Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem akarnak eljönni?

Miért nem akarnak eljönni?

Figyelt kérdés

Az érettségi vizsgák megszervezésre kerülnek ami örvendetes, jobb túl lenni rajta. De a ballagások elmaradnak. Szomorú, hiszen a ballagás fontos esemény egy diák számra. Ezután lép be a nagybetűs életbe. Ezen az eseményen megemlékezünk az elmúlt négy évről és kifejezzük tiszteletünket az iskola iránt ahová négy évig jártunk. Sajnálatos, hogy ez idén kimarad. Persze a jelen helyzetben ez a legjobb megoldás, a fő cél, hogy minél előbb kilábaljunk a koronavírusból és minél kevesebb fertőzött legyen.


De attól még szomorú, hogy a ballagás elmarad. Arra gondoltam, hogy nyáron szervezni fogok egy összejövetelt ahová az egész osztályomat meghívom. Persze csak akkor ha addigra már elmúlt a veszély. Az összejövetel nálunk lenne, ennénk, beszélgetnénk, elbúcsúznánk egymástól, emlékeznénk az elmúlt négy évre stb. Ezt a tervemet megosztottam az osztálytársaimmal, de a nagy részük nem szeretne eljönni, mert nincs kedvük már ezzel foglalkozni stb. Azért mégiscsak 4 éven keresztül egy osztályba jártunk, egy közösség voltunk, ezt azért illene megünnepelni, nem? Én és pár barátnőm megszervezzük szívesen ha addigra engedi a járvány de sokan nem akarnak jönni. Én csak örömet akartam nekik szerezni de ők ennyire nem értékelik ezt.


Miért nem akarnak eljönni? Nem érdekli őket az osztály ahová négy évig jártak?



2020. ápr. 30. 21:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%
Hagyjuk már ezt a zsarolós, bűntudatkeltő szöveget, kérdező. A ballagás az a formális esemény, amire illik elmenni, de ahogy itt is olvashattad, vannak, akik a hátuk közepére sem kívánják azt sem. Nem egyformák az emberek, sem az osztályközösségek. Ha te bulit szervezel, arra elmegy az, akinek van kedve meg ideje. Fölösleges ebből ekkora problémát csinálni.
2020. máj. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

Én 1989-ben ballagtam gimnáziumból. 4 évig voltunk együtt. Volt ballagás, de bankettra már sokan nem jöttek el. Ott voltam, mert volt az osztály 3 lány akikkel 4 éven át szoros barátságban voltunk. Több mint 30 év telt el. Azóta csak egyetlen 1 volt osztálytársammal találkoztam, vele is véletlenül. Ha jól emlékszem 23-an ballagtunk el. A facebokkon olyan 5-6 osztálytárs van fent mint ismerős (de ballagás óta velük sem találkoztam). A többiekről sem tudok semmit.

Az élet megy tovább. Az iskola az élet egy szakasza. Továbblépünk, már rég nem azok az emberek lesznek a fontosak. Bevallom a legtöbb osztálytársamnak nem csak az arcuk, de már a nevük sem ugrik be.

Ne gondold, hogy a ballagás egy olyan életesemény ami örökre megmarad benned. Mert nem. Elfogod felejteni őket. Talán azokat nem akikkel 4 év alatt szoros barátság is kialakult.

2020. máj. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%
Hát nézd... Egyszerűen azért, mert nem mindenkinek azt jelenti amit neked. Én sem mennék el. 11 éve ballagtunk, szoktak lenni osztálytalálkozók. Vannak akik mennek vannak akik nem. Én sem megyek. Pedig jó emlékekkel gondolok vissza, mégsem ér számomra annyit, már mások a fontosak. Szervezz ettől függetlenül ilyet, akik elmennek, azokkal érezzétek jól magatokat. Hidd el, úgyis ez számít.
2020. máj. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%
Jah! És 4 évig együtt voltunk... De nekem nem ők a barátaim, egyikünk sem tartozik a másik felé semmivel. Nagyon kislány vagy még, ha azt gondolod a kapcsolatok így működnek.... Egy ballagás? Hagyjuk már... Ezer meg egy fontosabb dologtól búcsúznak az emberek az életben tized ekkora felhajtással....
2020. máj. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
80%

Az iskola által szervezett ballagásra illik elmenni, de nem kötelező. Arra, hogy valaki az osztályból kitalál egy ünnepséget, nem illetlenség nem elmenni. Te nem az iskolaigazgató, az ofő vagy esetleg az iskola tanári karának a tagja vagy, hanem egy osztálytárs.


