Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen csoportos beadandót...

Egyetemen csoportos beadandót megcsinálhatom egyedül is? Vagy megbukok?

Figyelt kérdés

4 fős csoportba kell tömörülni és egy beadandót írni.

Nekem nincsenek barátaim,eddig alig sikerült valakivel beszélnem a 100 fős csoportból.

Fogalmam sincs hogy szedjek össze még 3 embert.Nem fog menni.

Egyedül kell megcsinálnom.

Nem tudom minek erőltetik ennyire ezt a csapatmunkát?Ha csapatban kell dolgozni akkor én semmit sem szoktam csinálni,csak nézem hogy a többiek mit csinálnak.A többiek elveszik előlem a feladatot,megszólalni se hagynak.Képtelen vagyok csapatban dolgozni



2020. márc. 11. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Nincs facebookos csoportok? Mi oda szoktuk kiírni hogy pl. Vállalati gazdaságtan 2 órát aki felvette és nincs csapattársa szívesen társulnek! Ha összejön a 4 fő kommentben már szerveződik a többi Csapat azokból akiknek meg nincs. De órán is oda mehetsz gyakorlatilag bárkihez hogy csatlakozzal, mindenki teljesíteni akarja a tárgyat.

Pont ezért erőltetik ahogy leírod neked nem megy a csapatmunk pedig egy fontos készség, ezt így tudod jól fejleszteni.

2020. márc. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert később, a munkádban is szükség lesz a csapatjátékra valószinűleg.


Amúgy, miért nem a tanárt kérdezed, miért minket? Nem mi fogunk sem átengedni, sem megbuktatni, és bármit mondunk, elég, ha a tanár másként gondolja...

2020. márc. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is így voltam, voltam néha egyedül csapatmunkán. Bár volt olyan, hogy párban kellett lenni, és félév elején még volt is egy, aki később elszublimált.


A tanárok elnézték. Engedményt azonban ritkán adtak, tehát egyedül meg kellett annyit csinálnom, mint másoknak több fős csapatban.

2020. márc. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Olyan helyre akarok menni dolgozni ahol egymagam vagyok
2020. márc. 11. 12:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mond el a tanárnak, gyakorlatvezetőnek, előadónak ... annak aki ezt a feladatot kezeli a problémádat.


Lehető tud segíteni, mert már megkeresték mások is ezzel és így ő össze tud rakni pár csapatot a maradékból.


Vagy bármilyen csoportols fúrumon. Pl.: Nekünk van évfolyam szinten facebook csoport, meg van olyan tantárgy ahol a tantárgynak a honalpján van egy fórum.


Biztos nektek is van ... Ott rakj ki egy felhívást, hogy szívesen csatlakoznál csoportba, vagy ha még vannak hozzád haonlóak akkor írjanak és csinálsz egy csoportot.


Ha ez sem működik, mert tényleg nincs semmi....


Akkor oda mész random emberekhez és elkezdez körbe kérdezősködni, hogy van-e valahol hely.


Ha meg véletlenűl olyanra találsz aki még mindig nincs csoportba megpróbálod magad mellé állítani.



Szerintem ennek a lebonyolítása nagyon alap dolog. Maximum azt tudom elképzelni, hogy félsz más emberekhez szolni, de ha ez a nőlj fel. Én is kórosan szorongok, de minden ehez hasonló dolgot megoldok, még ha nehezebb is mint másoknak.

2020. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tanároknak van email címük, amit a sillabuszra felírnak.


Előveszed a sillabuszt, megkeresed az emailcímét a tanárnak és egy levélben megkérdezed, hogy van e lehetőség egyedül megcsinálni, mert jobban szeretnél egyedül kutatni, emellett könnyebséget adna az, hogy egyedül a tied a munka, jobban átlátod minden részletét, stb. Az ilyen nncsenek barátaim részt bele ne írd!!! Ez a te magánügyed, nem ő az, akivel ezt meg kell tárgyalnod, ő azért van ott, hogy segítsen a tanulmányaidban, bávítse a tudástárad.


