Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Bunkóság, ha nem írom fel a...

Bunkóság, ha nem írom fel a katalógusra?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmnek ütközött két előadása, amiből az egyik katalógusos (nem is kapunk ki semmi anyagot, szóval még ténylegesen indokolt is bejárni). Szerintem egy normális embernek ilyenkor az a reakciója (ha semmi esély nincsen jobb időpontra), hogy akkor bejár a katalógusos órára, mert az kötelező. Erre ő felvett egy szintén katalógusos szabvált ugyanarra az időpontra, így most három tárgya ütközik, amiből kettő katalógusos. Ő teljesen természetesnek veszi, hogy akkor én majd fel fogom őt írni mindig a jelenléti ívre és elküldöm neki az anyagot, a jegyzeteimet stb. Megmondom őszintén, hogy nekem ez nem tetszik. Egyrészt én nem tartom normálisnak azt, hogy ő ezt elvárja tőlem és ezt teljesen természetesnek tartja, hogy ennek ez a módja. Másrészt szerintem a saját döntése, oldja is meg... nyilván nem tud egyszerre két helyen lenni, de akkor szerintem ne vegyen fel egy szabvált arra az időpontra és kész. Nekem is volt már ilyen, hiába szerettem volna felvenni valamit, nem tudtam és ez van. Valamint fel kell írnunk a nevünket nyomtatott betűkkel és mellette alá is kell írni, én pedig nem akarok ezzel lebukni (szerintem tök egyértelműen látszódik az írásomon, hogy ugyanaz a kettő). Ha valami miatt hiányzom, véletlenül nem írom fel, hiányzik valamilyen anyagom stb., stb. vagy bármi hasonló történik akkor pedig nyilván én leszek a hibás és majd én tehetek róla, hogy ő miért nem mehet vizsgázni vagy miért nem felkészülni a vizsgára. Már rögtön az elején elmondtam neki, hogy nekem ez nem tetszik, én ezt nem szeretném, de akkor jött, hogy "hát de ő mennyire szeretné azt a szabvált, neki az fontos, akkor nem lesz meg ez a tárgya, ha én nem írom fel" stb... Az első órán felírtam őt is, de nem szeretném. Már mondtam neki még egyszer, de nem érti meg és szerinte neki van igaz, én pedig miért nem tudok ennyit megtenni neki.

Szerintetek?


2020. febr. 13. 20:17
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ja és ráadásul ezt a tárgyat két időpontban is megtartják két külön csoportnak (teljesen ugyanaz az anyag és ezért a tanárok megengedik az átjárást a két kurzus között). Ez a másik időpont már neki is megfelelne, de pénteken van és ő pénteken nem hajlandó bemenni és még 90 percet bent lenni az egyetemen (ugyanakkor tudna hazamenni így is).
2020. febr. 13. 21:01
 12/17 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon jól tudja a lány, hogy félsz a rossz nyelvektől. Ezért már nem kér, csak közöl, mert tudja, hogy úgyis megteszed.


Ideje meglepned a kis ribizlit. Mondj nemet, egy mondatban, magyarázat nélkül és tartsd magad ehhez. Bármit vág a fejedhez, arra gondolj, milyen békés lesz minden majd egy ilyen "barátnő" nélkül.

2020. febr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én egy abszolút nem szigorú szakra járok, nincsenek is kőkemény tanàrok, de akinél van katalógus, az ellenőrzi is, hogy mindenki csak a sajátját írja fel. Nagyon megszívhatod, ha kiderül, hogy felírtál mást. Nagyon közeli barátnak egyszer maximum megtenném, de hogy minden alkalommal, na azt biztos nem.
2020. febr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az egyik katalógusos tárgyon csomószor visszaolvasták a katalógust és ha valaki nem volt ott, akkor az előtte éw utána lévőt is lehúzták. Így vették el a diákok kedvét, hogy felírogassák egymást.
2020. febr. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nálunk szemináriumokon komolyan veszik, de előadásoknál eddig nem nagyon foglalkoztak ilyenekkel. Egy-két tanár volt csak, aki tényleg normálisan vezette a jelenlétet, mindig készített előre kis táblázatos papírt és akkor egyesével ki kellett menni óra végén aláírni vagy kisebb létszám esetén felolvasta és maga írta. Viszont sokan csak előkotortak valami cetlit és körbe adták. Sok olyat ismerek, aki nem járt be és nem is íratta alá maga helyett, de ugyanúgy megírhatott mindent és mehetett vizsgázni, nem buktatták meg. Most szigorítottak, elviekben az összes előadásunknak katalógusosnak kell lennie. Van olyan tanárunk, aki ezzel nem foglalkozik és letudja annyival, hogy "jó ebben a félévben akkor ide mindenki bejárt", valaki pedig tényleg odafigyel rá. Ezt a konkrét tanárt nem ismerjük, még nem tanított minket és nem tudunk róla semmit.
2020. febr. 14. 10:44
 16/17 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam eloadásokon nem lehet katalógust vezetni, mert az nem lehet kötelezô. Vagy ez minden egyetemen másképp van?
2020. febr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Szerintem igen. Nekem eddig is volt több katalógusos előadásom, most is vannak.
2020. febr. 14. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!