Szép, kedves gesztus, hogy felajánlottad, hogy megszervezed, de engedd el most már. Nem kötelességük igent mondani vagy egyáltalán szeretni egymást.


Azt is elárulom, hogy a legtöbb helyen, ami nem egy falu iskolája nem is terveznek ilyet, ahol meg terveznek vagy falukon is úgy megy majd szerintem, hogy egy csaj/fiú meg a haverjai összeülnek, a többieket meg se hívják vagy, ha meg is hívják, nem mennek el.


A másik meg, hogy kb nem is fogsz hallani felőlük. Az x gyerekből kb 2-3 ott marad Neked Facebook-on, a többiek eltűnnek idővel onnan és majd Zéged is jobban legoglalnak az emberek, akik éppen akkor körbevesznek.


Nézd meg, azért mi nálunk volt egy kissebb brancs, akik összejártak és velük jártam bulizni vagy csak mászkálni, de érettségi után ez abba is maradt, majd esedékes lesz a 10 éves osztálytalálkozó, de szerintem meg se lesz tartva.

2020. máj. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%
Lesznek majd olyan kollégáid akikkel 10-15 éve fogsz dolgozni velük minden nap. Mégsem lesznek örökbarátok. Munka után ki-ki megy a maga útjára. A 4 év szinte semmi.
2020. máj. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 valaki : ***** válasza:
85%
Mi 4 évig utáltuk egymást, kisebb klikkekből állt az egész osztály. A szerenádon próbáltunk úgy tenni, mintha, de értelmetlen volt. Utána viszont, amint megkaptuk az érettségit, 10-12-en elmentünk inni egy sört, akikkel úgy elvoltam. Na az jó volt, de ha még odahívják az osztály két prostiját meg még azt a pár idiótát, én se mentem volna el mert nem akartam volna nézegetni őket. Szóval ezzel azt akarom mondani, hogy szűk körben sokkal sokkal jobb volt :D
2020. máj. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
69%
Mert kialakulnak a társaságok. Az osztály egy közvetítő eszköz. Lehetőség barátságok, társaságok kialakítására. De egyszerűen egy 30 fős osztályban mindenki más, más az érdeklődési köre, más dolgokat tekint fontosabbnak, más hobbija van, igaz van átfedés ezek között, de egy jó közösséghez úgy gondolom több közös kapocs is kell. Nem tudok ugyanolyan szinten jóban lenni a már régóta legjobb barátommal és egy teljesen magába zárkózott, még a tanárnak sem merő válaszolni sráccal. És nem is említettem a másik törésvonalat, a férfi-női törésvonalat. Hiába mondhatni, hogy van férfi-női barátság, de azért mégis más egy női-férfi barátság, mint egy azonos neműek közti barátság. Sokan nem is képesek barátként tekinteni hosszabb távon egy eltérő nemű személyre. Én például nem nyitok olyan hú de nehezen, de a lányokkal, nőkkel való beszélgetés nekem nehezebben megy. Egyszerűen kialakulnak az osztály szintjénél kisebb társaságok, és ez ellen nem tudsz mit tenni, mert minden diáknak más és más az érdeklődési köre, a természete, a viselkedése, kedvessége, a nyitottsága, hobbijai, és ezt még sorolhatnám sokáig. Van olyan, akit szeretek az osztályból, van akinek még a hangja is irritáló. Hiába beszélgetek szinte az egész osztállyal a legcsendesebb sráctól a leghangosabbig, de attól még vannak olyanok, akik nekem nem szimpatikusak, vagy túl sok nekem az illető, túl magába zárkózott, nincs semmi közös témánk (az oktatási dolgokon kívül), vagy nagy az egója az illetőnek. Egyszerűen én úgy tekintek az osztályra, mint egy lehetőség pár barátság megalapozására, akikkel az iskolai dolgokat meg tudom beszélni, tudok bátran segítséget kérni tőlük, cserében én is segítek amiben tudok.
2020. máj. 2. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
87%

“Te nem az iskolaigazgató, az ofő vagy esetleg az iskola tanári karának a tagja vagy, hanem egy osztálytárs.“


