Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Normális-e ha a általános...

Normális-e ha a általános iskolában így jár el a tesi tanár?

Figyelt kérdés

Szóval általánosban volt egy olyan ""rendes"" tesi tanárom (amúgy férfi, ha ez számít), aki mindig vezette egy füzetben azt, hogy a lányok közül kinek-mikor jött meg. És ugye hetedik-nyolcadik magaslatában nyilván szinte senkinek sem volt teljesen jól beállva, és ha valaki felmentést kért úszásról akkor mindig kiakadt, ha az nem jött ki úgy lépésre, mint ahogy ő kiszámolta. Konkrétan képes volt az adott illetővel az egész osztály előtt igazán megalázóan veszekedni, csak azért mert szerencsétlen illető menstruált. Néha konkrétan azzal jött, hogy a női olimpiai úszók is úsznak, ha megvan a havi, de nem tudom, hogy ennek mi köze van ahhoz, hogy pár általános iskolásnak úszás van tesi óra keretein belül.

Ja és nekem nyolcadik félévben csak azért akarta lehúzni a kitűnő átlagom, mert nem úsztam mindig, és szerinte csak ürügy volt a menstruáció, holott csak szégyenlem magam, vagy lusta vagyok és nem szeretem az úszást. Egyébként ezt a "csak szégyenled magad fürdőruhában" és a "csak nem szeretsz úszni" dumát mindenkinek bedobta. És egyébként lehetett volna alapja nálam anno, hisz kicsit kövér lány voltam akkoriban, és nem is szerettem magam túlzottan, mások is tettek rossz megjegyezéseket az osztályból (érdekes, a gúnyolódás ellen nem lépett fel soha). Viszont én akkoriban jártam úszás szakkörre, amit ő tartott, és ott azért nem csak a mi osztályunk volt. Szóval nem tudom, ha a heti kettő külön órán szeretem és nem vagyok szégyenlős, akkor miért pont a két hetente lévő dupla tesi miatt lett volna gondom.

Ja és slussz poén, azoknak a fiúknak akik egész évben 1-2-szer öltöztek át úszásra azoknak nem pampogott ennyire, mint a mensiző lányoknak.

Komolyan normális ez? Jogos hogy vezeti, hogy kinek mikor van meg és ez alapján számon is kéri az illetőt?


2020. ápr. 26. 11:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%
Nekem már ott beteg a sztori, hogy feljegyzi, ki mikor...
2020. ápr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Abból a szempontból érthető, hogy ha semmilyen módon nincs ellenőrizve a dolog, akkor tényleg minden lány mondhatná két hetente, hogy bocsi, most jött meg, ő meg nem tudná az ellenkezőjét bizonyítani, nyilván ezt akarta megelőzni. Viszont egy felnőtt férfinak már lehetne annyi esze, hogy tudja, hogy pláne ebben a korban nem mindig napra pontosan jön meg és ne tartson már számon ilyen személyes adatokat a diákjairól... Nem az élete múlik azon, hogy egy-két lány ellógja-e a tesiórát, az már csak szemet szúrna neki is, ha állandóan hiányozna valaki az órájáról menstruációra hivatkozva.

Nekünk anno évente 3(!!) alkalommal adhatott felmentést a szülő, ha menstruáltunk (ha egy héten volt 3 tesióra, akkor el is ment az összes felmentés és utána az év többi hónapjában futhatott mindenki, függetlenül attól, hogy mennyire görcsöl a hasa vagy mennyire csorog le a lábán a vér. Nálunk is az volt a magyarázat, hogy "bezzeg a női sportolók is edzenek/versenyeznek, ha megvan nekik". Ja, csak mondjuk ők felnőtt nők több év tapasztalattal, 12-13 éves kislányok általában még nem szívesen használnak tampont, nem biztos, hogy van már annyi tapasztalatuk, hogy tudják, milyen ruhában tudnak kényelmesen sportolni, nincs rendezett ciklusuk, van, hogy váratlanul jön meg vagy hirtelen több/kevesebb vér jön, mint máskor, stb..

