Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez ennyire szörnyű?

Ez ennyire szörnyű?

Figyelt kérdés

Én is voltam diák


Őszinte leszek én tavaly érettségiztem és

az utolsó egy hónapban mi már Sz,art se csináltunk békén hagytak a tanárok is talán aki még akart gyakorolni szóbelire az a tanárral félre vonult és segítettek.


Sztem ami itt a médiában folyik és a Facebook az csak megint egy rémkeltés


1. Nem az utolsó egy hónapban kéne megváltani a világot és most neki állni felkészülni tanulni, nem most kell idegeskedni


2. Volt rá 3.év és 7 hónap,mégis eddig mit csináltatok?


3. Elhiszem,hogy rossz a helyzet,de miért kell a kifogásokat látni mindenhol


4. Engem is ijesztgettek az érettségivel, féltem is tőle, bementünk megírtuk és egymás képébe röhögünk,hogy mi volt ez

Ezért kellett terrorban tartani a diákokat ezért kellett megfélemlíteni


5. Nálunk az iskolába is volt egy hónap február fele,amikor nem tudtunk bemenni,nem járvány miatt hanem más miatt,de megcsináltuk


Én csak annyit mondok,nem kell félni

Hajrá és sok sikert mindenkinek



2020. ápr. 17. 04:08
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
45%

Utolsónak:

Valóban így van, legalábbis részben. Elkezdted felsorolni a lehetséges opciókat arra, hogy miért nem akarnak érettségizni a diákok, viszont nem fejezted be. Igenis kihagytad azt, hogy vannak olyan helyzetben lévők, akiknek a távoktatás nem nyújt kielégítő lehetőséget az érettségire való felkészülésre. Nagyon sok háztartásban nincsenek ehhez megfelelő eszközök, így csak magára támaszkodhat a felkészülésben, aki emiatt hiányt szenved. Igen, itt is lehet azt mondani, hogy bőven elég így is felkészülni, valóban, viszont nem mindenkinek ilyen egyszerű. Tényleg vannak butácskák, ám szorgalmasan tanuló diákok. Szeretnének teljesíteni, viszont segítség híján nem tudnak megfelelni. Ők azok, akik nem géniuszok, nincs meg ehhez a képességük, viszont segítséggel többre is képesek, mint gondolnánk, de ettől megfosztva kell tanulniuk jelenleg. Szerintem érthető, ha ez a réteg ellenzi az érettségi megtartását a jelen időpontban. Ugye csak online tudnak segítséget kérni, de valakinek ez sem elég. De főleg az a baj,hogy néhányuknak nincs megfelelő eszközük hozzá, és sajnos ez a többség.

De létezik olyan opció is, hogy a diák tanára(i) nem alkalmasak a távoktatásra. A legtöbb tanár elengedi az érettségiző kezét vagy fordítva. Telehalmozza olyan feladatokkal, ami hátráltatja a tanulásban, mert annyi időt felemészt egy nap, hogy nem tud rendesen felkészülni, s ez még rosszabb, ha segítségre volna szüksége. Segítség nélkül sokkal több időbe kerül a tananyagot elsajátítani, s ezt a halomnyi kutatómunka hátráltatja is. Itt is megértem azokat, akik ellenzik a döntést a megmérettetéssel kapcsolatban.

Személyes példámmal élve, van még egy opció. Ugye minden diák otthon van összezárva a családjával. A kijárási korlátozás feszültséget is teremt eközben, főleg, ha valakinek dolgoznia kell, esetleg veszélyeztetett állapotú vagy korú. Ez a feszültség konfliktusokat generál, vagy a "lakótársak" egymást kezdik hergelni /egymás agyára mennek. Nyilván nem mindenkinek van ilyen családja, és itt is lehetne mondani, hogy a gyerek eddig is a szüleivel volt. De ezt alapból bonyolítja a feszültség, ráadásul vannak olyan gyerekek, akik eddig kollégisták voltak. És nagyon sokan azért, hogy tudjanak tanulni, mert otthon lehetetlen. Most ez a környezet is megváltozott, nincsenek megfelelő körülmények a tanuláshoz. Ez ellen is lehetne érvelni, ha mindenki egyenlő eséllyel jönne a napvilágra, dehát ez nyilván lehetetlen. Nem mindenki tud átmenni rokonokhoz a járvány alatt sem, de akiknek erre lenne szükségük, azok már úgyis megtették, a maradék pedig ugyebár kollégista lenne. Na ők azok,akik nem tudnak hova "bújni", ha kell.

Összegezve, ahogy a kerdező is gondolja, tényleg vannak olyanok, akik jogtalanul állítják, hogy nem akarnak érettségizni. Rengetegen vannak így. De a másik oldaltis ismerni kell ahhoz, hogy megfelelően mérlegeljük álláspontunkat. Alapból is, ha már egy kisebb réteg hátrányokat szenved a döntés kapcsán, akkor milyen jogon így tartják meg az érettségit? Ebből leszűrhető, hogy amikor eldöntötték az ehhez kapcsolódó kérdések sorsát, akkor nem vették figyelembe a jogegyenlőséget. Ez nem lesz tiszta érettségi, és a későbbiekben is mand sok sérelemmel jár. Azt javaslom, mindenki tegye meg a tőle telhetőt, ne rontson a helyzeten a siránkozással, mert jelenleg csak ez hasznos, különben nincsen semmilyen siker. A döntést nevezzük megmásíthatatlannak viszont szabálytalannak is. Nem sokat tehetünk az ügy érdekében, viszont ártunk magunknak, ha emiatt lázadozni kezdünk.


Ui.: Annyira egyszerűen álltok ehhez a kérdéshez,pedig nagyon is bonyolult. Ez a probléma nem egyenlően érint minket, ezért nem is választhatjuk ugyanazt az utat. Nem mindenki géniusz például, nem mindenki számára működik a távoktatás, nem mindenki teheti meg, hogy egészségügyi okokból nem megy be érettségizni, nem mindenki mondhat le erről, és nem mindenkinek egészséges a családja. Nem egyenlőek az esélyeink, mégis úgy kezelitek, mintha az lenne.

2020. ápr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
21 Teljesen igazad van, abban amit írsz. De ez igaz nagyjából normál időkre is. És azért se akkor sem most nem lehet elvárni az államtól, hogy párhuzamosan 5-6 forgatókönyvvel menjen az érettségi. Kegyetlennek hangzik, de most ezt dobta a gép. Jövőre újra lehet játszani.
2020. ápr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Ezért is írtam, hogy bele kell törődni, mindenki tegye meg a tőle telhetőt, ne siránkozzon. Arra próbáltam rávilágítani, hogy nem olyan egyszerű a helyzet, mint ahogy gondolják, nem lehet általánosítani. Annak adtam választ, aki nem érti, hogy ez mennyire szörnyű. Nyilván nem mindenkinek, nem is érint többeteket, de mégis elég fontos ahhoz, hogy foglalkozni kelljen vele, mert nem egy elhanyagolható probléma.
2020. ápr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!