Ha a sillabuszod már nincs meg, akkor élőben megkérdezed.


Egyetemen én is, ha tehettem, nem csoportban dolgoztam, mert egyszerűen szerettem egymagam a saját elképzeléseim szerint elkészíteni a munkát és előadni. Beképzelt vagyok, tudom, de az én prezentációim az előadásokon jobbak voltak, mint azoknak, akik csoportban dolgoztak.


Nekem megengedték, bár nálunk nem voltak belekényszerítve a gyerekek a csoportos munkába. Olyan munkák voltak, amiket csoportokban is el lehetett végezni, mert pl az könnyebb, egyszerűbb egyeseknek, mások véleményét, tudását is megismeri, mélyebben hatolhat a témába, nem mellesleg nincs annyi teher rajta, mintha egyedül csinálná, ezért ajánlották fel, de ez nem volt kötelező és, mint írtam, én nem szerettem a csapatmunkát.


Az egyetemen általában már engedni szokták, hogy ne csapatban dolgozz ha nem tudsz, nem akarsz. Ők nem az általános iskolai vagy gimis túlbiuzgó tanítónénik akik azt akarják, hogy mindenki mindenkit szeressen, szóval összepárosítja a gyerekeket, hogy majd az egyszikűekről tartott előadástól mindenki mindenkit imádni fog... Az egyetemi oktatók arra törekednek, hogy minél behatóbban megismerd a témát és megismertesd a többiekkel.


De, ha ő mégsem engedi az egyedüli munkát,akkor simán FB csoportba kiírod (ha van ilyen), hogy XY tanárnő órájára keresel magad mellé 3 csapattársat; van e valamelyik csapatban üresedés vagy kinek nincs még párja.

2020. márc. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet, nekem múlt félévben meg most is van olyan tárgyam, ahol egyedül csinálom a csoportmunkát. Múlt félévben az enyém is jobb lett mint a többi csoporté, de valószínűleg azért mert a tanár értékelte azt hogy egyedül csináltam négy ember munkáját. Szerintem keress egy olyan embert aki nem oda jár, de ért hozzá vagy érdekli a téma, lehet akár családtag is és ketten megcsináljátok. Én is így csináltam, de persze az ő nevét nem kell odaírni. A tanár nem buktathat meg azért, mert nincsenek barátaid.
2020. márc. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekünk most van olyan tárgyunk, amin ketten dolgozunk, pedig négy főnek kellene lennie (vele is csak azért tudtam össze állni mert neki se volt csoporttársa). A tanárnőnek ez nem igazán tetszett, mindenesetre beírt kettőnket a feladathoz és most izgulhatunk a jövő hétig (pont a legelső csoportba tettek minket). Még ezen kívül lesz két tárgy, amik szintén ilyen csoportmunkás feladatok lesznek. Az egyik ilyen beadandónak tűnik, szóval valószínűleg a tanár elutasítása ellenére is meg csinálom egyedül a feladatot (eddig még nem próbáltam ilyet mert sikerült csapatot találni, csak a fiú akivel jóba voltam máshova specializálódott). A másik szintén prezentáció lesz amin megint együtt leszek azzal a sráccal akivel most is ketten dolgozunk. Nem tudom ott hogyan fog alakulni a dolog, mindenestre én már nem fogok kérdezgetni senkit mert tudom jól hogy úgysem vennének be (ezt onnan tudom hogy mindenkitől megkérdeztem nem-e lehetnék benne én is de mindenki nemet mondott, sőt, inkább voltak más csoportba öten meg hatan minthogy hozzánk csatlakoztak volna, egyértelműen azért mert nem kedvelnek). Igazat megvallva már bánom is, hogy ide jöttem mert nagyon csoportmunka centrikus szak (nemzetközi gazdálkodás) de már ez a harmadik évem és sok időm meg pénzem menne pocsékba ha ott hagynám, szóval majd lesz valahogy.
2023. szept. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!