2020. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rossz lehetett több evig ilyen tanárral lenni tesin.Nalunk a női!! tesi tanár volt ilyen csak ő nem írta fel.Hiába mondtuk a barátnőmmel hogy megvan akkor is azt mondta hogy tesiznünk kell nincsen kifogás.Futtatott,ugráltatott ugyan úgy.És a férfi tanár meg bezzeg simán kérhettél felmentést de a nőinél nem.És még vécére se engedett ki hiaba könyörögtél így nem 1 lány járt úgy hogy átázott mert 10 perc nem volt elég arra hogy betétet vagy tampont cseréljen és még át is öltözzön.Sajnos el tudom hinni hogy van ilyen tanár.Ő neki el kellett volna magyarázni hogy azért az 5-6-7. osztályosoknak még nem biztos hogy be van állva,nem használnak tampont legalábbis a többség,nem tapasztaltak annyira.
2020. ápr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
29%

Sokan szidják a tesitanárt, de a tesitanárok is lehetetlen helyzetben vannak. A legtöbb iskolában nincs és nem is volt hiperszuperfejlett tornaterem; sőt, manapság több osztály osztja meg a tornatermet egyidőben.


Azon kívül nincs meg a lehetőségük, hogy ne osztályonként, hanem sportáganként tanítsanak - mint az egyetemen pl.


Úgyhogy arra van lehetőség, hogy a gyerekek ugyanazt sportolják, még ha utálják is és nem arra, hogy lenne az iskolának egy tollas csapata, egy kosárlabda csapata, stb és mindenki azt sportolná, amit szeretné és lenne heti 2 edzése.


Arról nem is beszélve, hogy lehetetlen ilyenkor rendet tartania, mert vannak az adrenalintúltengéses izgágák, akiknek tragédia, ha vesztenek a játékban és rátámadnak a leggyengébb játékosra, akinek már az rémálom, hogy ott kell lennie és a tanár vagy a gyengét védi az izgága kárára vagy a gyengét moziválja a gyenge kárára.


Emellett nem tud mások képessége szerint osztályozni, mert, ha ezt tenné, akkor rohannák le a szülők, hogy mit képzel. Ki kell találnia feladatokat vagy előírják neki, mit csináltasson a gyerekekkel, fel kell zavarnia a gerendára a tériszonyost, le kell vonnia egy pontot talajgyakorlatnál, mert a gyerek nem tud cigánykerekezni, egyes kell adni, mert a gyerek nem tud helyből távol ugrani.


A tanárnak pedig meg kell valahogy próbálnia motiválni a gyerekeket, de így nehéz dolga van.


A menzesszel tényleg az a gond, és lányként írom, hogy a legtöbb lánynak nincs szüksége a felmentésre. Én a fenti szempontok miatt amint megjött, már irattam is a felmentést anyukámmal, ha csapatjátékot játszottunk (mindig tudtuk előre, hogy melyik nap mi lesz), pedig jól viseltem a menzeszt és nem is áztam át.


A tanár próbál valami megoldást találni, hogy ne legyen mindenki hozzám hasonló, de persze az túlzás, hogy ezért az egész osztály előtt üvöltözik.


...


Azért érthető egy kicsit, hogy egy tesitanár általában miért van besavanyodva. Alapjáraton egy osztályban kissebb azoknak a létszáma, akik foglalkozni is akarnak majd a tesivel, egyáltalán sportolnak valamit, a gyerekek többsége csak muszájból jár be és ott ül és azt látja, hogy mindenki telibexarja az egészet, az igazgató meg mossa a fejét, hogy miért nem lelkesek a diákok.

2020. ápr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
96%
Tényleg egy seggarc ez a pali. A dolog ott kezdődik, hogy az, hogy kinek mikor jön meg, az magánügy. Simán lehetne mögötte betegség vagy bármi...
2020. ápr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Balatoni srác^ ***** válasza:
100%
Nem.
2020. ápr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális. Nekem 18 évesen se volt beállva rendesen. Volt mikor 25 napra jött, máskor 34-re... 4.-esen meg 21 napra jött szinte mindig.


