Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Muszáj az érettségi döntést a...

Muszáj az érettségi döntést a végtelenségig húzni és az utolsó órában közölni?

Figyelt kérdés

Okt szakértők (eduline stb) azt mondják, az érettségit érintő döntésnek rég meg kellett volna történnie és közölni kellett volna de bárhogy is, az érettségi előtti két hét a legutolsó határidő amikor közölni KELL. És ez a héten jár le. Tetszik nem tetszik, ez van. További táncolási rágózási lehetőség nincs. (elvileg-de itt minden és annak az ellenkezője is lehetséges)


Én csak annyit kérdezek : MUSZÁJ ezt az utolsó pillanatig húzni? Más országokban már márc elején közölték mi lesz az érettségivel noha ott is ugyanakkor kezdődik.

A hollandok egy huszáros vágással offolták az egészet-nem lesz érettségi és kész.


A döntéseit ezen országoknak vitatni lehet de ŐK LEGALÁBB DÖNTÖTTEK és nem szaroztak rágóztak a végtelenségig.


2020. ápr. 15. 09:33
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

„ a járványügyi szakemberek.“


Takarózásnak jó.... és meddig ér ez a takaró? Május 3án 23.49ig?

2020. ápr. 15. 10:38
 22/44 anonim ***** válasza:
49%
Fu de felrugnam az osszes selejtet itt aki hisztinek nevezi a kerdest. Szanalmasok
2020. ápr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
33%
Csak, hogy reálisan láss. Világjárvány van, emberek halnak meg. Te mit tennél a kormány helyében, ha nem tudni semmit arról, hogy 1 hónap múlva mégis hány ezer fertőzött lesz? Nem a kormányt védem, de bele gondoltál, hogy mennyi mindent kell kézben tartaniuk? A magyar egészségügy nem fogja bírni a tömeg fertőzést és akire nem jut kapacitás, az meghal. Bele gondoltál, hogy elveszítheted a szeretteidet, de még akár te is bele halhatsz? Bele gondoltál, hogy bár az érettségi eddig egy alap volt, most rohadtul eltörpül a fontossága a jelen helyzetben? Mire mész az érettségivel, ha nem lesz munkád? Addig jó, amíg a szüleidnek megvan a munkája. Már most százezerek veszítették el a munkájukat. Számodra mi a fontosabb, hogy meg legyen az érettségid, vagy hogy más családok ne haljanak éhen? Kíváncsi lennék, hogy te mégis hogyan cselekednél, mit tartnál fontosnak, az érettségit, vagy mások életét... A kormány sem tudja mit lépjen, mit tegyen, mit mondjon, próbálnak mindenre gondolni, de ez nehéz. Nehéz egy eddig felépített rendszert teljesen újra gondolni. Legalább próbáld meg higgadtan és reálisan kezelni a jelenlegi helyzetet.
2020. ápr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem az érettségi meg lesz tartva májusban csak nem a szokott módon. Ezért javaslom, hogy készülj úgy mint ha május 4-én a magyarral kezdenél. Jelenleg semmiféle kormányrendelet nincs arról, hogy halasztanák/törölnék az érettségiket.

Tegyük fel, hogy elhalasztják az érettségit 1 hónappal! Ez számodra nagy változást jelentene? Gondolom a járványügyi helyzet alapján fognak dönteni kb 2 héttel az érettségi előtt (mert annyi a lapangási idő).

2020. ápr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
33%

Muszájnak nem muszáj. Csak épp minden téren elég bizonytalan a helyzet, és több ponton is emberek élete a tét. Prioritást pedig nyilván ezek élveznek, nem az érettségi.

De nem is értem, hogy ez miért probléma bárkinek is. Készülj az érettségire és kész, gyakorlatilag a te helyzetedben ezzel le van tudva a probléma!

2020. ápr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem néztem fel az oldalra egy ideje... de látom még mindig ezen pörögtök. :D

MÉG MINDIG nem segít se a stressz, se a huszonnyolcezredik ugyanolyan kérdés kiírása.

2020. ápr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

"de látom még mindig ezen pörögtök. :


Teljesen igazad van és tudod erre a "pörgésre" lenne egy marha egyszerű megoldás! Kéne egy kormányzati közlés egy pontos egzakt döntéssel és abban a pillanatban vége lenne a pörgésnek. De abban a szent pillanatban.


Mit szólsz hozzá:? Sose gondoltad volna mi?

2020. ápr. 15. 16:49
 28/44 anonim ***** válasza:
Ilyen felfogóképességgel inkább ne menj neki az érettséginek. Világos?
2020. ápr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
78%

"Teljesen igazad van és tudod erre a "pörgésre" lenne egy marha egyszerű megoldás!"

Alternatív, még egyszerűbb megoldás: Tanulj az érettségire! Probléma letudva.

Ez nem jutott eszedbe?

2020. ápr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

"Probléma letudva.


Ez nem jutott eszedbe?“


Nem, ez eszembe se jutott.

Én már nem tanulok, minek tanulnék. Az 5 tárgyból kettőt (választott + nyelv )már tavaly 11-es koromban letettem előre hozottként.

A többire meg rég felkészültem tőlem akár holnap reggel lehet is a vizsga. A

magyar egy vicc úgy ahogy van, a töri elmegy (mese habbal), egyedül a matek ami ér is valamit. Ott meg nem viszem a pontot, így ha kettes megvan, a többit leszarom és az meglesz (100ból 20% már kettes egy röhej!)

A magyarra semmit se tanulok eleve, a próbaérettségi ötös lett nulla tanulással.

Kb ennyi lenne.


Aki ilyenkor még érdemben az érettségire tanul az egy hülye. Mi a szart csinált 4 évig?

2020. ápr. 15. 18:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!