Tökéletesen egyetértek. Enyhén sokat képzelsz magadról. A saját házibulidat ne állítsd már be egy intézmény által az egész évfolyamnak, tanári karnak, családnak, barátoknak szervezett hivatalos ünnepséggel egyenlőnek. Mert a ballagás ez. A te akciód max egy gyenge bankett lenne, ha a tanárokat is meghívnád. Erre meg aztán végképp nincs olyan, hogy “illik” elmenni. Miért is illene? Mitől gondolod te magad ennyire fontosnak? Miért hiszed, hogy kutyakötelessége MINDENKINEK elfogadni a te ötletedet? Köztük olyanoknak is, akikkel egyáltalán nem voltatok igazi baráti viszonyban, netán még csesztetted is őket? Ja utóbbit abból tudom, hogy te vagy az, aki itt már írt ki egy halom kérdést, ahol ugyanígy mártírkodtál és szidtad az osztálytársaidat, főleg azt a kettőt, aki nem ment el a szalagavatóra, ami természetesen csakis a te nélkülözhetetlen személyed miatt sikerült jól. Szánalmas vagy. Ha te szerveznéd az iskolai ballagást, még arra se mennék el, nemhogy a lakásotokra. Egyáltalán miért nálatok tartjátok? Miért megint TE akarsz a középpontban lenni még a helyszínnel kapcsolatban is? Fú de utáltam az ilyen önjelölt mártírkodó szervezkedőket. Nyugi, az osztályod se kíváncsi rád, amint látod. És erről csakis te tehetsz. Senki se kényszerített, hogy te csinálj mindent 4 év alatt, bármikor mondhattad volna, hogy “ezt most nem vállalom”. Nem mondtad. Ok. Te dolgod. Nem volt kötelező, saját akaratod volt.

2020. máj. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyu, mi az utolsó évben azt hallgattuk a tanároktól, hogy a szerintük elit gimi hírét és átlagát lerontjuk majd a siralmas érettséginkkel és semmire nem visszük az életben. Engem a négy év során konkrétan terrorizált a matek tanár, aminek az okát nem tudom, talán egyszerűen könnyű prédának látott. Folyton feleltetett a táblánál és kiforgatta a szavaimat ÉS a táblán lévő ábráimat, összezavart, hogy a végén karót írhasson be. Plusz időnként panaszkodott az ofőmnek, hogy szemtelen vagyok és visszabeszélek (amúgy visszahúzódó vagyok és tömeg előtt nem tudok hangosan beszélni, annyira zavarba jövök - sőt, érettségin egyik tanárnak sem tudtam az izgalom miatt a szemébe nézni, nyilván pont én fogok beszólogatni órán). Az ofőm is keresztbe tett, amikor nem küldte tovább az amúgy sikeres angol OKTV-met. Asszem 75% kellett, hogy tovább juss a második fordulóba, nekem 76 vagy 77 lett (ráadásul betegen írtam meg), és utólag mondta, hogy úgy gondolta nem küldi tovább a többi sikeressel, mert épp csak sikerült és így a második forduló már nem hiszi, hogy menne. Az osztályommal olyan hú de nagy problémák nem voltak. Egyszerűen nem volt egy összetartó csapat. Mindenféle kis csapatok (klikknek annyira nem mondanám) alakultak össze-vissza a 4 év alatt, rengeteg kamubarátság volt. Csak azért voltak jóban egyesek, mert heti 5 napot összezárva töltöttünk. Nálunk is voltak olyanok, akik így gondolkoztak, ahogy te, hogy ha iskola búcsúztató összejövetel van, akkor az csak akkor jó, ha mindenki ott van, különben nem jó az egész. Én azt mondom, hogy gondolj bele a társaid helyzetébe. Van, akit tényleg hidegen hagy az egész. Van, aki olyan, mint én, hogy nem igazán ünnepel egy olyan iskolát, ahova gyűlölt bejárni valamilyen okból. Van, aki annyira izgul az érettségi miatt, hogy egyelőre elég boldogság az, ha kézbe kapja a bizonyítványt. Szerintem üljetek össze azokkal, akik szívesen mennek, a többiek meg had maradjanak otthon. Hidd el, csak rosszabb lesz, ha erőltetve van. Így mindenki jól érezheti magát :)
2020. máj. 4. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!