Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Normális-e ha a általános...

Normális-e ha a általános iskolában így jár el a tesi tanár?

Figyelt kérdés

Szóval általánosban volt egy olyan ""rendes"" tesi tanárom (amúgy férfi, ha ez számít), aki mindig vezette egy füzetben azt, hogy a lányok közül kinek-mikor jött meg. És ugye hetedik-nyolcadik magaslatában nyilván szinte senkinek sem volt teljesen jól beállva, és ha valaki felmentést kért úszásról akkor mindig kiakadt, ha az nem jött ki úgy lépésre, mint ahogy ő kiszámolta. Konkrétan képes volt az adott illetővel az egész osztály előtt igazán megalázóan veszekedni, csak azért mert szerencsétlen illető menstruált. Néha konkrétan azzal jött, hogy a női olimpiai úszók is úsznak, ha megvan a havi, de nem tudom, hogy ennek mi köze van ahhoz, hogy pár általános iskolásnak úszás van tesi óra keretein belül.

Ja és nekem nyolcadik félévben csak azért akarta lehúzni a kitűnő átlagom, mert nem úsztam mindig, és szerinte csak ürügy volt a menstruáció, holott csak szégyenlem magam, vagy lusta vagyok és nem szeretem az úszást. Egyébként ezt a "csak szégyenled magad fürdőruhában" és a "csak nem szeretsz úszni" dumát mindenkinek bedobta. És egyébként lehetett volna alapja nálam anno, hisz kicsit kövér lány voltam akkoriban, és nem is szerettem magam túlzottan, mások is tettek rossz megjegyezéseket az osztályból (érdekes, a gúnyolódás ellen nem lépett fel soha). Viszont én akkoriban jártam úszás szakkörre, amit ő tartott, és ott azért nem csak a mi osztályunk volt. Szóval nem tudom, ha a heti kettő külön órán szeretem és nem vagyok szégyenlős, akkor miért pont a két hetente lévő dupla tesi miatt lett volna gondom.

Ja és slussz poén, azoknak a fiúknak akik egész évben 1-2-szer öltöztek át úszásra azoknak nem pampogott ennyire, mint a mensiző lányoknak.

Komolyan normális ez? Jogos hogy vezeti, hogy kinek mikor van meg és ez alapján számon is kéri az illetőt?


2020. ápr. 26. 11:55
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Hát de úszás ne legyen már kötelező menstruációval.... Most nem a sima tesiről beszélek, hanem amikor úszás van. Vagy ha pattogunk a mensiző lányoknak akkor pattogjunk a soha nem úszó fiúknak is, akiknek semmi indoka nincs. :)
2020. aug. 19. 18:13
 22/22 anonim ***** válasza:
83%

Jaa az más

Az más

2020. aug. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!