Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Úgy érzem már most rajtam...

Úgy érzem már most rajtam röhög az egész iskola ahova fél hónapja járok. Ez csak paranoia lehet, beképzelem, vagy lehetséges hogy tényleg így van?

Figyelt kérdés
Kissé kellemetlenül érzem magam az új iskolámban. Az osztályomba beilleszkedni nem sikerül, de nem is velük van a baj, velük olyan közömbös a viszonyom, nem nagyon foglalkoznak velem. A baj az iskolába járó többi emberrel van, amikor a folyosón megyek, vagy végigmegyek az iskola előtt, állandóan úgy érzem hogy engem figyelnek és egyesek rajtam röhögnek. Egy példa, mondjuk amikor megyek a folyosón és készülök bemenni a wc-be, akkor a folyosó végén álló emberek úgy figyelnek engem mintha nem tudom mire készülnék. Fél hónap alatt röhöghet az emberen az egész iskola anélkül hogy bármi különös, égő dolgot tett volna?
2017. szept. 14. 08:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Meg még egy olyan érzés is van bennem hogy biztos mindenki egy utolsó senkinek tart ott vagy fogyatékosnak, mert nem vagyok túl határozott
2017. szept. 14. 08:29
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább paranoia. Nem hiszem, hogy annyira foglalkoznának veled, pont az ismeretlenek.
2017. szept. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket csak te érzed így, és kivetíted a többiekre. Valójában senki nem röhög rajtad, és valószínűleg a létezésedről sem tudnak. Javaslom, hogy keress 2-3 szimpatikus pajtást, akikkel összehaverkodsz, és akkor nem ilyesmin fogsz agyalni.
2017. szept. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"lehetséges, hogy tényleg így van?"


Hát ezt pont itt egy anonim oldalon hamarabb tudni fogják, mint te, aki egyszerūen körbenézhetnél, ahelyett hogy a gondolataidban élsz. Bizonytalankodó emberek nem merik megválaszolni a legegyszerūbb kérdéseket. Velem is elõfordul pl. valaki rosszat beszél itthon a telefonba, és azt gondolom rólam beszél, ekkor hallgatom mit mond, majd rájövök, hogy paranoias voltam, nem rólam volt szó. Azt nem kellene hagyni, hogy a paranoiás gondolataid eluralkodjanak a józan eszed és a saját érzékeid/hallásod/látásod fölött. Ha az egész iskola rajtad fog röhögni, hidd el azt nagyon egyszerūen és egyértelmūen észre fogod venni a saját szemeddel.

2017. szept. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szociális fóbia.

Amikor úgy érzed mindenki téged néz, amikor azt gondolod hogy a körülötted lévő emberek megszólják a ruházatod, a kinézeted, a járásod, összesúgnak a hátad mögött.

Mindenki szorong új környezetben, van aki gyorsabban túlesik rajta, másoknak több idő kell, néhányaknak meg kezelés.

2017. szept. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én szocfób, depressziós, meg paranoiás voltam, velem is ugyanez volt. Néha még ma is ezt érzem, pedig már egyetemista vagyok. Próbálj meg önbizalmat gyűjteni. Olvass utána a témának.
2017. szept. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!