Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez ennyire szörnyű?

Ez ennyire szörnyű?

Figyelt kérdés

Én is voltam diák


Őszinte leszek én tavaly érettségiztem és

az utolsó egy hónapban mi már Sz,art se csináltunk békén hagytak a tanárok is talán aki még akart gyakorolni szóbelire az a tanárral félre vonult és segítettek.


Sztem ami itt a médiában folyik és a Facebook az csak megint egy rémkeltés


1. Nem az utolsó egy hónapban kéne megváltani a világot és most neki állni felkészülni tanulni, nem most kell idegeskedni


2. Volt rá 3.év és 7 hónap,mégis eddig mit csináltatok?


3. Elhiszem,hogy rossz a helyzet,de miért kell a kifogásokat látni mindenhol


4. Engem is ijesztgettek az érettségivel, féltem is tőle, bementünk megírtuk és egymás képébe röhögünk,hogy mi volt ez

Ezért kellett terrorban tartani a diákokat ezért kellett megfélemlíteni


5. Nálunk az iskolába is volt egy hónap február fele,amikor nem tudtunk bemenni,nem járvány miatt hanem más miatt,de megcsináltuk


Én csak annyit mondok,nem kell félni

Hajrá és sok sikert mindenkinek



2020. ápr. 17. 04:08
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
79%

Én megértem, hogy miért paráznak, de túlzásnak tartom és kifogásnak. Rengetegen hozták fel az év végi jegy megadását (nagyon sok szempontból hülyeség), és igen is sokaknak azzal volt baja, hogy nem tudnak felkészülni “ilyen” körülmények között. Hát nem tudom, amikor én érettségiztem kifejezetten örültem volna ha nem kell bejárni és ezáltal többet tudok tanulni a tárgyakra. Nyilván jobb lenne tanárral de minden amit meg kell tanulni benne van a könyvekbe vagy fent van az interneten. És senki nem kötelez senkit, érettségizni most májusban NEM KÖTELEZŐ. Októberben is díjmentesen megcsinálhatja aki nem akar kockáztatni vagy veszélyeztetett a járvány miatt. És most mondhatjátok, hogy úgy nem lehet dolgozni, mert mindenhova kell érettségi, de októberig nem hiszem, hogy itt bárki is munkát fog találni.

Aki meg matekból pl. szóbelivel akar javítani, az inkább ne kapjon érettségit, 25 pontot össze lehet kaparni.

Másból meg kb. csak szövegértés, fogalmazás meg forráselemzés van. Tehát felkészülni igenis lehetett.

Aki akar szóbelizni meg nyugodt körülmények között érettségizni az megteszi októberben. Szerintem teljesen korrekt.

Egyébként én is érettségizek idén (szintemelő) és engem is irritált már, hogy nem tudták eldönteni mi hogy lesz. De azért nem olyan durva mint ahogy néhány helyen írták, hogy “kétségbe vannak esve” meg ilyenek.

2020. ápr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%

"Hát nem tudom, amikor én érettségiztem kifejezetten örültem volna ha nem kell bejárni "


DE biztos nem úgy, hogy állandóan otthon van 3 tesód, 2 (munkahely miatt) ideges szülő+ esetleg 1-2 unatkozó nagymama :)

2020. ápr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
67%

Hidd el kérdező!

Nálam jobban senki nem szarja le az érettségit. Úgyis OKJ-ra megyek, nem fogom 3 év 7 hónapon keresztül tömni a fejem baromságokkal.

2020. ápr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a bajom, hogy nem lesz szóbeli, tehát nincs mivel javítani az írásbeli eredményt. Ezért az írásbelit a vártnál jobban kell teljesíteni ahhoz, hogy az eredmény elég legyen a továbbtanulásra, mivel a minimum ponthatár az egyetemeken semmit nem változik az érettségihez képest. Ezzel nem is lenne túl sok gond, ha még két hetet adnának gyakorolni, hogy minél jobb teljesítményt mutathassunk.


Nem magamat féltem a továbbtanulás miatt, inkább azokat értem meg, akik 300 pont alatti eredményre számötanak, nekik ez nagy szívás. Ki örülne egy 279 pontos eredménynek? Szóbelivel több lenne a legtöbb diáknak, de az eredeti dátum betartása nem engedi a jobb felkészülést az írásbelire. 2 hét pedig igenis sokat számít egy töri emeltnél vagy biosznál is, mert a tananyag újbóli ismétlésével több tudásra tehetünk szert, ha akarjuk.

