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"Ne szólj szám,"


de muszáj hogy "szóljon a szám" mert ha be vagyok rendelve szombatra és sose megyek csak kell mondanom valamit miért nem!

És akkor már miért hazudjak? Miért ne az őszintét mondjam?

2020. jan. 20. 10:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!