Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Bunkóság, ha nem írom fel a...

Bunkóság, ha nem írom fel a katalógusra?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmnek ütközött két előadása, amiből az egyik katalógusos (nem is kapunk ki semmi anyagot, szóval még ténylegesen indokolt is bejárni). Szerintem egy normális embernek ilyenkor az a reakciója (ha semmi esély nincsen jobb időpontra), hogy akkor bejár a katalógusos órára, mert az kötelező. Erre ő felvett egy szintén katalógusos szabvált ugyanarra az időpontra, így most három tárgya ütközik, amiből kettő katalógusos. Ő teljesen természetesnek veszi, hogy akkor én majd fel fogom őt írni mindig a jelenléti ívre és elküldöm neki az anyagot, a jegyzeteimet stb. Megmondom őszintén, hogy nekem ez nem tetszik. Egyrészt én nem tartom normálisnak azt, hogy ő ezt elvárja tőlem és ezt teljesen természetesnek tartja, hogy ennek ez a módja. Másrészt szerintem a saját döntése, oldja is meg... nyilván nem tud egyszerre két helyen lenni, de akkor szerintem ne vegyen fel egy szabvált arra az időpontra és kész. Nekem is volt már ilyen, hiába szerettem volna felvenni valamit, nem tudtam és ez van. Valamint fel kell írnunk a nevünket nyomtatott betűkkel és mellette alá is kell írni, én pedig nem akarok ezzel lebukni (szerintem tök egyértelműen látszódik az írásomon, hogy ugyanaz a kettő). Ha valami miatt hiányzom, véletlenül nem írom fel, hiányzik valamilyen anyagom stb., stb. vagy bármi hasonló történik akkor pedig nyilván én leszek a hibás és majd én tehetek róla, hogy ő miért nem mehet vizsgázni vagy miért nem felkészülni a vizsgára. Már rögtön az elején elmondtam neki, hogy nekem ez nem tetszik, én ezt nem szeretném, de akkor jött, hogy "hát de ő mennyire szeretné azt a szabvált, neki az fontos, akkor nem lesz meg ez a tárgya, ha én nem írom fel" stb... Az első órán felírtam őt is, de nem szeretném. Már mondtam neki még egyszer, de nem érti meg és szerinte neki van igaz, én pedig miért nem tudok ennyit megtenni neki.

Szerintetek?


2020. febr. 13. 20:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"Egy barátnőmnek"


Inkább haverod, mint barát, leírtak alapján. A kettőt ne keverjük, mert egészen mást jelent.


Ha te így érzed akkor közöld vele, ne tartsd meg magadnak a véleményedet.

2020. febr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem bunkóság. Nem erőltetheti rád az akaratát. Gondolom nem ígérted meg neki, hogy föl fogod írni, amikor fölvette a tárgyakat. Amúgy meg nem barátnő...
2020. febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én ezt a szót nem szoktam használni (lányok vagyunk, lehet ezért, nem tudom), de amúgy igen, inkább haver ebből a szempontból. Én már megmondtam neki, de nem érti.
2020. febr. 13. 20:30
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem ígértem meg neki, sőt, én nem is tudtam semmiről sem, csak úgy közölte velem.
2020. febr. 13. 20:32
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
"Csak úgy közölte velem". Ilyen nincs. Nem írod fel és kész. De számolj azzal, hogy elveszíted, ami nem is baj, mert az ilyen nem barátnő. Csak megszabadulsz egy kolonctól tulajdonképpen.
2020. febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan is előfordulhatna, hogy a tanár megszámolja mennyien vagytok. Olyankor mi van? Nagyon megszívnád, érthető, hogy nem akarsz ebben az egészben részt venni, és az egész órákat gyomorgörccsel végigülni.
2020. febr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Részedről nem bunkóság, a barátnőd részéről nagyon is az!

Közöld vele, hogy nem vagy hajlandó miatta csalni.

2020. febr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem vagytok barátok, csak haver. Én ezt bármelyik barátomért megtennék, meg is tettem egyetemista koromban, s nekem is megtették. Haver miatt viszonr nem tenném meg
2020. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Én igazából senki miatt sem csinálnék ilyet. Szerintem ez mindenkinek a saját dolga, mindenkinek a saját felelőssége. Én sem kértem még soha senkitől sem, hogy írjon fel vagy, hogy küldje el nekem a félév anyagát stb., mert szerintem ez nem így működik. Én nem is bíznék meg ennyire senkiben sem, mert azt gondolom, hogy az a biztos, ha én bemegyek, aláírom, van saját jegyzetem és akkor tudom, hogy minden rendben van. Ha rá vagyok utalva mindenki másra, akkor az már önmagában kockázatos, mert ki tudja, hogy ő mennyit fog hiányozni, mindig biztosan aláírja-e, tuti nem bukunk le, mennyit és hogyan jegyzetel stb... Nem. Én ilyenkor mindig választottam vagy megpróbáltam megoldani a helyzetet, beszéltem a tanárokkal stb., és még mindig sikerült valamilyen normális megoldást találni.
2020. febr. 13. 20:53
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez te vagy. Ő nem ilyen. ez van. Ő nem fogja a te indokaid megérteni, te az övet nem érted.
2020. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!