A másik bajom nem releváns, de igazságtalannak tartom a csonka vizsgát másokkal szemben. Tavaly is voltak, jövőre is lesznek szóbelik, nekünk meg nem kell. Azért be kell látni, hogy szóbelire felkészülni igen nehéz feladat, mi pedig megtehetjük, hogy enélkül is ugyanazt a lehetőséget kapjuk, mint társaink.

2020. ápr. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
87%

A ponthatárokat nem előre számítják ki, mert az nem működne. A ponthatár mindig az utolsó bejutó személynek a pontját jelenti. Ez most elképzelhetően csökkenni fog, ami igaz hogy ritka esemény, de volt már rá példa. Mellesleg ezen a világon mikor volt olyan hogy "igazság"?

A történelem során sosem létezett olyan hogy igazság.

2020. ápr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Én tavaly érettségiztem, de hogy lehet, hogy páran az utolsó pár hónapban nem jártak be? Nekünk kötelező volt.
2020. ápr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:

Az érettségizőknek nem azzal van bajuk, hogy vizsgázni kell. Hanem azzal, hogy ilyen helyzetben. Kitérek az érveidre, így végzős diákként.


1) Március 13. volt az utolsó normális tanrendben lezajló tanítási nap. Azóta "digitális" oktatás van. Ez nálunk, egy viszonylag jó helyzetben lévő szakgimiben.(Informatika, ergó azt gondolnád, hogy van emberkapacitás arra , hogy beavassák az infótanárok a többi tanárt ennek a menetébe.) Közel sem tanultunk annyit amennyit az elmúlt években - azonban a tananyag feldolgozása ugyanúgy ott van előttünk. Feladatok vannak napról napra, online órák nincsenek, tananyag pedig elenyésző - a legtöbb "old meg magadnak" kaliber.

És akkor arra még nem tértem ki, hogy van aki eddig rendszeresen magántanárhoz járt konzultálni az emelt érettségire való készülés miatt.


2) Az elmúlt 3 év 7 hónapban nagyrészt készültünk, azonban az elmúlt 1 hónap konkrétan CSAK az átállásról szólt, és arról hogy próbálunk beleszokni a digitális munkarendbe.


3) Lehet, hogy valaki kifogásokat keres, de nekem speciel hatalmas stresszfaktor az, hogy asztmásként kell beülnöm vizsgázni (és igen, nem kötelező, azonban kétlem hogy szeptemberre ez lecseng, illetve nem szeretnék a felvételivel se csúszni.), közben hazaviszem a családomhoz a fertőzést vagy a tanáraimhoz, ha éppen elkapom a vizsgába menet vagy a vizsgán.


4) Hogyan nevessünk egymás arcába, amikor mindenhonnan azt halljuk hogy távolságtartás van? ;) A középérettségin átmenni / normális eredményt hozni valóban könnyű, de ugye tudod hogy a felvételi eljárásba már kell egy emelt is, amin nem feltétlen egyszerű kimagaslóan jó eredményt elérni. Sokunknak nem az a lényeg, hogy 25%-al átmenjünk - hanem hogy meglegyenek a pontok.


5)Kit érdekel? Nálunk is volt ilyen helyzet tavaly - áthelyeztek egy másik iskolába mindenkit délutánra. Itt nem egy iskoláról beszélünk ami érintett, hanem AZ ÖSSZESRŐL. Arról nem beszélve, hogy szóbelin általában javít az ember, erre pedig nem lesz lehetőség idén. (És itt nem a 12-25% közötti írásbelikre gondolok.) Lehet, hogy valahol nagyon patentul megy a digitális tanrend - valahol viszont lehet hogy annyi sincs mint nálunk.

2020. ápr. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem cseng le májusra, de egyes hírek szerint és orvosok véleménye szerint júniusra jön a második hullám. Akkor meg az lenne a baj. Most hallottam, hogy mit tervez a PDSZ, hogy a tanárok vegyenek ki szabit. Jól van, vegyenek, de akkor ne érettségizzen senki se, majd menjetek ősszel, vagy amikor akartok. Ezt akarjátok? Én is tavaly érettségiztem, mint a kérdező, nem az utolsó hónapokban tanultam, vagyis de, de csak az emeltre, a többi az utolsó hónapokban nem érdekelt, mert előtte azokra is készültem.