De hogy mit csináltam volna azt nem tudom. 11.-12.-ben egy szó nélkül kibballagtam volna a WC-re, majd vissza a véres betéttel a kezembe, és a tanár kezébe nyomtam volna, akárhányszor leállt volna kötekedni. (Már ha nem év végén kötözködik a jegy miatt) De 7.-8.-os nem hinném, hogy mertem volna ilyet. :/

2020. ápr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Így utólag már nem igazán lehet tenni, meg nincs is értelme, akkor kellett volna erősen az asztalra csapni hogy márpedig ez van, és nem csak neked hanem mindenkinek.

Az hogy ő magának mit vezet és mit nem az az ő dolga. De a reakciót az adott dologról nem így kellett volna intéznie mindenki előtt megalázó módon hanem lehetett volna ennél jóval finomabban is. Én erről ezt gondolom.


Nekem is volt olyan tesitanárom aki úszás alól havi 1 alkalommal maximum kettővel adott felmentést lányoknak ha megjött pl, fiúknak is elnézett 1-1 órát ha pl rosszul létre panaszkodtak. Persze túlzásba nem szabadott vinni, aki sokszor próbálta elsumákolni így az úszást azt nem üvöltötte le csak írt egy megjegyzést magának hogy ez és ez van, és ha nem tudta az úszást értékelni akkor vagy egyest írt be ami nálunk tesi óra jegynek számított és ez rontotta az átlagát jelentősen. A másik verzió meg az volt hogy az illetőnek 2 anyagrészből ami nem úszás kellett jegyre úgymond vizsgáznia ami úgy nézett ki hogy egyet választhatott hogy miből akar, egyet meg húznia kellett és a két anyagrészbőúl amiből kapott értékelést annak az átlagából kapott egy jegyet amit úszásra írt be a tanár hogy mégse karó legyen hanem valamivel jobb. Aki esetleg havi szinten kibújt ez alól 1 alkalommal vagy akkor sem hanem csak 2-3 hónapot sumákolt azzal nem foglalkozott de neki is adott külön feladatot tehát nem az volt hogy ott ücsörögjünk.

2020. máj. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
100%
Szerintem ennek a csávónak valamikor még régebben berögzült pár lány, akik ezt csinálták, és azóta minden csajt így skatulyázott be fejben. Szal régen nekem is volt ilyesmi irodalomtanárom, aki alaptalanul vádolta meg a tanulókat azzal, hogy lenézzük, meg úgyis mindig mindenki csal a dogáin, meg ilyenek. Egy kicsit szomorú volt, mert az osztályközösségünk pont ilyen 'kiállok a másikért, és nem viselem el az igazságtalanságot' volt akkoriban, szóval elég csúnyán összevesztek azon is, h pl megvádolt egy lányt, h mesztelen emberekhez photoshopolta be a fejét, meg végül kirúgták, de szerintem az osztály nagy része inkáb sajnálta, hogy ilyen rossznak látta a világot, meg kicsit depressziós volt a pacák. Szóval ez azért attól függ, hogy mennyire erőszakos személyiség, mert pl ha az én tanárom emellett még rosszindulatú is lett volna a diákokkal szemben, sokkal durvábban jövünk ki az egészből, és nem tudtunk volna ilyen érzésekkel elvállni. A legjobb megoldás am ilyenkor szerintem, h megmutatjuk ennek az embernek, hogy a világot nem lehet beskatulyázni, és nem mindenki ugyanolyan. Am az egy másik kérdés, hogy ezt hogy teszed.
2020. aug. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
27%

Amúgy amikor megvan pont hogy mozogni kell és elmúlnak a görcsök

Nálunk női tesi tanár volt és nem is letezett olyan hogy ezért valakit felmentsenek

Bármikor kimehetett mosdóba és adott gyógyszert ha kellett de ilyenert hol jár felmentés?

2020. aug. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!