Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok mit gondolnak ha...

A tanárok mit gondolnak ha egy diák óra után odamegy hozzá, és magánéleti problémákban kér segítséget?

Figyelt kérdés

#tanár #probléma #magánelet
2020. febr. 2. 18:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Semmit.
2020. febr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Flagstaff ***** válasza:
96%
Nem vagyok tanár, de én örülnék, hogy a tanuló bízik bennem, és inkább az én tanácsomat kéri, mint a GYIK közönségéét.
2020. febr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
Én tanár vagyok 20 éve (lassan) de ilyen soha 1 x se fordult még elő.
2020. febr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 October15 ***** válasza:
75%

M.O-n ennek nincs kultúrája. Személy szerint én töri szakon vagyok de ha végeztem az MA-val utána még 2x1 félév ráhúzással tudnék tanítani középsuliban szóval ki tudja. Majd elválik.


De tegyük fel hogy végül inkább töritanárnak állok.: Ha már csinálnám akkor szívesen lennék ofő + alapvetően jól kijövök a 14-18 évesekkel + érdekel a pszichológia szóval részemről rendben lenne.


De mint mondottam M.O-n ennek nincs kultúrája, ez inkább az iskolapszichológus témaköre szokott lenni, már ha van.

2020. febr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

"akkor szívesen lennék ofő"



Én meg Of vagyok most is és szívesen átadom akárkinek a "nemes" feladatot, és az a kemény 3000 ft amit ezért kapok nos az is az övé lehet. Költse nyugtatóra. Szüksége lesz rá.

2020. febr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

Én emlékszem, hogy kértünk segítséget (elég gyakran) magánéleti problémák miatt. (igaz, 10 éve végeztem a középsuliban..)

Többnyire kaptunk tanácsot.

2020. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Azért van ez másképp is.

A 70...80-as években középiskolában tanítottam. Mint szaktanár, mint osztályfőnök empatikus módon álltam minden kérdés elé. Egy szabolcsi, 17 éves tanulóval történt négyszemközti beszélgetés során ez volt a tanuló reakciója: "Jó volt a tanár úrral beszélgetni, sajnos az apámmal így még sosem tudtam..."

2020. febr. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"A 70...80-as években középiskolában tanítottam"


Az olyan rég volt hogy igaz se volt. Ma már más világ van.

eleve egy tanár ha van egy csöpp esze nem marad kettesben egy diákjával mert kiváló támadási felület lehet a későbbiekben (dugtak, molesztálta stb)

2020. febr. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 gyksz válasza:
100%
A Feleségem tanár és nem osztályfőnök, mégis sok diák kikéri a véleményét, akár magánéleti problémákkal. Ez sajnos tanára válogatja. Szokott mesélni, természetesen ezt nem adjuk másnak át. Van amikor kikéri a véleményemet, hogy most mit tegyen, de tényleg sokszor előbb az osztályfőnökkel kellene beszélnie a diáknak, de valamiért mégse hozzá fordul. Van olyan osztályfőnök, aki le se ... a diákjait :(
2020. febr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

#8/9 Igazad van.

Néhány évvel ezelőtt (már nyugdíjas koromban) óraadóként

- egy vidéki általános iskolában - fizikát tanítottam. Alkalmanként a kísérleti eszközökre is szükség volt, melyek beviteléhez önként vállalkozó tanulókat kértem föl. Néha 2-3 főre is szükség volt. Feltűnt, hogy két leányzó (hát persze, hogy a testileg erősen fejlettebbek közül) rendszeresen jelentkezett. Nos, egy tapasztalt tanár ezt észre veszi, és elővigyázatos. Mert azt is észre kellett venni, hogy ugyanakkor a "fizika" nem nagyon érdekelte őket.

A tanárnak ügyesen kell kezelni az ilyen ügyet. Én "vettem a lapot", de arra vigyáztam, hogy a szertárajtó mindig legyen nyitva, illetve, ügyesen gondoskodtam arról is, hogy egy "nekem egy erős fiúra" is szükségem van.

Tehát megerősíthetem, hogy mindig akadnak "rámenős" lányok, ilyenkor rá kell érezni, és helyén kell tudni kezelni a kihívó eseteket.

2020. febr. 4. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!