Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak szerintem nincs értelme...

Csak szerintem nincs értelme a heti öt tesi órának? Ha egyáltalán van, akkor mi?

Figyelt kérdés

Egy csomó iskola nincs jól felszerelve ilyen óra számhoz, több helyről is hallom, hogy hely sincs, ezért néha a lépcsőn kell tartani az órát. Ezt az utóbbit gimiben is tapasztalom jelenleg, de általánosban is volt. Pedig nálunk az általános sulinak volt egy kis tornaterme meg egy nagy is, plusz uszoda, ráadásul az udvar is tök nagy, de még így is volt olyan osztály akiknek a lépcsőn kellett szaladozni. Ráadásul aki el akarja lógni, az el is fogja, tök mindegy hogy hány óra neki az az órarendben. Ezekkel a remek tesi órákkal és a lehetőségekkel csak megutáltatják a mozgást a diákokkal, ráadásul emiatt (is) van feleslegesen több óra. Mellesleg aki akar sportolni az sulin kívül is akar, és ha kevesebb óra lenne, akkor még lenne is rá ideje akár. Arról meg ne is beszéljünk, hogy eddig még semelyik ismerősöm nem találkozott olyan tesi tanárral, akinek nem hobbija megalázni valakit...


Szerintetek van értelme a heti öt tesi órának így? Lehet egyáltalán javítani a helyzeten?


2020. márc. 8. 09:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
31%

A lépcsőzés is jobb, mint a telefont nyomkodni azalatt a 45 perc alatt - tehát igen, van értelme.


"aki akar sportolni az sulin kívül is akar, és ha kevesebb óra lenne, akkor még lenne is rá ideje akár"

Aki iskolán kívül sportol, az visz róla egy igazolást a suliba, és akkor nem kell mind az öt tesin részt vennie: pl. amikor utolsó óra, elengedik, amikor első, elég, ha később megy be.


"eddig még semelyik ismerősöm nem találkozott olyan tesi tanárral, akinek nem hobbija megalázni valakit..."

Én találkoztam.


"Szerintetek van értelme a heti öt tesi órának így? Lehet egyáltalán javítani a helyzeten?"

Tény, hogy még nincs biztosítva mindenhol az elegendő tesiterem, stb., de hát az ilyesmi nyilván nem megy egyik napról a másikra: folyamatban van. Addig is jobb a lépcsőzés, mint a semmi, tényleg.

2020. márc. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
28%
Pont nem azok miatt van ez akik szeretnek sportolni. Ezt a mozgásszegény életmód miatt vezették be, mert már fiatalkorban felüti a fejét. Európa egyik legtulsúlyosabb nemzete vagyunk, just sayin.
2020. márc. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
24%
Több ertelme van mint az oraknak.
2020. márc. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem se.

Áldom az eget, amiért én 2014-ben végeztem, és nekünk még nem volt 5 tesink.

2020. márc. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
27%

Igen van értelme, mert különben ennyit se mozognának azok a lusta gyerekek.

Régen mi volt a gyerekek szórakozása? Kimentek a játszótérre, labdáztak, fociztak, futottak..stb.

Ma mi? Nyomkodják a k..rva telefont, zabálják az egészségtelen vackokat, nulla mozgás.

2020. márc. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%
A digitális technika térhódítása mozgásszegény életvitelre sarkallja az embereket - és ez alól az az ifjúság sem kivétel, amelyik szívesebben masszírozza otthon a telefonját, mint hogy lemenjen x időnként egy tartósabb sétára. Az ifjúság esetében ez azért nem jó, mert a fejlődésben lévő szervezet kifejlődésre adatott adottságait elsorvasztja a mozgásszegény életvitel, - akarhatsz te már később megnőni 175 cm magasra, ha az állandó otthon ücsörgés segítségével 160 cm-ben maximálod a gerincoszlopod hosszát. Ugyanez adott a vállszélességre, nők esetében a csípőre, helyes, vonzó testtartásra. Micsoda élmény pl. egy púpos, fiatal férfit látni az utcán, - holott lehet, hogy csak a heti x számú aktív mozgás hiányán múlott az egész (?). Az sem véletlen, hogy van egy korsáv, amikor eszméletlen mennyiségű enni-, innivalót képes elfogyasztani egy fejlődésben lévő ember. Mozgás nélkül viszont kétes a végeredmény. Én sem voltam tehetséges sportoló gyerekkoromban, de nem vitattam az értelmét a testmozgásnak. Megpróbáltam legjobb tudásom szerint végrehajtani a testnevelő tanár által kért, bemutatott gyakorlatot, aztán ment tovább a nap. A szimpla lustaság igazolásához felesleges ilyen hosszú komment.
2020. márc. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is volt, szerintem totál felesleges. Akinek nem volt kedve tesizni, annak így is csak egy szavába került egész éves felmentést szerezni az orvostól. Nem ezen múlik, hogy valaki fog-e mozogni vagy nem, hanem azon, hogy hogy nevelték. Ha életében nem kellett kitennie a lábát a lakásból, a vécére is kocsival hordták a szülei, akkor jó, hogy nem lesz kedve futni meg ugrálni.

Inkább az lenne a fontos, hogy mindenkinek segítsenek valami olyan sportot találni, amiben sikeres és szívesen csinálja ahelyett, hogy ráerőszakolnák azt, amihez a tanárnak kedve van/amihez ért. Hajlamos az ember megutálni és otthagyni az egészet, ha tesiórán csak futás van, amiben ő pont nem jó, közben lehet, hogy az úszás vagy a teniszezés tök jól menne neki és még élvezné is. Méginkább hajlamos egy életre megutálni az ember az egészet, ha a tesitanár szétalázza, egyest ad neki, ami miatt a szülei is lecseszik otthon és az egész osztály rajta röhög, ha nem tud akkorát ugrani, mint a többiek. Inkább csak elveszik a nem veleszületetten sportos alkatú vagy bölcsőde óta edzésekre hordott diákok kedvét attól, hogy sportoljanak.

2020. márc. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%

Úristen miket irtok, mintha elit sportiskolai elvárások lennének tesiórán..


Sok iskolának normál tornateremre nem futja, mégis hogy vinnék a gyerekeket úszni, teniszezni meg ilyesmi?

2020. márc. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
33%

"Akinek nem volt kedve tesizni, annak így is csak egy szavába került egész éves felmentést szerezni az orvostól."

Nem minden orvos ilyen (korrupt).

2020. márc. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

"Sok iskolának normál tornateremre nem futja, mégis hogy vinnék a gyerekeket úszni, teniszezni meg ilyesmi?"

Ha van a közelben uszoda vagy teniszpálya, könnyebb meg olcsóbb is lehet megszervezni, mint felhúzni egy új tornatermet, úgyhogy még az is lehet, hogy van ilyen is.

2020. márc. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!