Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak szerintem nincs értelme...

Csak szerintem nincs értelme a heti öt tesi órának? Ha egyáltalán van, akkor mi?

Figyelt kérdés

Egy csomó iskola nincs jól felszerelve ilyen óra számhoz, több helyről is hallom, hogy hely sincs, ezért néha a lépcsőn kell tartani az órát. Ezt az utóbbit gimiben is tapasztalom jelenleg, de általánosban is volt. Pedig nálunk az általános sulinak volt egy kis tornaterme meg egy nagy is, plusz uszoda, ráadásul az udvar is tök nagy, de még így is volt olyan osztály akiknek a lépcsőn kellett szaladozni. Ráadásul aki el akarja lógni, az el is fogja, tök mindegy hogy hány óra neki az az órarendben. Ezekkel a remek tesi órákkal és a lehetőségekkel csak megutáltatják a mozgást a diákokkal, ráadásul emiatt (is) van feleslegesen több óra. Mellesleg aki akar sportolni az sulin kívül is akar, és ha kevesebb óra lenne, akkor még lenne is rá ideje akár. Arról meg ne is beszéljünk, hogy eddig még semelyik ismerősöm nem találkozott olyan tesi tanárral, akinek nem hobbija megalázni valakit...


Szerintetek van értelme a heti öt tesi órának így? Lehet egyáltalán javítani a helyzeten?


2020. márc. 8. 09:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%

2014-ben végeztem azt hiszem ez után vezették be a heti öt testi.Nekünk akkor heti kettő volt.

Szerintem bőven elég lenne ennyi.

Főleg hogy én sportoltam amúgy is..


Nem teljesen a témához kapcsolódik:


Ezen kívül én kukáznám az énekzene-rajz-hittan és az ehhez hasonló órákat...már akkoriban is sok volt a 7-8 vagy több óra nulladikkal együtt bejárósként főleg és persze akkor még várni a buszra és hazaértél este hatra.


Ezt természetesen a középiskolásokra értem.

2020. márc. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
65%
Arról nem is beszélve hogy ezeket az órákat sok iskolában meg se tartották normálisan csak a tingli tangli ment.Ezt úgy mondom hogy legalább 3-4 iskolából is halottam annak idején.
2020. márc. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

"csak a tingli tangli ment"

Mégis ment a sírás már akkoriban is, hogy hogy túl vannak terhelve a diákok... :)

2020. márc. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
63%

# 13 Valamilyen szinten igazuk volt mert hiszen minek napi 8-9 óra ahol 1-2-3 amúgy is töltelék h.ülyeség ? Sokszor a tanárok is s.zartak bele.

Volt olyan iskola ahol komolyan vették középiskolában az ének meg a rajz órát ?

A tesire még azt mondom oké..nyilván ez egyén függő.De a többi tök felesleges így visszagondolva pár év távlatából.

Manapság nem töltök annyit munkával (pedig jól keresek) mint amit akkoriban iskolázásra ment el.

Ha mai fejemmel gondolkodnék simán elmennék magántanulónak.

2020. márc. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
59%

"Sok iskolának normál tornateremre nem futja, mégis hogy vinnék a gyerekeket úszni, teniszezni meg ilyesmi?"


Látom sikerült megragadni a lényeget. Nem muszáj pont ezeket a sportokat választani, de simán vannak olcsóbb lehetőségek is a hányásig ismételt, nagyszüleink kora óta űzött és manapság már totál felesleges, katonai kiképzésre hajazó állandó futáson, homokba ugráláson (úgy, hogy utána természetesen nincs lehetőség zuhanyzásra, úgyhogy ülhetsz az iskolában tökig homokosan még órákon át), szekrényugráson, kötélmászáson kívül. Talán azért labdákra minden iskolának futja, akkor miért muszáj csak x labdajátékot erőltetni? Miért nem alkothatnak a diákok csoportokat és játszhatja mindenki azt, amit szeretne? Lehet, hogy valaki gyűlöli a kosárlabdázást, de pl szívesen focizna...

Miért nem lehet a mindenki által gyűlölt bukfencezés, fejenállás és egyéb nyaktörő mutatványok helyett pl erősítő/formásító gyakorlatokat csinálni, ami sokkal hasznosabb egy alapvetően keveset mozgó diáknak, mint az, ha megtanul hátrabukfencezni és ugyanúgy csak egy tornaterem, esetleg szőnyegek kellenek hozzá. Ja, hogy a 40 éve ott tanító tesitanár szerint bukfencezni KELL tudni, mert az apjának is ezt nyomatták, a nagyapjának is még a háborúban, őt is ezzel b#szogatták az iskolában, úgyhogy ő is továbbörökíti ezt a hagyományt. Ahhoz pedig le kellene ülni egy órára a gép elé (eleve be kell tudni kapcsolni egy számítógépet és nem a mocskos, lusta mai fiatalok úri szórakozásának és minden rossz forrásának kell tartani az internetet...) és új gyakorlatokat tanulni, hogy újat tudjon tanítani a diákoknak. Ne adj' isten még egy idegennyelvet is ismerni kell(ene), ha épp nincs rendelkezésre álló anyag magyar nyelven, na még mit nem, majd a szemét, lusta diákok csak szépen ugrálnak tovább a homokba, ahogy a nagyapjuk is tette, mer' ő is kibírta!

2020. márc. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
64%
Simán szerződhet az iskola egy vagy több sportlétesítmébbyel, nem kell modern tornaterem.
2020. márc. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
28%

# 15/ Támogatom...Annak idején mi is kértük a tanárunkat hogy had menjünk focizni vagy kondizni (volt pár súlyzó teremben).De sokáig csak a fentebb írtakat erőltette.

Aztán belátta hogy inkább enged nekünk és a kötelezők (2000 méter futás stb) felmérése után csak szabad foglalkozás volt.

2020. márc. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

"minek napi 8-9 óra ahol 1-2-3 amúgy is töltelék h.ülyeség ? Sokszor a tanárok is s.zartak bele."

Pont annak, hogy ne legyenek túlterhelve - és hogy megtanulják, milyen pihentető zenét hallgatni, rajzolni, festeni, kiállításokra járni.


"Ha mai fejemmel gondolkodnék simán elmennék magántanulónak."

Ezzel elkéstél, mert pont mostanában szüntették meg ezt a lehetőséget. Persze van helyette más, de nem csak a neve új, hanem a feltételek is.

2020. márc. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
39%

# 18 Remélem ez irónia volt.

Ha nem akkor akit az ilyesmi érdekel(egy osztályból kb 10-20%) az megoldja szabadidejében.

Nehogymár a többi s.zopjon azért mert pár gyerek "művészkedni" akar.

Az ilyesmi foglalkozásokra bőven elég az általános iskola.

De tudom most én leszek a műveletlen igénytelen stb senkiházi :D

2020. márc. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem sincs értelme. Nekünk heti 2-3 volt, nálunk a fél osztály utálta, kihúzta magát alóla és ült a padon.

7-es válaszoló jól leírta, hasonló a véleményem nekem is.

2020. márc. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!