Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha utálom az iskolát?

Mit tegyek, ha utálom az iskolát?

Figyelt kérdés
Eddig csak elviseltem valahogy, de most már ott tartok, hogy minden reggel meghalni van kedvem amikor felkelek. Bemenni a tűrhetetlen osztálytársaim közé, hogy majd amikor hazamegyek, fáradtan és feszített idegekkel zuhanjak be az ágyamba hogy aztán meg itthon leszídjanak azért, mert pihenni merészelek. És kb ez ment az előző félév minden napján. A szakórákon úgy bánnak velünk mint az állatokkal. És még a tanárok se tudnak tanítani, mert kb a fél osztályt meghúzták úgy 4 tantárgyból!! Rongálják az épületet meg a berendezést és ezen röhögnek. Ezek a tipikus motorbvzik, akikkel a tiktok mémeken és a fszságon kívül szinte semmiről sem lehet beszélgetni. Ha valami hülyeséget kérdeznek, akkor az arra érkező választ szándékosan félreértik. Ami a kezük ügyébe akad, azzal elkezdenek dobálózni, és ezt a bőrömön szoktam tapasztalni. Ha hiányzok, akkor elviszik a székem egy másik osztályba, és úgy kell visszaszerezni. Most is két hétig beteg voltam, mert már teljesen megviselt fizikailag-szellemileg ez a zárt pszichiátriára emlékeztető pokol. Hánytam, és nagyon magas lázam is volt. Egyszerűen gyűlölöm ezt!! Ha ez így fog folytatódni, nem lesz jó vége, mert ez már nem tűrhető ideggel!!! És abba belegondolni, hogy 3 és fél év még hátra van..... Én ezt nem tudom kibírni!

2020. febr. 2. 16:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért csak próbálkozzál gimnáziummal. 4 osztályos gimnáziumban van lemorzsolódás, mászkálás, még örülhetnek neked, hogy gyarapítod a tanulói létszámot. Csak lehet, hogy valamiből különbözeti vizsgát kell tenni, illetve két nyelv van. Hanyadikos vagy?
2020. febr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átérzem. Sajnos nekem is hasonló iskolák jutottak, pláne az általános. Nekem anyukám mondta azt, hogy tűrjem. Igaz, nem mertem neki elmesélni, hogy mik történtek. Öngyilkossági kísérletem is volt, heteket lógtam el, de végül kijártam, sok időbe telt, amíg rendbejöttem. Ha előről kellene kezdenem talán én is agresszívabb lennék. Csupán arra volt jó ez az egész, hogy keményebb embert faragjon belőlem, és mentálisan erősebbet.


Nos, neked azt tudom tanácsolni, hogy ne tűrd ezt. 3 év a te korodban rengeteg, majdnem VÉGTELENNEK tűnő idő.


Lehetséges alternatívák:

- magántanulói státusz, amennyiben lehetséges szakiskolában.

- egy másik iskola másik városban. Ez megoldható kollégiummal, vagy esetleg ha rokonokhoz költözöl.

Esti gimnázium? Oda normális és érettebb emberek járnak. Nekem ez lenne a legszimpatikusabb. Emellett dolgozni is tudnál, teremtenéd a saját egzisztenciád.


Szó, mi szó. Ne hagyd, hogy tönkre menjen ez a korszakod, egy életre nyomot fog hagyni.

2020. febr. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Küzdj, hogy átvegyen a gimi. Ha nincs erőd tanulni, csak gondolj arra, hogy jövőre is ebbe a pokolba fogsz járni, ha nem teszel semmit. Rögtön leülsz a székre, hidd el! A különbözetitől sem kell megriadni. Az adott tárgyból megveszed a gimis tankönyvet. Ha átrágtad magad rajta, letöltesz érettségi feladatsorkat megoldással együtt. (Csak a kilencedikes tananyagba vágó feladatokat oldod meg.) A vége mindennek úgyis az érettségi. A különbözetit úgy fogd fel, hogy már eleve arra tréningezed magad.
2020. febr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!