Ha minden reggel lefertőtlenítik a termeket akkor benn nem kell a maszk, kesztyű viselése (mert a már tömegközlekedésen is viselt kesztyű is hagy nyomot a tiszta felületen). És sehol nem írták, hogy kötelező, max az iskola hozhatna ilyen rendeletet, de akkor a diákokkal cseszik ki.

Szóbelire rátérve: a középszóbelin nekem sokat javított nekem, hibátlan is lett a töri, az emelt bioszomon rontottam, ennél örültem volna, ha nem lett volna szóbeli, középnél meg nem.



Igazából lehet itt pro és kontra érveket felhozni, a lényeg az: a kormány mindig rossz döntést hoz valaki számára, és hőbölgés van. Igen, összeszedetlen a rendszer, viszonylag sokáig vártak ezzel is, de nem április 30-án jelentették be, hogy mi lesz, addig meg ugyanúgy lehetett tanulni. Igen, egyetemista vagyok és kolis, minket hazaküldtek csütörtökön és vasárnap írták ki a honlapra, hogy a kolisoknak van 3 napja, hogy abszolút kiköltözzenek. Tehát nekem se volt jó, úgy, mint másnak se. Plusz nekem március 13-án lett volna még gyakorlatom, előző este írtam a dékánnak mások nevében is, hogy a gyakszival mi lesz, mert nem csak 1 nap lenne, és minden nap leutazni úgy, hogy nincs szállás, meg vinni kell egy csomó mindent kicsit nehézkes lenne, erre az a válasz jött, hogy erről nincs döntés, menni kell. Hajnalban keltem, hogy időben elérjem a buszt, előző este (miközben már aludtam) jött az email, hogy határozatlan időre fel van függesztve mindenki gyakorlata, nem kell menni. A velem egy napon gyakszizó szaktársaimnak gyors írtam, hogy nem kell menni.


Ha valakinek nem tetszik, hogy 4-én lesz az érettségi, akkor nem megy be, otthon marad aztán megy ősszel.

2020. ápr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
#18 Ennyi!
2020. ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem se szornyu bar en extrem reg erettsegiztem, de mar akkor is 4. masodik feleveben csak erettsegi teteleket dolgoztunk ki. Aki elotte tanult az gyakorlatilag csak ismnetelt...uj dolgot nem magyarazott senki.


Esmaszkban es kesztyuben lehet irni es letezni. Gondoljtok kozben a sebeszekre...es ok nem irnak, hanem vagdosnak es varrnak es eleteket mentenek. Megse sirnak minek felvenni.


Masreszt rengeteg ember dolgozik a parom is naoonta bejar solgozni. Igertek nekik homeofficet, de megse engedtek oket. Veszelyeztetett kategorias o is, itthon a gyerek is. De ha nem megy akkor kirugjak. Es orulhetunk, hogy csak par emberrel talalkozik nap mint nap. De van akik boltba jarnak dolgozni...Szoval mikozben nehany millioan tovabbra se otthonrol dolgoznak es maszk nelkul utaznak vagy mennek boltba. Most 83.000 diak akik jo esetben nem magas vernyomasos es rakos 80 ev folottiek hirtelen felnek bemenni...es felnek hazaviszik a virust. Azert 83.000bol tegye mar fol a kezet aki marcius 13-a ota nem ment be egyetlen boltba se vedofelszereles nelkul, nem jar el egyik szuloje sedolgozni, nem talalkozott sutyiban egyetlen haverjaval se vagy barinojevel, aki nem setalt egyszer se ugy az utcan, hogy valki fel meterre nement volna ellegalabb egyszer mellette.


Enszerintem azoknak nem tetszik most a dontes, akik 1. butacskak, de ezt be nem ismernek (es a tavoktatas miatt hatranyt szenvednek, hogy tnrok nem magyaraznak nekik szajbaragosan vagy sehogy)2. Eleve abban remenykedtek ugyse lesz erettsegi a jrvany miatt es majd jofele jegyet megajanlank nekik a joszivu tanaraik 3. Lustak voltak a dontesrevarva tanulni 4. Paraznak de kozben nem gondoltak vegig hany masik helyen is elkaphtjak virust es leragadnak ennel az egynel.


Ha en veszelyeztetett kategoeia lennek. Megbeszelnem a szuleimmel igy nem vlllom vagy irnek a sulimnak tegyenek kulon terembe egymagam. Ha nem veszelyeztetett, akkor elmennek. Hazaerve ruha eleget en hipoban megfurdom. Kulon szobaban alszom anyuekt nem puszilgatom stb.

2020. ápr. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!