Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Más is belátta a tanulás...

Más is belátta a tanulás hiába valóságát?

Figyelt kérdés
Mindig csak magolni meg dolgozta; közben egy szakmát is alig lehet szerezni ebben az országban!

2020. máj. 8. 15:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok, ezért is választottam esti és levelező képzést. Szintén fejlesztőnek tanulok jelenleg. :)

Megkapjuk a tananygagot, a követelményeknek hála lesz egy rálátásunk az egészről, de mégsincs az a vérszívás és értelmetlen óraadás, mint nappali képzésen. Az első diplomámat nappalin szereztem, utána megfogadtam, hogy soha többé nem megyek oda és nem csak azért, mert dolgozni akartam. A mesterképzés levelezőn zajlott, alacsony követelményekkel, mindenki abban mélyedt el, amiben akart, a mostani alapszak meg estin megy, vannak kontaktórák, amibe besűrítik a lényeget, egyébként meg magától tanul az ember, nem húzzák az idejét minden szarral, nem kell nézegetnem a hülye diasorokat másfél órán keresztül, hanem foglalkozhatok a számomra érdekesebb dolgokkal.


Ez ne vegye el a kedved szerintem. Nem a tanulással van bajod, hanem a balfszkodással.

2020. máj. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
# 8/10 Időpont ma 15:35 sok okj-t megjártam most a segédkönyvtárost próbálom meg végigcsinálni! de a fele se arról szól hogy könyvek...
2020. máj. 8. 15:41
 13/17 A kérdező kommentje:
# 11/12 Időpont ma 15:39 igen, igazad van, gondolom nekem szántad :D
2020. máj. 8. 15:43
 14/17 anonim ***** válasza:

#1 Tökéletesen leírta.

Nagyon nincs mit hozzátenni. Érettségi után tanulj olyat, amit szeretnél, aztán nem lesz hiábavaló

2020. máj. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Átérzem a problémádat, egyetemen is csak a rengeteg bullshit megy

Aztán diplomásként majd még mindig elmondhatom, hogy a szakmunkás kiröhög


Jeee

De nem baj, érdekel a szakma és hát kell a papír

F

2020. máj. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem értek egyet veled kérdező. A tanulás nem hiábavaló és nem kötelező. Mondjuk kíváncsi lennék, hogy miként is képzeled el a gyakorlatorientált orvosképzést magolás nélkül. Műtét közben az orvos lapozgassa az anatómiai atlaszt?



Én tanultam és szerintem jól keresek, mások azt mondták, hogy a tanulni nem érdemes és most vagy közmunkán vannak vagy egy gyárban robotolnak.

2020. máj. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

1,5 egyetemi szak, több OKJ után azt mondom, hogy az oktatás színvonala általában szörnyű, a legtöbbször az ember nem igazán tudja elsajátítani a lényeget.

Ráadásul igenis nem jó túl sok sulit végezni. Nekem pl tök természetes, hogy ha hétvége, akkor tanulás, vagy hogy az éves szabadnapjaim zöme elmegy vizsgákkal és olykor a rájuk való tanulással.

Ja és nem feltétlenül kerül előrébb tőle az ember anyagilag!

2020. máj. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!