Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az érettségi szóbeli része el...

Az érettségi szóbeli része el fog maradni így?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 7. 00:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most fog kiderülni holnap vagy szerdán. Addig senki sem tudja biztosra.
2020. ápr. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Pont a szóbeli? Amit lehet online is csinálni? :D Furcsa lenne ha ezt nem tudják megoldani.
2020. ápr. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Online szóbeli? Na ne röhögtess.
2020. ápr. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

#2: Igen, a világ fejlettebb részén lehetne. De egy ilyen rugalmatlan, középkori rendszerben, ami itt van, ez jócskán a sci-fi kategória. Ez nem a nyugat, ahol már online vizsgák is léteznek...

Egyébként biztosra nem lehet tudni, de valószínűleg nem fog elmaradni. Járványügyileg az, hogy 3 vizsgázó + néhány tanár ott üldögél, nem igazán nagy kockázat. Csak be kell tartani a másfél métert, meg a többi előírást.

... vagy esetleg dönthetnek úgy, hogy csak írásbeliből fog állni az idei érettségi, bár én ennek nem látom túl nagy realitását.

2020. ápr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
45%
szerintem kicseszés lenne, hogyha elmaradna a szóbeli, mert a szóbeli az arra jó, hogy felhúzd az átlagod, pl elég nehéz csak egy emelt írásbelit jóra megírni szóbeli nélkül, reálisabb lenne, hogyha csak szóbeli lenne, és az írásbeli jegyet meg helyettesíti az évvégi jegy
2020. ápr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Nekem a szóbelim tavaly pont,hogy lehúzta de nagyon (emelt biosz)
2020. ápr. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
Az te vagy. Általában a szóbeli mindenkinek jobban megy, mert szívatós feladatok helyett csak a bebiflázott (és megértett) anyagot kell visszamondani, ráadásul segítség is van a tanár részéről és a rémsztorik ellenére a legtöbb érettségiztető tanár segítőkész.
2020. ápr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

vicces, mert én végig úgy gondoltam, hogy az írásbeli a könnyebb, a szóbeli meg nehezebb. :))

gondolok pl a magyarnál. a szóbelihez képest kb semmi lexikális tudás nem kell, csak gyakorolni a szövegértést (ami ha nem vagy gyengeelméjű, könnyen meglesz), és írni az esszéket...

a szóbelire meg egy csomó író, költő műve szükséges...

törinél is világtörténelemből magadtól egy max 15 soros fogalmazást kell tudni írni, szóbelin ez a mennyiség édes kevés, nem tölti ki a 15 percet...


nekem édesmindegy, hogy melyik lesz (ha választanának a kettő közül), viszont nagyon remélem, hogy nem máj. 4-el kezdődőleg fogják megtartani..

2020. ápr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Istenem bár ne kellett volna szóban érettségiznem emelt matematikából és fizikából. 30%-ot rontottam a szóbelikkel.
2020. ápr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, én a kettesre hajtok
2020. ápr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!