Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem akarnak sehová sem...

Miért nem akarnak sehová sem eljönni velem a barátaim?

Figyelt kérdés
Akárhányszor találkozunk a barátaimmal mindig max. otthon nézünk valami filmet, rendelünk kaját meg beszélgetünk vagy max. ide-oda járkálunk a városban és leülünk egy padra. Ez is oké, valamikor ez is élvezhető, de én másra is vágynék, főleg, hogy kb. kisgyerekkorunk óta ez megy. Hívtam őket moziba, színházba, koncertre, állatkertbe, ilyen-olyan városi "túrákra", fesztiválokra és egyéb programokra stb., felvetettem, hogy ugorjunk le a Balatonra pár napra vagy menjünk el valahová kirándulni vagy legalább üljünk be valahová enni-inni, de nem. Max. egyetemi buliba voltak hajlandóak elmenni, de azt pedig én nem szeretem, mert kb. levegőt venni nem lehet annyian vannak és számomra unalmas is. Nekik ez így lehet, hogy jó, de én szeretnék kimozdulni is és valami mozgalmasabb, érdekesebb programokat csinálni. Egyedül is rászánom magam néha, de úgy nem az igazi. A távolabbi barátaimmal pedig olyan, mintha ilyenkor konkrétan meg is szakadna a kapcsolat közöttünk... elköszönnek, hogy majd szeptemberben találkozunk és kész, vége. Én azt hittem, hogy majd ahogy idősebbek leszünk, akkor ez majd változik és akkor normálisan tartjuk a kapcsolatot nyaranta is, de nem.
2019. jún. 28. 22:01
 1/4 Fish1 ***** válasza:
Gondolom ezeket a helyeket / programokat meg ők nem szeretik. Akkor nyilván nem mennek. A helyedben keresnék új embereket is, akikkel ezekre a programokra lehet menni.
2019. jún. 29. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Családdal szoktak menni ők is, vagy az egyiküknek van barátja és vele sem csak a szobában ücsörögnek. Meg hát azért tényleg csomó ötletet feldobtam, ők is kitalálhatnának akármit és nem hiszem, hogy kb. soha semmit nem akarnak.
2019. jún. 29. 08:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok :/ a legtöbb helyre azért nem jutok el, mert nem jön velem egy barátom se, egy-kettőre pedig a párommal megyek.


Vidéki vagyok és Pestre járok egyetemre, idéntől nyáron Bp-n vagyok (balatoni szezonmunka helyett) és szinte nem tudok összekaparni senkit egy kávéra, de pl azt is felajánlottam, hogy jelentkezzünk együtt egy diákmunkára, jó lesz az. Semmi válasz, vagy majd "nem hangzik rosszul" de nem lesz semmi belőle.

Nem ismerem a város minden pontját, van rengeteg lehetőség, de sose jutok el. Leginkább, (amit 1-2 barátnőmről tudok is) a pénz az ami őket is gátolja, sajnos az állatkert belépő se pár forint. De van aki mond valami hihető indokot (tanulni kell, nincs pénz stb.), és fél óra múlva feltesz mással egy képet instára valami étteremből :D

Úgyhogy erre a kérdésre én is keresem a választ, igyekszem magamban is kutatni a hibát, de párom sokszor próbálja magyarázni, hogy én megtettem amit lehetett, az ő döntésük volt.


Néha azzal próbálom magyarázni, hogy alapvetően egy picit korábban kellett megérnem, mint a társaimnak, és inkább az állandóságot keresem (párkapcsolatban és barátok terén is) nem pedig éppen azzal vagyok jóba, akivel egy órákra járok az egyetemen. Lehet nálad is van ilyesmi, sajnos fiatalon az emberek (főleg a fiúk) nagyon szeleburdiak, kevés felelősségérzettel, néha akaratukon kívül is megbántanak embereket azzal, hogy nem foglalkoznak eleget a másikkal.


Próbáld meg kicsit lepörgetni magadról ezeket, és addig próbálkozz, amíg össze nem jön egy :) nem könnyű, de ha mindig magadra veszed, csak befelé fordulsz, és az nagyon nem tesz jót.

2019. júl. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló problémáim vannak velük, nem értem, hogy miért nem kedvelnek engem. Most is hívtam őket, de nemet mondtak és tök szomorú vagyok.
2020. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!